Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuzeAndroid Oreo 8.0

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Gaston99 »

V pohodě...
Uživatelský avatar
orbit09
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. zář 2011 19:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od orbit09 »

Zdravím, po updatu na Oreo jsem si všiml několika nových užitečných funkcí, které mě potěšily, ale o těch zde mluvit nebudu. Chtěl bych se zeptat spíš na pár věcí, na které jsem byl zvyklý u Nugátu, ale v Oreu už nejsou, tak jestli by se nedaly nějak vrátit.

První věcí je zobrazení informací o aplikaci z launcheru – když jsem na Nugátu podržel prstem na ikoně aplikace na ploše, byla tam možnost Informace o aplikaci. Nyní tam toto tlačítko není, po podržení se dá ikona buď jen odebrat z plochy nebo odinstalovat aplikace. Je jiná možnost, nějaká kratší, jak zobrazit informace o aplikaci z launcheru, aniž bych chodil do nastavení a musel jí hledat v seznamu?

A dále Počasí – ať už v aplikaci nebo v Edge (chcete-li Okraj obrazovky) se dřív pozadí aktualizovalo na základě aktuálního počasí. Tedy když pršelo, pozadí bylo šedivé, když svítilo slunce, pozadí bylo jasně modré. Nyní je pozadí tak nějak duhové a přechází z modré do fialové, ať je venku jakékoliv počasí. A pak dole přibyla kolonka Životní index. To je možná užitečná funkce, ale proč mi to ukazuje zrovna Pyl, Golf a Běh? Proč ne třeba jiné sporty nebo venkovní aktivity?

Díky za všechny nápady.
LG Optimus One -> Galaxy Nexus -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od slay »

Informace o aplikaci po přidržení na ikone se zobrazí.
Obrázek
Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Gaston99 »

Jestli to nebude tím, že máš S9... Protože po aktualizaci už taky nemám v nabídce položku "Informace o aplikaci"...
Spoiler:
Obrázek
Uživatelský avatar
slay
Androiďák!
Příspěvky: 398
Registrován: stř 04. srp 2010 18:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9+
Tablet: Samsung Galaxy Note 10.1 N8010

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od slay »

No já sem vlastně nepatřím. V nadpisu vidím jen Oreo. Tak omluva 🙄
Samsung Galaxy S9+
Uživatelský avatar
prousek
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: ned 12. čer 2011 16:34:33
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 10+ N9750 (Snapdragon), 512GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6 LTE
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 (2014) SM-P605 (root)
Bydliště: Hronov 4

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od prousek »

Na nahrávání hovorů mi funguje Call Recorder (placený): https://play.google.com/store/apps/deta ... all.market

Formát souboru používám amr, jiný jsem ani nezkoušel.
deglaser
Androiďák!
Příspěvky: 250
Registrován: sob 04. zář 2010 8:36:48
Typ mobilu / ROM: Samsung S20 G980F
Bydliště: Praha 4

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od deglaser »

Položka nenalezena.
Uživatelský avatar
prousek
Androiďák!
Příspěvky: 419
Registrován: ned 12. čer 2011 16:34:33
Typ mobilu / ROM: Galaxy Note 10+ N9750 (Snapdragon), 512GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S6 LTE
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 10.1 (2014) SM-P605 (root)
Bydliště: Hronov 4

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od prousek »

Uživatelský avatar
orbit09
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. zář 2011 19:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od orbit09 »

Mně nejlépe funguje ACR: https://play.google.com/store/apps/deta ... om.nll.acr

A jinak stále mi nikdo pořádně neodpověděl, jak se dostat do informací o aplikaci z plochy :(
LG Optimus One -> Galaxy Nexus -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
superja
Stálý androiďák
Příspěvky: 151
Registrován: sob 03. srp 2013 9:11:33
Typ mobilu / ROM: Galaxy S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od superja »

Bohužel k těm informacím o aplikaci jedině s jiným launcherem, Samsung to evidentně u Orea odstranil... :-/ (kvůli tomu asi ale nový launcher instalovat nebudeš, co? ).
Za mě osobně Oreo baterka na stejno a zatím vyšší svižnost než u 7.0. Konečně se svižnost už skoro dostává na úroveň o polovinu levnějšího Honoru 8, který jsem měl předtím :D .
HTC Desire Z -> Lenovo P780 -> THL 5000 -> LG G3 32GB ->Honor 8 -> Galaxy S8
FRENKY22
Nové Androidě
Příspěvky: 34
Registrován: pát 24. lis 2017 14:01:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od FRENKY22 »

Dostat se k infu o aplikaci lze i rychleji... aplikaci je nutno spustit, pak zobrazit levym tlacitkem navigacniho panelu vsechny spustene aplikace a dlouze podrzet prst na levem hornim rohu aplikace.
Zobrazi se ikonka s pismenem "i" a na tu kliknout.

Jinak zmizela i možnost nastavovat si procenta baterky, při kterých prijde notifikace. Ale toto je zalezitost samotné aplikace "Udrzba zarizeni", protoze kdyz jsem odinstaloval jeji aktualizaci, tak tam tam moznost zase byla.
Naposledy upravil(a) FRENKY22 dne úte 20. bře 2018 10:35:13, celkem upraveno 1 x.
ales.slavik
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: úte 29. srp 2017 11:12:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od ales.slavik »

Jo funguje to super... Asi opravdu nejrychlejší způsob...

­    

Uživatelský avatar
orbit09
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. zář 2011 19:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od orbit09 »

Díky, tohle jsem nevěděl. Je to podobně rychlé, budu to používat.

Mimochodem všimli jste si také jedné nové užitečné funkce, že když kliknete na hodiny na uzamčené obrazovce, tak se ukážou vteřiny! :o
LG Optimus One -> Galaxy Nexus -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Deathman »

tak to sem netušil,dík ;)
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Gaston99 »

Jj, toho jsem si taky všiml, ale víc mě potěšila možnost přepnout si poslední aplikace jako seznam. Líp se mi v tom hledá...
Spoiler:
Obrázek
ales.slavik
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: úte 29. srp 2017 11:12:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od ales.slavik »

Tak to je bomba tip! Netušil jsem to a je to super....

­    

Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od bassgenerator »

to som skusil rano som na tu moznost prisiel. a rychlejsie sa v tom zorientujes
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Deathman »

tyjo pecka!člověk se pořád učí :palec:
dadula2
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pát 16. bře 2018 2:55:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Tablet: Apple iPad Air2

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od dadula2 »

Zdravím,
Vlákno jsem pročetl poctivě celé, ale nikdo se nezmínil o změnách ve "Fotoaparátu". V horní liště zmizelo rychlé nastavení HDR (přemístěno do Nastavení) a nahradilo ho rychlé přepnutí do formátu 18,5:9, což mi teda moc praktické nepřijde. 
Co mě ale fakt nejvíc štve je "náhled fotky" (zde "zkontrolovat obrázek"). V Nugátu (ale i v normálním kompaktu) se při aktivaci funkce snímek po vyfocení na cca 2 sec zobrazí a může se fotit dál. 
V Oreu fotka zůstane na obrazovce a telefon se přepne do Galerie. Pro další snímek se musí stisknout šipka zpět. To je fakt vopruz. 
Není na to někde v nastavení nějaký fígl, případně máte to také tak???
Díky za reakce
Uživatelský avatar
Raider
Androiďák!
Příspěvky: 467
Registrován: úte 27. zář 2011 9:57:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Tablet: Galaxy Tab 4 10.1 / Galaxy Note 10.1

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Raider »

Hned jako první mě napadlo vypnout náhled fotky :D
Samsung Nexus S -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S6 Edge -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S8 -> Samsung Galaxy S9+ Coral Blue -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green -> Samsung Galaxy S20+ Cosmic Gray -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green
mikysedliste
Stálý androiďák
Příspěvky: 86
Registrován: pon 04. črc 2011 19:00:13
Typ mobilu / ROM: Samsung galaxy S8+
Bydliště: Plzensko

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od mikysedliste »

Ještě k těm informacím o aplikaci: všiml sem si že ve složce game launcher to funguje jako dřív (dlouze podržet) zkusil sem tam přesunout i jiný aplikace než hry a funguje to, ale proč jen v game launcher nevím?
Uživatelský avatar
HieronymusBosch
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: ned 03. črc 2011 9:59:27
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8

Android Oreo 8.0

Příspěvek od HieronymusBosch »

V Android 7.0 jsem měl v gmailu nastaveno, že u určitých filtrů a štítku jsem měl nastaven jiný vyzváněcí tón při příchozím mailu. Toto u Orea 8.0 zmizelo. Nebo dělám něco špatně?

­    

EDIT by Jumbo78: smazaná zbytečná citace

Uživatelský avatar
debi
Androiďák!
Příspěvky: 284
Registrován: úte 28. pro 2010 14:21:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S7
Tablet: Nexus 7 16Gb
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab S2

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od debi »

Ahoj tak se mi zdá,že to Oreo krom rychlosti takový zázrak zase není. Vždycky když,vyjde nová verze androidu,která je na vlajkové lodi jako druhá,tak není optimálně nastavená. A nutí tě koupit novou vlajku s novým androidem.Tak to bylo i u S7edge,když vyšel nový Android 7.Např. ikony byly napůl z Androidu 6 a napůl z Androidu 7,vyhlédávání v tel seznamu bylo nemozné posuouváním prstem po písmenech abecedy,atd......Teď ta nemožnost přiřadit individuální vyzvánění,ke každému kontaktu nevím,jestli to neumí obecně Android 8 Oreo,nebo to je nějaká chyba Samsungu ,když naroubovali nový systém na loňský model. Jsou to drobnosti,ale systém by se měl vylepšovat a né vyhazovat věci na které jsem si zvykl a fungovaly dobře. Manželka měla S5 mini a tam byla třeba možnost rolovat plochy pořád dokola.To taky postupem času zrušili na pozdějších modelech. Vím,že to celé zní pesimisticky,ale měl to být jen takový povzdech. K jiné značce nepůjdu.
Sagem MC920,Alcatel OT301,Nokia 3310,Nokia 3410,Nokia 3510,Motorola T192,Motorola T192e,Sony J6,Panasonic GD67,Motorola T720,SE T300,SE T610,SE T630,Siemens M65,Siemens SX1,SE K750,LG KP500,Samsung S5230,LG P500,Samsung SII,S4,S6,S7e,S8,S9+,S10e,Note9,Note10+.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Gaston99 »


debi píše:Teď ta nemožnost přiřadit individuální vyzvánění,ke každému kontaktu nevím,jestli to neumí obecně Android 8 Oreo...

Různá vyzvánění pro jednotlivé kontakty jde nastavit, nejde nastavit tón SMS pro jednotlivé kontakty. Jedině použít jinou aplikaci pro SMS...
dadula2
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pát 16. bře 2018 2:55:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Tablet: Apple iPad Air2

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od dadula2 »

Raider píše: stř 21. bře 2018 7:39:11 Hned jako první mě napadlo vypnout náhled fotky :D

Tak vypnout náhled by mě napadlo také. Jde mi o to, že když fotím často např. malou dcerku, tak vyfotím, ale na finální fotce už má většinou třeba napůl otočenou hlavu, zavřené oči, pohne se atp. Proto náhled používám, abych hned viděl výsledek a při neůspěchu focení opakoval.
Proto mě štve, že nyní v Oreu fotka v náhledu zůstane "viset" na obrazovce a musí se ručně přepnout šipkou zpět. 

Jinak jsem si všiml, že posunutím tlačítka fotoaparátu směrem do obrazovky se uvolní "plovoucí tlačítko"  které lze umístit kamkoliv. Ano, ta funkce je normálně v nastavení, ale tohle je podstatně rychlejší. Zpětným přetažením se opět zafixuje. 
Uživatelský avatar
Raider
Androiďák!
Příspěvky: 467
Registrován: úte 27. zář 2011 9:57:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Tablet: Galaxy Tab 4 10.1 / Galaxy Note 10.1

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Raider »

Super děkuji za tip, to jsem ještě nezjistil...

Nicméně, zkoušel jsem se podívat do nastavení a nikde jinde možnost jiné "kontroly" obrázku nevidím... :(
Samsung Nexus S -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S6 Edge -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S8 -> Samsung Galaxy S9+ Coral Blue -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green -> Samsung Galaxy S20+ Cosmic Gray -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green
dadula2
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pát 16. bře 2018 2:55:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Tablet: Apple iPad Air2

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od dadula2 »

Dneska se mi poprvé po 2 měsících užívání stalo, že po cca pěti hodinách nabíjení se telefon v bezdrátové nabíječce tvářil jako plně nabitý (zelená dioda) a přitom měl jen 93%. 
Po vyjmutí a opětovném vložení během chvíle dojel na 100%. Nabíječka je original Samsung. 
Netušíte proč??? Díky
lubo426
Nové Androidě
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11. lis 2013 10:31:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S8

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od lubo426 »

Čaute, mám otázku na vás.

po aktualizácii na oreo mi sekajú videá v nepravidelných intervaloch, video je nahrávané vo FHD 60 snímok za sekundu (najlepšie je nahrávať rýchlejším pohybom ruky aby to bolo vidno) písal som na Samsung linku a posielal som im aj vzorky videí, ktoré preverovali a napísali mi, že problém nie je v oreo a mám poslať S8 na opravu (vraj to testovali a u nich sa chyba neprejavovala).
OK, dnes som poslal S8 na opravu a dali mi náhradnú S8 kde bola pôvodná verzia androidu, samozrejme že som hneď testoval a táto chyba sa na tomto androide neprejavovala, ale dal som následne aktualizáciu na oreo a hľa ten istý problém ako na mojom (nahrávanie videa vo FHD 60 snímok za sekundu a videá znova sekajú).
Viete to prosím otestovať, lebo sa mi nechce veriť že len já mám problém a hneď na dvoch.
Uživatelský avatar
Gaston99
Droid
Příspěvky: 2858
Registrován: pát 28. bře 2014 22:59:33
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S23 Ultra
Tablet: SAMSUNG Galaxy Tab S7+

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od Gaston99 »

No, tak to jsi mě nepotěšil... Od aktualizace jsem žádné video nenatáčel, tudíž jsem o tom nevěděl, ale teď jsem to vyzkoušel a bohužel mám stejný problém. V nepravidelných intervalech to cukne. Tak to se jim asi něco nepovedlo. Doufám, že to v příští aktualizací opraví...
Uživatelský avatar
unlockitnow
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: úte 07. pro 2010 21:58:10

Re: Android Oreo 8.0

Příspěvek od unlockitnow »

lubo426 píše: čtv 22. bře 2018 15:46:09 Čaute, mám otázku na vás.

po aktualizácii na oreo mi sekajú videá v nepravidelných intervaloch, video je nahrávané vo FHD 60 snímok za sekundu (najlepšie je nahrávať rýchlejším pohybom ruky aby to bolo vidno) písal som na Samsung linku a posielal som im aj vzorky videí, ktoré preverovali a napísali mi, že problém nie je v oreo a mám poslať S8 na opravu (vraj to testovali a u nich sa chyba neprejavovala).
OK, dnes som poslal S8 na opravu a dali mi náhradnú S8 kde bola pôvodná verzia androidu, samozrejme že som hneď testoval a táto chyba sa na tomto androide neprejavovala, ale dal som následne aktualizáciu na oreo a hľa ten istý problém ako na mojom (nahrávanie videa vo FHD 60 snímok za sekundu a videá znova sekajú).
Viete to prosím otestovať, lebo sa mi nechce veriť že len já mám problém a hneď na dvoch.
Mozem potvrdit.Mam rovnaky problem...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuze“