XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - ROM/ROOT/FW[ROM] crDroid 5.5 Android [9.0.0] [Kate/Kenzo] Official

BeriCud
Stálý androiďák
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE
Rom: crDroid 9.0

Re: [ROM] crDroid 5.5 Android [9.0.0] [Kate/Kenzo] Official

Příspěvek od BeriCud » úte 01. říj 2019 6:01:22

Setkal se někdo u této romky nebo i u AOSP-Extended s restartujícím se UI. Podotýkám, že jsem používal poslední setavení jak u crDroidu nebo u AOSP-Extended a u obou měl stejný problém. Přikládal jsem to Magisku ale nejsem si jistý zda je to problém možné spojit s touto apk. Stalo se mi to např. když používal Waze na navigaci a najedou celý prostředí spadlo a restartovalo se. Nemyslím tím systém ale jen luncher a UI (nevím zda píšu zkratku správně). a musel zadat kod pro odemčení ale už ne pin pro SIM kartu. Stávalo se mi to ale i např. při probuzení telefonu, vstupu do menu s apk atd.

Má někdo podobnou zkušenost a ví se co s tím?

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Reputace: 200
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 / cRDroid
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE / cRDroid
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

Příspěvek od Mareman » úte 01. říj 2019 7:19:36

Používám CR dlouhodobě jak na SE, tak F1.... včetně samozřejmě MAGISK a nic takového se mi neděje. Nepoužíváš nějakou apku co je staršího data a nefunguje korektně na PiE? Typicky apky k čínským kamerám, hodinkám atd....
Android SmartPhones: Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » úte 01. říj 2019 19:23:23

Ne to ne nic co by se dalo říct, že je stará apka. používám stažený apk z play store a ty pravidelně jak si řeknou aktualizuji. Su teď s tím dost zaskočenej do teď vše OK až nyní. Bohužel jsem vyzkoušel více romek a pořád to stejný a stejný problém. Už mám za sebou crDroid, AOSP-Extended a Bootleggers ale všude stejný problém a přitom jediná apk co měl asi starší byl foťák ale ten jak pořád mám problém tak už ji neinstaluju a jediný podezření měl na Magisk ale pokud Mareman s tím problém nemá. Jsem zaoufalej a nevím zda již se nejedná o nějakou hardwarovou věc a nebude např GPS v háji. je ale divný, že např při odemknutí telefonu to udělá taky. Ne vždy ale sem tam se to stane. Dnes mi to udělalo opět s použitím Waze kdy jsem ho opravdu potřeboval a po krátké době prostě došlo k restartu UI a musel zadat pin atd. Pak to i strašně dlouho hledal pro fix GPS satelity ale může se jednat o jiný problém než problém s GPS. Prostě již tápu a doufám že někdo něco poradí. Napadlo mě flashnout MIUI a celý postup od Maremana zopakovat od začátku abych měl jistotu 100% čisté instalace. Né žebych ji po těchto zkušenostech nedělal. Možná již píšu nesmysli. Dejte vědět pokud někoho něco napadne...

Autor tohoto vlákna
Mareman
Moderátor
Reputace: 200
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Pocophone F1 / cRDroid
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE / cRDroid
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [Stock Nougat&Root]

Příspěvek od Mareman » stř 02. říj 2019 5:06:28

To nepíšeš nesmysly, naopak. Tak jak jsi napsal, flashni Miui, bez magisku a jiných systémových hacků, pokud možno bez dalších apek. Uvidíš jak se to bude chovat a z toho se dá pak uvažovat co dál...
Android SmartPhones: Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...

kocourkh
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 - Kate

Příspěvek od kocourkh » stř 02. říj 2019 9:40:49

Trochu mi to připomíná moji situaci.
Crdroid ani havoc mi neběží. Respektive dostanu se tak k zadání pin simkarty či úvodní obrazovku. Momentálně jsem nahodil miui cz/SK a zatím vše funguje.
Takže opravdu netuším, kde je problém.

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » stř 02. říj 2019 19:17:58

No u tebe to může být problém s odemykáním telefonu heslem, který jsi si zvolil. Mě to začlo na crdroidu taky dělat u jiných romek nevím ale crdroid v mém případě to dělal. Stačí si v recovery heslo vymazat a měl by jsi mít po problémech ale už tam nesmíš žádný heslo dát. Po restartu telefonu by se ti problém opět vrátil a nebo by jsi znovu musel heslo vymazat a po nabootování nanovo zadat. Mě by to ale otravovalo a tak to nechal bez zabezpečení.

Nainstaloval jsem MIUI a bylo po problému s restartováním prostředí. Nechal jsem běžet waze ve kterém mi to prvně udělalo delší dobua žádnej pád neproběhnul. Tak teď zkusím bez Magisku asi crdroid a uvidíme jak to bude vypadat. Modlím se ať se mi to neopakuje a už budu mít pokoj Root asi budu muset řešit přes SuperSU, nic jinýho mě nenapad. Popřípadě má někdo nápad ještě co by mohlo dělat problém či jak řešit root jinak jak SuperSU?

kocourkh
Nové Androidě
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 - Kate

Příspěvek od kocourkh » čtv 03. říj 2019 9:05:04

Dělalo mi to po čisté instalaci. Měl jsem nastavený pouze pin na sim kartu. A dělalo to i bez vložené sim a paměťové karty. Zajímavé je, že rané verze havoc mi fungovaly. Ale jen do aktualizace na novější, která nešla ani po čisté instalaci. Nitrogen mi taky běžel, bohužel poslední dobou mi přišel poněkud zasekaný.
Zatím to asi nechám na miui a dál si s tím budu hrát až dorazí nová baterie.

Macany
Nové Androidě

Příspěvek od Macany » úte 08. říj 2019 12:14:00

BeriCud píše:
stř 02. říj 2019 19:17:58
No u tebe to může být problém s odemykáním telefonu heslem, který jsi si zvolil. Mě to začlo na crdroidu taky dělat u jiných romek nevím ale crdroid v mém případě to dělal. Stačí si v recovery heslo vymazat a měl by jsi mít po problémech ale už tam nesmíš žádný heslo dát. Po restartu telefonu by se ti problém opět vrátil a nebo by jsi znovu musel heslo vymazat a po nabootování nanovo zadat. Mě by to ale otravovalo a tak to nechal bez zabezpečení.

Nainstaloval jsem MIUI a bylo po problému s restartováním prostředí. Nechal jsem běžet waze ve kterém mi to prvně udělalo delší dobua žádnej pád neproběhnul. Tak teď zkusím bez Magisku asi crdroid a uvidíme jak to bude vypadat. Modlím se ať se mi to neopakuje a už budu mít pokoj Root asi budu muset řešit přes SuperSU, nic jinýho mě nenapad. Popřípadě má někdo nápad ještě co by mohlo dělat problém či jak řešit root jinak jak SuperSU?
Ahoj, o víkendu jsem nainstaloval crDroid místo MIUI a hned od začátku jakmile spustím waze a rozjedu se, tak se začne restartovat jak píšeš, ale když jsem na místě, tak to nedělá. A když dám navigaci v google mapách, vše jede dobře. Jinou navigaci jsem nezkoušel.

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » stř 09. říj 2019 10:31:25

Hmm to je zajímavé zjištění ale už od prvopočátku se obávám, že se jedná o problém se správou paměti RAM a jak dojde k jejímu vyčerpání tak se telefon nebo respektive prostředí restartuje. V kernel auditoru je možnost správy zablokovaná respektive tato možnost (záložka) se mi v této apk nezobrazuje a tak není možnost jak nastavení změnit. Zkoušel jsem ale jinej kernel (Agni 13.8) a to mi nepomohlo a tak nyní mám flashnuto Evolution X kde se tato chyba neprojevuje. Možná to se správou paměti nemá nic co do činění. Mě se dokonce stávalo, že po noci kdy měl telefon buď na nabíječce nebo jen volně položenej tak ráno po mě chtěl pin a tím bylo jasné, že i během nic nedělání se telefon restartoval. Důvod je pro mě záhadou ale nejčastěji se to stává jak jsem uvedl s Waze ale může se to stát i u jiných apk.

MIUI jsi měl jaké vydání a pokud to bylo to nejnovější a měl jsi podle postupu zde uvedeného od Maremana (neoficiální unlock) možnost nahrávat i jiné rom-ky, můžeš mi prosím poradit jak jsi postupoval a nebo do příslušného vlákna tento postup popsat? Díky.

Miki62
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Silver
Mobil 2 / ROM: Elephone P8000
Rom: Resurrection Remix 6

Příspěvek od Miki62 » stř 09. říj 2019 11:04:11

Já s touto romkou nemám vůbec žádný problém.
Přes noc mi nevezme ani to procento, úžasný.

EvolutionX jsem si také vyzkoušel a šla pryč, přes noc mi vzala 11 procent :facepalm:
Ovšem zajímavé bylo, že jsem si před tím udělal zálohu obrazu systému a když jsem se chtěl vrátit,
tak jsem ho sice nainstaloval, ale když po mně chtěla romka gesto, tak mi začala vypisovat, že mám špatné gesto!!!
Divné.

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » čtv 10. říj 2019 5:43:19

Jj toto je normální a udělá ti to i s jinou rom-kou alespoň co mi je známo. Toto heslo (PIN) či gesto musíš po obnově systému vymazat. Existují pro to různé zip soubory který flashnes a heslo co jsi měl se resetuje a není tam žádné a pro odemčení je použito jen přejetí prstem nahorů přes display.

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » čtv 10. říj 2019 18:55:23

Tak dnes jsem opět na chvíli nahodil rom na základu AOSP a zjistil něco co již dřív věděl a zapomněl a tady neuvedl. Problém s restartováním UI je nějak spojený s určováním polohy. Waze jak již zmíňoval to neudělá vždy po jeho nastartování ale až když musí např přepočítat trasu jelikož nedodržím trasu kterou mě vede a musí najít novou jinou trasu. Nebo když použíju widget Chronus který mi ukazuje hodiny + počasí a když chci zadat aby si určoval polohu nejen podle GPS ale i mobilní sítě tak stačí jen kliknout na pole které tuto možnost povoluje a prostředí se ihned restartuje. Zkušenost s takovým chováním mám jen na posledních verzích rDroidu a AOSP-Extended ale i s Bootledgers dřív mi to nedělalo a nevím, že bych nyní v telefonu cokoliv změnil nebo něco používal jinak. Kde se mi tohle neprojevilo bylo zatím jen u Evolution X není to sice nějak extra vymakaná romka ale mohu ji bez strachu z restartu používat. Nevím stále kde je problém a tak pokud někdo na řešení přišel tak prosím o radu. Díky...

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » pát 11. říj 2019 12:41:30

Dnes jsem se na XDA dočetl, že u AOSP - Extended (AEX) se telefon restartuje respektive UI vícero lidem a někdo tam uvádí, že příčinou může být či dokonce je OpenGapps takže pokud někdo z vás tento problém má může zkusit OpenGapps např z 8 měsíce a případně dát vědět zda mu problém zmizel a nebo přetrval a problém v OpenGapps není.

V práci jsem na rychlo zkoušel a vypadá to, že problém opravdu byl způsobený díky OpenGapps flashnul jsem verzi starší konkrétně 20190803 a bez problémů prozatím. Prosím o potvrzení ještě od někoho dalšího.

Macany
Nové Androidě

Příspěvek od Macany » pon 14. říj 2019 17:12:29

Dal jsem Gapps 20190803 Pico verzi a waze jede a obil se nerestartuje. Jen stále problém že nenačte pozici na poprvé, ale dvakrát musím waze zabít než se chytne a cestou z práce jednou ztratil signál GPS. Přitom má oprávnění úplně všechna. Ale dělal to i na poslední stabil verzi miui.

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » úte 15. říj 2019 5:45:18

No problém s GPS já osobně nemám nyní. Před změnou OpenGapps na starší verzi mě GPS zlobila jen když se restartovalo UI a to pak byl problém pro Waze ale i GPS status najít pozici. Problém s GPS možná je zase něco jinýho. V současné chvíli jsem Waze nepotřeboval pár dnů tak nechci tvrdit na 100% ale když zkoušel Waze aby se mi telefon nerestartoval tak jsem s GPS problém neměl a pozici našel téměř okamžitě...

houba2007
Nové Androidě

Příspěvek od houba2007 » pon 28. říj 2019 15:42:02

jak dostanu kontakty z Google do telefonu do Kontaktů ??

zkoušel jsem Obnovit a Vrátit změny a nic - jakou appku zvolit na Kontakty ??

děkuji za radu pro Redmi Note 3

prasil
Robot
Reputace: 25
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Nitrogen
Mobil 2 / ROM: Oukitel K4000 RR
Tablet: Smart Tab4 LTE CM11
Tablet 2 / ROM: MiPad 64G

Příspěvek od prasil » pon 28. říj 2019 17:54:12

Třeba synchronizace? ;)

houba2007
Nové Androidě

Příspěvek od houba2007 » pon 28. říj 2019 18:25:17

NIC nepomáhá už jsem zoufalý

BeriCud
Stálý androiďák

Příspěvek od BeriCud » úte 29. říj 2019 9:26:08

Pokud je máš uložené v google tak při přihlášení do google přes PC by jsi měl být schopný tyto kontakty najít a vyexportovat do souboru. Příponu neznám ale už jsem to jednou dělal a jde to jen musíš trochu hledat. Jak budeš tento soubor mít stačí přesunout na SD kartu a v telefonu tento soubor otevřít a automaticky by měl začít import kontaktů do telefonu. Je ale s podivem, že ti nefunguje v telefonu, pokud jsi opravdu přihlášený k google účtu, sinchronizace a kontakty se ti automaticky nenačtou. Obával bych se, že jsi si je nějak sám smazal ale uvidíš sám.

Po přihlášení do např. v mém případě gmail najdeš v pravým horním rohu aplikace google a když klikneš otevře se okno a v něm najdeš kontakty, které když otevřeš tak tam by jsi měl mít všechny své kontakty a neměl by být problém je vyexportovat jak jsem psal výše.

Miki62
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 SE Silver
Mobil 2 / ROM: Elephone P8000
Rom: Resurrection Remix 6

Příspěvek od Miki62 » pon 11. lis 2019 13:42:37

Výborný port gcamery
https://forum.xda-developers.com/redmi- ... g-t3965291
odkaz na apku je u videa na youtube
Konečně je opravená selfie camera, musel se vypínat hdr, jinak selfie bylo zelený...
Tady je návod, jak ji jednoduše opravit.

Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi Note 3 Special Edition (Kate) - ROM/ROOT/FW“