OnePlus 5 - obecná diskuzeOnePlus 5

Moderátoři: novas78, Moderátoři čínských mobilů, novas78, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

OnePlus 5

Příspěvek od Cleric »

Obrázek
Obrázek
Specifikace:
Screenshot_4.png
Screenshot_4.png (40.09 KiB) Zobrazeno 14415 x
Balení
1x OnePlus 5
1x Screen Protector (pre-applied)
1x Dash Type-C Cable
1x Dash Power Adapter
1x SIM Tray Ejector
1x Quick Start Guide
1x Safety Information

Oficiální stránky:
https://oneplus.net/cz/5
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

super dik moc za zalozeni vlakna :-) tak kdo uz ho ma? ja od patku...
dneska od patku uz 3 aktualizace soucasna 4.5.3, s telefonem spokojenost az na par malickosti co se projevili v podstate behem prvnich dnu:
1) kryt- koupil jsem original kryt rosewood.. mel jsem ho i na OP3 tam drzel jako pribity a nesel ani skoro sundat dolu a nevrzal..
na OP5 diky tomu ze ma telefon oble rohy uz to takova parada neni.. ma to tendenci v ruzkach sjizdet.. ne ze by se vycvaknul ale kdyz pres nej prejedete prstem a zatlacite cvakne dolu..
druha vec - kryt ma pomerne vyraznou hranu a celkem i ostrou.. v ruce pri drzeni to problem neni ale pri telefonovani kdy date telefon k uchu a prejedete s nim po vlasech ci strnisti vousu tak je pomerne hlasite slyset :-)
2) folie - na OP3 jsem folii nalepenou z vyroby rok a zadny problem.. krome maleho skrabanecku od mince nic. nezvedla se na hranach a drzela..
na OP5 po 2 dnech je videt na bocich svetly prouzek na obou stranach jak je okraj skla zaobleny a dneska jsem ho vyndal z kapsy u kratasu a pod okraj foliie se dostalo vlakno z kapsy a uz mam na hrane odchliple kolecko folie ktere je videt. pritlacit to uz samozrejme nejde..
mam koupene i ochranne sklo, bylo soucasti bunndle packu ale co jsem koukal na net ma stejny problem jako folie a to ze na hrane se ma tendenci zvedat a hlavne diky cernemu ramecku ubere par pixelu na displeji a pak neni videt na nekterych obrazovkach napr. kousek textu.. takze ho davat nebudu.. folii zatim necham ale nejspis pujde dolu taky.. otazkou je co displej vydrzi pri noseni v kapse..
3) zvuk z reproduktoru - oproti OP3 takovy plossi a plechovatejsi pri vetsi hlasitosti.. ale asi je to o zvyku..
4) problemy s 5G wifi - mam doma modem od xiaomi ktery umi obe pasma.. po restartu telefonu se pripoji na 5G, ale kdyz prejdu do jine mistnosti kde uz neni takovy silny signal prepne se na 2,4G a 5G sit uz pak vubec nevidi az do dalsiho restartu zarizeni.. tento problem je reportovany i na xda a vypada to ze se to v oneplus snazi vyresit
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
purpur
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: čtv 09. led 2014 12:40:02
Typ mobilu / ROM: 1+3 zaloha THL 5000 Elephone P8000

Re: OnePlus 5

Příspěvek od purpur »

Mám ho taky od pátku, vyšší verzi, rychlý, hezký, zkoušel jsem GPS.. Ok. Ale žádné moc velké rozdíly oproti 1+3 nevidím... Budu ale dál zkoumat.... :-)
MistrYpsilon
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: úte 22. led 2013 11:07:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5

Re: OnePlus 5

Příspěvek od MistrYpsilon »

mám ho od pondělí, líbí se mi kamera jak fotí a portrait funkce, co se týče baterie ,zdá se mi o dost lepší než u 1+3 co se týče spotřeby, ač je baterie o krapet větší tak to bude asi dělat i spotřeba té 835 ?
:: ONEPLUS 5 Black 8GB/128GB ::
:: ONEPLUS 3 :: DOOGEE HOMTOM HT6 :: ASUS ZENFONE 2 551ML red :: UMI ZERO :: THL T6s :: THL T5000 :: THL T11 :: PRESTIGIO PAP5044 DUO :: PRESTIGIO PAP4500 DUO

Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
camlost
Stálý androiďák
Příspěvky: 96
Registrován: pon 16. srp 2010 10:40:46
Typ mobilu / ROM: 6

Re: OnePlus 5

Příspěvek od camlost »

Objednal jsem včera, v pátek má dorazit. DHL svým přístupem úplně potírá smysl sledování zásilek - než to naklikám, zboží mám doma.

@telefon    

Uživatelský avatar
kdo_vi
Robot
Příspěvky: 769
Registrován: sob 09. dub 2011 19:37:05
Typ mobilu / ROM: S10+, P30 PRO, NOTE 10+, OP 7T Pro, OP 8 Pro

Re: OnePlus 5

Příspěvek od kdo_vi »

Super telefon až na jednu věc: adaptivní jas. V přítmí (ne tmě) stáhne jas na minimum a displej je de facto nečitelný. Zatím řeším apkou, problém v senzoru asi není.
Uživatelský avatar
Jirka_t
Stálý androiďák
Příspěvky: 130
Registrován: sob 30. srp 2014 9:38:56
Typ mobilu / ROM: Lumia 1020, Samsung Galaxy A71
Tablet: iPAD mini 2, Samsung Galaxy Tab 10.1 (2019) T510

Re: OnePlus 5

Příspěvek od Jirka_t »

camlost píše: stř 28. čer 2017 20:58:25 Objednal jsem včera, v pátek má dorazit. DHL svým přístupem úplně potírá smysl sledování zásilek - než to naklikám, zboží mám doma.

­       
Trochu OT, ale zeptám se: můžu poprosit o informaci kde jsi objednával(odkaz), jak jsi to platil(na účet v EUR, nebo Kč, nebo hotově při převzetí atd...). Zatím jsem takhle nic nekupoval, tak sorry za blbý dotaz. :)
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 5

Příspěvek od lubinek79 »

Mám dotaz ohledně slevového kuponu na 20 euro. Kamarád mi poslal link na slevový voucher, ale když ho chci otevřít, tak mi to píše invalid link. Je nějaký speciální postup, jak vygenerovat kod nebo musím splnit nějaké speciální podmínky? Nevím přesně, jaké jsou podmínky, abych mohl uplatnit slevu.
100karel
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: úte 01. lis 2011 9:29:36
Typ mobilu / ROM: SGS4mini

Re: OnePlus 5

Příspěvek od 100karel »

Asi ti poslal špatný link. Zkus tenhle jestli ti bude fungovat

https://oneplus.net/cz/invite#EYBLRN6MSKGT3O1
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

kdo_vi píše: stř 28. čer 2017 21:49:36 Super telefon až na jednu věc: adaptivní jas. V přítmí (ne tmě) stáhne jas na minimum a displej je de facto nečitelný. Zatím řeším apkou, problém v senzoru asi není.
taky jsem s tim mel problem. hlavne zezacatku.. ale prijde mi ze posledni aktualizace to vyresily. vcera jsem vecer cetl na telefonu v posteli a uz jsem neresil ze to nejde precist.
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

Jirka_t:

Co se tyce objednani, objednej odsud https://oneplus.net/cz/oneplus-5 zaplatit muzes budto kartou rovnou nebo pres paypal (bezpecnejsi)
doprava je zdarma, prijde ti to dhl express z polska ze štětí kde maj sklad pro evropskou distribuci.. jakmile to dhl prevezme dostanes tracking number a muzes sledovat zasilku.. me to to jeden den rano odeslali a druhy den v 13 hodin jsem ho mel v ruce :-)
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
Uživatelský avatar
kdo_vi
Robot
Příspěvky: 769
Registrován: sob 09. dub 2011 19:37:05
Typ mobilu / ROM: S10+, P30 PRO, NOTE 10+, OP 7T Pro, OP 8 Pro

Re: OnePlus 5

Příspěvek od kdo_vi »

Zkoušel jsem po posledním updatu a pořád občas ztlumí na minimum. Ale jinak super foun. I oproti OP3 pokrok - fotak, super padne do ruky.
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

kdo_vi píše: čtv 29. čer 2017 11:07:15 Zkoušel jsem po posledním updatu a pořád občas ztlumí na minimum. Ale jinak super foun. I oproti OP3 pokrok - fotak, super padne do ruky.
me to posledni 2 dny neudelalo nejsem si toho vedom ze zacatku mi to udelal i pres den za denniho svetla ze se jas stahnul na minimum. predevcirem a vcera jsem vecer pred spanim jeste projizdel pracovni maily a jas byl v pohoden nestahlo se to. uvidime budu to taky sledovat jestli to jeste udela. zeptam se te co kryci folie z vyroby? nechal jsi ji na telefonu a nebo jsi ji sundal? pripadne odstava ti na zakulacenych bocnich hranach? furt premyslim jestli ji nechat nebo sundat :-) bojim se ze si pak privodim skrabance na displeji :-) jinak jsem taky z OP5 nadsenej.. i vydrz me potesila.. pri mem vytizeni kdy jsem rano sundal z nabijecky a vecer prisel domu a mel tak 20-30% tak ted se vracim dom s cca 45-55% baterie. coz je dobry.. nem mam 2 sim karty, jsem porad online a celkem hodne datuju a volam. takze ac mensi baterie vydrz lepsi :yes:
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
Uživatelský avatar
kdo_vi
Robot
Příspěvky: 769
Registrován: sob 09. dub 2011 19:37:05
Typ mobilu / ROM: S10+, P30 PRO, NOTE 10+, OP 7T Pro, OP 8 Pro

Re: OnePlus 5

Příspěvek od kdo_vi »

Folii jsem nechal, odstava mi jen trošičku, pokud se na to nezadivam, tak o tom ani nevím. Doporučuji ji nechat, dokud nebudeš mít jinou na výměnu. A dneska mi došel origo kryt na záda - imitace karbonu, vřele doporučuji.
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

jj origo kryt mam taky.. jsem ulitlej na drevo tak mam rosewood :-) jak ti sedi v rohach? taky ma tendenci kdyz na nej zatlacis prstem dolu jakoby sklouznout? jinak je v pohode ale na op3 jsem tenhle kryt mel taky a tam drzel jako pribitej a nesel skoro ani sundat dolu
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
Uživatelský avatar
kdo_vi
Robot
Příspěvky: 769
Registrován: sob 09. dub 2011 19:37:05
Typ mobilu / ROM: S10+, P30 PRO, NOTE 10+, OP 7T Pro, OP 8 Pro

Re: OnePlus 5

Příspěvek od kdo_vi »

Kryt sedí perfektně. A výborně se drží, je příjemný na dotek. Jak pogumovaný.
mattycz
Stálý androiďák
Příspěvky: 193
Registrován: ned 07. říj 2012 15:47:08
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 2 XL 128 GB
Rom: Android 9

Re: OnePlus 5

Příspěvek od mattycz »

Dnes jsem taky objednal nejvyšší verzi s 3d sklem a carbon bumperem.
Připlatil jsem za priority shipping.
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

kdo_vi píše: čtv 29. čer 2017 18:46:29 Kryt sedí perfektně. A výborně se drží, je příjemný na dotek. Jak pogumovaný.
fakt jo? hm tak mam asi nejaky nepovedeny kus :facepalm: uvidime pockam jeste co se kde objevi u cinanu za novy pouzdra a vyzkousim neco jinyho ci koupim jeste jeden origo ale jiny typ.
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: OnePlus 5

Příspěvek od Blackhawk »

Co hovorite na zatial zistene "problemy"?
- jelly scrolling
- vykon fotaka
pepapepa
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: sob 18. srp 2012 7:38:00
Typ mobilu / ROM: S 20

Re: OnePlus 5

Příspěvek od pepapepa »

Tak fotky jsou tragedie.Ale je fakt ze kdyz jsem skousel app ProCapture tak to bylo o dost lepsi.
slofman
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: ned 03. říj 2010 18:59:04
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 - stock Oxygen OS 3.2.2
Mobil 2 / ROM: Mi2S

Re: OnePlus 5

Příspěvek od slofman »

ako ze fotky tragedie, ved na fotaku zevraj odviedli najviac prace, plus im pomahali experti.

,, OnePlus 5 ponúkne špičkový fotoaparát. S vyladením pomôžu experti z DxO,,
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: OnePlus 5

Příspěvek od aldav »

Experti jsou to asi tak, jako Leica na Huawei [emoji1]
Note8 - Gear Fit 2
slofman
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: ned 03. říj 2010 18:59:04
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3 - stock Oxygen OS 3.2.2
Mobil 2 / ROM: Mi2S

Re: OnePlus 5

Příspěvek od slofman »

Takze na Samsung S7/S8 sa nechyta?
pepapepa
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: sob 18. srp 2012 7:38:00
Typ mobilu / ROM: S 20

Re: OnePlus 5

Příspěvek od pepapepa »

Mozna ze casem prijde nejaky opravny soft ale zatim mohu s cistym svedomim rict ze Huawei P10 dela fotky o tridu lepsi.
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 5

Příspěvek od lubinek79 »

Aktuálně je na tom Galaxy S8 určitě o dost lépe. Doufám, že ten foťák doladí. Zde pěkné srovnání. Jen podotýkám, že OnePlus už v updatu přidalo stabilizaci pro 4K videa.
Uživatelský avatar
Blackhawk
Droid
Příspěvky: 2403
Registrován: pon 19. dub 2010 13:53:50

Re: OnePlus 5

Příspěvek od Blackhawk »

v akom update?
lubinek79
Droid
Příspěvky: 1290
Registrován: stř 06. črc 2011 7:51:44
Typ mobilu / ROM: OnePlus 3T
Tablet: Asus MeMo PAD 8 (me181cx)
Bydliště: Jih Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: OnePlus 5

Příspěvek od lubinek79 »

Zrovna jsem chtěl doplnit, že ty videa se musí brát s rezervou, jelikož tam tuším neříkají, jakou má foun aktuální verzi systému. Tzn.že situace už může být daleko lepší. ;)
vinklec
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 26. úno 2015 10:46:49
Typ mobilu / ROM: Honor 4C

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vinklec »

Chci se zeptat jestli jsou podsvicena tlacitla vedle ctecky otisku.Na oneplus 3T to jsou male tecky.
pepapepa
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: sob 18. srp 2012 7:38:00
Typ mobilu / ROM: S 20

Re: OnePlus 5

Příspěvek od pepapepa »

Na oneplus 5 to jsou taky male tecky.
Uživatelský avatar
vodopadek
Androiďák!
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 11. bře 2010 17:57:43
Typ mobilu / ROM: GALAXY S22 ULTRA
Bydliště: České Budějovice

Re: OnePlus 5

Příspěvek od vodopadek »

Teda to folie co je z vyroby to je teda pekny blato. Odlupuje se, jakykoliv kontakt s necim pevnejsim zanechava stopy.. nema nekdo neco lepsiho? Nekde vyhlidnutyho? Sklo moc nechci to origo se mi nelibi
:: GALAXY S22 Ultra white :: 512GB :: my new HERO :poklona:
Odpovědět

Zpět na „OnePlus 5 - obecná diskuze“