Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuzeP8 lite -> S8 a bezdrátové nabíjení

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
brumla.cz
Nové Androidě
Reputace: 0

P8 lite -> S8 a bezdrátové nabíjení

Příspěvek od brumla.cz » pát 14. pro 2018 17:03:35

Zdravím, mám dva takové dotazy:
1. Při přechodu z Huawei P8 Lite na Galaxy S8 - když telefony propojím přes ten konektor, co je přibalený k S8, co všechno se přenese? Resp. jde mi hlavně o aplikace a jejich data. Jde přenést i tohle? Nebo jsem viděl aplikaci Samsung Switch. Bude fungovat i pro přenos z Huaweie? A přenesou se i aplikace?
2. Bezdrátové nabíjení. Když jsem to zkoušel, nabilo se zhruba 3% za 15 minut, což mi přijde dost málo. Mám originál "placku" Samsung, která prý podporuje fast charge. Co udělat pro to, aby se to nabilo nějak rychleji? Resp. jak rychle se nabíjí přes bezdrátovou nabíječku? Nemám s tím zkušenosti, ale tohle mi přijde dost na hovno...

bk2601
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Note9
Rom: Stock

Re: P8 lite -> S8 a bezdrátové nabíjení

Příspěvek od bk2601 » pát 14. pro 2018 23:18:56

Jestli máš tu placku, tak máš to co já a to v podstatě není fast charge. Nabíjí to stejně pomalu jako normálním pomalým nabíjením.
Rychlé nabíjení podporují až novější bezdratové nabíječky.

Autor tohoto vlákna
brumla.cz
Nové Androidě

Příspěvek od brumla.cz » sob 15. pro 2018 9:45:09

mám tuhle: https://www.alza.cz/samsung-fast-chargi ... 856001.htm
fast charge tam píšou, tak nevím... není na to třeba potřeba v telefonu něco zapnout?

Gaston99
Droid
Reputace: 211
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S8 plus
Tablet: SONY Xperia Z3 Tablet Compact

Příspěvek od Gaston99 » sob 15. pro 2018 11:17:57

Jestli to máš zapnuté si můžeš zkontrolovat v Nastavení - Údržba zařízení - Baterie - vpravo nahoře Rozšířené nastavení - Rychlé bezdrátové nabíjení. Pokud to máš zapnuté a telefon položíš na podložku, tak po stažení lišty bys měl vidět hlášku "Rychlé bezdrátové nabíjení". Ono to rychlé bezdrátové nabíjení není o moc rychlejší než klasické nabíjení a čím víc je telefon nabitý, tím pomaleji se nabíjí. Ze začátku rychle a ke konci pomaličku. Ta nabíječka z odkazu podporuje rychlé nabíjení...

Autor tohoto vlákna
brumla.cz
Nové Androidě

Příspěvek od brumla.cz » sob 15. pro 2018 16:17:29

aha, bezva, to mi pomůže, díky :palec: ono je to tak, že ten telefon dostane žena k Vánocům, já to jen narychlo zkoušel při balení a přišlo mi to tristní, tak jsem si říkal, jestli jsem náhodou za tu bezdrátovku nevyhodil prachy zbytečně, ale věřil jsem, že ne...
při tom pokusu se to nabíjelo z 57 na 60%. to by až zas tak pomalé ještě být nemuselo, ne?

Gaston99
Droid

Příspěvek od Gaston99 » sob 15. pro 2018 20:16:00

Tak tři procenta za patnáct minut je málo i na normální (pomalé) nabíjení. Nestahovaly se ti u toho náhodou aktualizace? Zapojil jsi to na originální nabíječku? Zkus ho dát na nabíječku a podívej se na lištu, jestli to píše rychlé bezdrátové nabíjení. Pak ho nechej v klidu hodinu nabíjet a uvidíš...

bk2601
Androiďák!
Reputace: 10
Typ mobilu / ROM: Note9
Rom: Stock

Příspěvek od bk2601 » čtv 20. pro 2018 23:07:11

Rychlé nabíjení je dnes vše... Člověk aby si v tom vyznal.
Je vhodné se orientovat pomocí údaje nabíjecí proud. Ta nabíječka má 1A (tzn jednu amperu).

Opravdu rychle nabíječky, které si zaslouží mít titul Fast charge mají, nebo spíše dosahují proudu 3A. Toto si over u adaptéru i u kabelu, jestli podporuje tak rychle nabíjení.

U S8 je v základu nabíječka i kabel, který dá 2A.
Pokud koupíš nový adaptér, kup i kabel a pak budeš kabelem mít možnost nabijet výkonem 3A. Bezdrátove to ale tak rychle nepůjde.

Osobně to dělám tak ze běžné nabijim na podložce a pokud nemam čas a rychle potrebuji nabít telefon, připojím kabel.

Autor tohoto vlákna
brumla.cz
Nové Androidě

Příspěvek od brumla.cz » čtv 27. pro 2018 18:18:17

Gaston99 píše:
sob 15. pro 2018 11:17:57
Jestli to máš zapnuté si můžeš zkontrolovat v Nastavení - Údržba zařízení - Baterie - vpravo nahoře Rozšířené nastavení - Rychlé bezdrátové nabíjení. Pokud to máš zapnuté a telefon položíš na podložku, tak po stažení lišty bys měl vidět hlášku "Rychlé bezdrátové nabíjení". Ono to rychlé bezdrátové nabíjení není o moc rychlejší než klasické nabíjení a čím víc je telefon nabitý, tím pomaleji se nabíjí. Ze začátku rychle a ke konci pomaličku. Ta nabíječka z odkazu podporuje rychlé nabíjení...
tak jsem to teda hledal v tom nastavení, protože ta hláška se tam neobjevila, ale v nastavení mám možnost zapnout pouze "rychlé nabíjení kabelem", bezdrátové tam není...

Gaston99
Droid

Příspěvek od Gaston99 » čtv 27. pro 2018 20:47:11

Položka "Rychlé bezdrátové nabíjení" by se ti měla v nastavení zobrazit v momentě, kdy prvně položíš telefon na podložku, která rychlé nabijení podporuje. Chce to originální nabíječku, kabel, podložku a mělo by to fungovat...
Spoiler:
Obrázek

Autor tohoto vlákna
brumla.cz
Nové Androidě

Příspěvek od brumla.cz » pon 31. pro 2018 14:04:48

Gaston99 píše:
čtv 27. pro 2018 20:47:11
Položka "Rychlé bezdrátové nabíjení" by se ti měla v nastavení zobrazit v momentě, kdy prvně položíš telefon na podložku, která rychlé nabijení podporuje. Chce to originální nabíječku, kabel, podložku a mělo by to fungovat...
Spoiler:
Obrázek
tak jo, s tou originální nabíječkou to funguje, už se to dá považovat za rozumnou rychlost nabíjení. díky moc! :palec:

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuze“