Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuzePomalé nabíjení z powerbanky

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
orbit09
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. zář 2011 19:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha

Pomalé nabíjení z powerbanky

Příspěvek od orbit09 »

Zdravím, už delší dobu se potýkám s pomalým nabíjením, když připojím svojí S8 kabelem k powerbance. Dříve to šlapalo jak má, připojil jsem kabel a hned naskočilo rychlé nabíjení, teď s tím samým kabelem mi to na první pokus hodí pomalé nabíjení (třeba 5 hodin na plné nabití) a až po několikátém vyndání a zandání kabelu naskočí rychlé nabíjení. Dříve jsem si myslel, že to dělají levné kabely z Číny, ale začal jsem kupovat dražší značky - Baseus, Blitzwolf a u všech stejný postup: když je kabel nový, tak se to chytne hned, ale po pár měsících jakoby přestal fungovat a chytá se až na poněkolikáté. Nutno dodat, že takových kabelů už jsem měl třeba pět, takže pravděpodobnost, že by se rozbily všechny, je dost nízká. Napadlo mě, jestli třeba není rozbitá powerbanka, ale na rozdíl od těch kabelů je to originál Xiaomi kupovaná v ČR a u ostatních mobilů funguje :D tak třeba zašpiněný/rozbitý konektor u S8? Ale nabíjení ze zásuvky funguje dobře.
LG Optimus One -> Galaxy Nexus -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
sirThomas
Androiďák!
Příspěvky: 378
Registrován: úte 01. bře 2016 10:38:12
Typ mobilu / ROM: OnePlus 7T

Re: Pomalé nabíjení z powerbanky

Příspěvek od sirThomas »

A konektor nemáš zaneřáděný?
HTC Mega => HTC EVO 3D => Galaxy Note 3 => Galaxy S8+ Gear Fit2Pro => OnePlus 7T + Amazfit TRex Pro
Uživatelský avatar
orbit09
Stálý androiďák
Příspěvky: 129
Registrován: pon 26. zář 2011 19:00:12
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Bydliště: Praha

Re: Pomalé nabíjení z powerbanky

Příspěvek od orbit09 »

Sorry že jsem dlouho neodpovídal. Psal jsem i na Reddit, ale ani tam mi ve finále nepomohli. Konektor zaneřáděný byl docela dost, vyndal jsem jehlou tunu prachu a na chvíli se to chytlo, ale teď už to nabíjí zase pomalu a konektor už je 100% čistý. Dodávám jen, že jsem testoval víc powerbank a víc kabelů a stejný problém, ale ze zásuvky to nabíjí rychle :facepalm:
LG Optimus One -> Galaxy Nexus -> LG G3 -> Samsung Galaxy S8
johny_r
Stálý androiďák
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 06. pro 2012 9:08:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Pomalé nabíjení z powerbanky

Příspěvek od johny_r »

Napadají mně takové věci jako nějaká ochrana powerbanky, třeba pokud už je starší, tak baterka třeba nepustí plný výkon. Pak bych přemýšlel o chybě v telefonu, buď SW (zkusil bych factory reset) nebo HW (což je asi na servis). To, že se to ze sítě nabíjí normálně, mne nepřekvapuje. Současné chytré rychlonabíječky si s telefonem povídají a řídí podle toho nabíjecí proud, napětí atd. Může tam být nějaká nekompatibilita. Chtělo by to zkusit jiný kus stejné nabíječky.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy Note 9)

Samsung Galaxy S22 Ultra
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S8 - Obecná diskuze“