XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzeMIUI 8.2.4.0 - WiFi Direct

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ronkon
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Rom: MIUI Global stable

MIUI 8.2.4.0 - WiFi Direct

Příspěvek od ronkon » čtv 18. kvě 2017 7:14:42

Zdravím všechny, mám tento mobil s původní ROMkou MIUI z výroby, v současné době po aktualizaci na 8.2.4.0 Global stabilní.
Potřeboval jsem poslat na mobil Samsung Galaxy S3 Neo fotku a chtěl jsem z důvodu vyšší rychlosti využít místo Bluetooth jako přenosové médium WiFi Direct. Bohužel se mi nedařilo tyto dvě zařízení spárovat. Oba mobily se viděly, ale při pokusu o vzájemné spojení se na Samsungu napsalo "připojování...", po chvíli se zařízení na několik sekund ztratilo ze seznamu a připojení se neuskutečnilo, ale žádnou chybovou hlášku nezobrazilo. Takto se to chovalo opakovaně i při dalším pokusu o spojení. Nevím, jestli dělám něco blbě, ale napadlo mě, jestli nemůže být problém se vzájemnou kompatibilitou těchto zařízení. Případně, jestli je to bug ROMky?
Má někdo podobnou zkušenost nebo byla by rada, co je obecně potřeba všechno zapnout/povolit, aby to fungovalo?

Díky ;)

Autor tohoto vlákna
ronkon
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE
Rom: MIUI Global stable

Re: MIUI 8.2.4.0 - WiFi Direct

Příspěvek od ronkon » čtv 02. lis 2017 14:02:04

Nikdo neporadil, tak po dlouhé době si odpovím sám, jak se dal problém vyřešit :lol: Třeba to bude pro někoho někdy ještě užitečné ;)

Aktuálně mám verzi MIUI 8.5.3.0 - Přenos souborů jsem vyřešil apkou "Mi Drop", která nepotřebuje myslím vůbec připojení k síti. Nainstaloval jsem ji i na Samsung a poté už vše fungovalo. Rychlost přenosu cca 1,5 - 4 MB/s, což je rozdíl oproti Bluetooth :D

rbarat
Moderátor
Reputace: 234
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redm Note 3 Pro SE - NitrogenOS
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1 Pro
Tablet: Elephone P8000, THL 5000
Tablet 2 / ROM: Lenovo P770
Rom: NitrogenOS

Re: MIUI 8.2.4.0 - WiFi Direct

Příspěvek od rbarat » čtv 16. lis 2017 17:04:19

Vidíš aký si šikovný :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Elephone P8000, THL 5000, Lenovo P770, Huawei Honor a Sonic

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“