XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuzeGlobal ROM Smajlíky ve výchozí aplikaci pro zprávy

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Hight0wer
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 9T / Miui official stable

Global ROM Smajlíky ve výchozí aplikaci pro zprávy

Příspěvek od Hight0wer » ned 21. kvě 2017 15:29:43

Ahoj, je to trochu podradny problem, ale celkem casto se mi ve zpravach zobrazuji nejake nahradni znaky jako preskrtly obdelnik nebo otazniky misto smajliku a uz me trochu stve, ze mi unika vyznam zpravy. Jde to nejak resit? Nerad bych menil SwiftKey klavesnici a jinou apku na zpravy taky moc nechci. Co je vlastne zodpovedne za to, kolik smajliku telefon umi? Staci stahnout dalsi klavesnici, i kdyz nebude vychozi? Nebo to resi nejaka externi aplikace?

Nokia 5110 > Siemens C45 > Nokia 6230i? > SE K750i > Nokia E72 > Nokia E66 > THL 5000 > Redmi Note 3 SE > Zenfone Max Pro (M1) > Xiaomi Mi 9T

Papooch
Androiďák!
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Re: Global ROM Smajlíky ve výchozí aplikaci pro zprávy

Příspěvek od Papooch » pon 22. kvě 2017 12:33:19

Na androidu (pokud nekecám) jsou smajlíci v rámci aplikace v režii té aplikace, na klávesnici nezáleží. Pravděpodobně se děje to, že ti někdo poslal zprávu z appky, která má větší sadu smajlíků, a tvoje aplikace na zprávy je neumí zobrazit. Jediný fix je používat jinou aplikaci na zprávy...
Na poděkování slouží palec u příspěvku

ATG Droid
Robot
Reputace: 95
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro (joyeuse)
Twitter: frantakysela
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ATG Droid » pon 22. kvě 2017 13:07:36

Mám dojem, že sada smajlíků je defaultně nastavena dle verze Androidu, ale jde změnit pomocí rootu.

Autor tohoto vlákna
Hight0wer
Stálý androiďák

Příspěvek od Hight0wer » pon 22. kvě 2017 22:14:40

A kde by to melo jit menit? Root mam, ale je to takovy dost nestandardni problem a vubec netusim, kde hledat reseni. Navic jakekoliv googleni vraci spousty odkazu na neco jineho, nez potrebuju.
Nokia 5110 > Siemens C45 > Nokia 6230i? > SE K750i > Nokia E72 > Nokia E66 > THL 5000 > Redmi Note 3 SE > Zenfone Max Pro (M1) > Xiaomi Mi 9T

LivArt
Terminátor
Reputace: 267
Typ mobilu / ROM: Samsung SM-N970F
Mobil 2 / ROM: Mi5 + SGS4 + SGS6
Tablet: SGTab4

Příspěvek od LivArt » úte 23. kvě 2017 6:29:45

Bude to schovaný přímo v SMS appce, s tím s největší pravděpodobností nehneš.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Papooch
Androiďák!
Reputace: 33
Typ mobilu / ROM: Samsung A51

Příspěvek od Papooch » úte 23. kvě 2017 6:51:03

Jak říkám, zkus použít jinou smskovací aplikaci, Textra je celkem populární, tam si můžeš dokonce typ smajlíků vybrat.
Na poděkování slouží palec u příspěvku

Autor tohoto vlákna
Hight0wer
Stálý androiďák

Příspěvek od Hight0wer » stř 24. kvě 2017 18:26:22

Jj, tu jsem pouzival na predchozim telefonu. Tak jsem zkousel a dal patral a tady vysledek.. Dobre je to popsane tady:
http://blog.emojipedia.org/androids-emoji-problem/

Zacal jsem to mimo jine resit kvuli smajliku ROLF.. 🤣, ktery byl pridan v Unicode 9.0 a ten je podporovan az v Androidu 7.0, proto se mi nezobrazoval. Napr. zminena Textra umi pri doinstalovani pluginu tyto znaky zobrazit. Pokud je chcete i napsat, nestaci mit klasvesnici s jejich podporou. To mi prave neslo do hlavy, proc to nefunguje, kdyz SwiftKey Unicode 9.0 podporuje, tady je odpoved:
https://support.swiftkey.com/hc/en-us/a ... r-Android-

Klavesnice je sice umi, ale jelikoz je nepodporuje system, radsi je neumoznuje napsat, protoze by dost mozna nesly prijemci zobrazit. Je to i rozumne. Zarizeni, ktere maji posledni Android je stale mensina. Napsat jdou jen napriklad ve Whatsapp nebo podobne aplikaci, ktere nabizi vlastni smajliky a je zarucena kompatibilita na strane prijemce. Je teda mozne smajlika oznacit a zkopirovat ve Whatsappu a vlozit do sms. Pokud to vlozite do Textry s pluginem, zobrazi se spravne, ve vychozi appce ne. Je mozne i nahradit soubor s pismy, ale to mi prijde jako hloupost.

Mne slo hlavne o zobrazeni v prijatych zpravach a na to Textra staci. Ale ne na vsechny, i v Textre mi to nekde ukazuje dva otazniky, treba u zprav ze Samsungu.. i kdyz muj telefon odpovodajici znak v jine podobe umi, napr.:
http://emojipedia.org/smiling-face-with-open-mouth/

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - obecná diskuze“