LG G6 - obecná diskuzeBzučení nabíječky

Moderátoři: IQLogic, Otomar, IQLogic, Otomar

Zamčeno
lacino88
Stálý androiďák
Příspěvky: 106
Registrován: pon 31. pro 2012 16:22:36
Typ mobilu / ROM: LG G4

Bzučení nabíječky

Příspěvek od lacino88 »

Nebzuci Vam nahodou nabijacka? Take tiche bzucanie ktore bezne nepocut, ale ked clovek nabija mobil ked spi tak je to otravne.
Uživatelský avatar
LP3W7
Androiďák!
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 04. lis 2010 23:09:13
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od LP3W7 »

Bohužel mi nabíječka začala asi tak po 1 měsíci též bzučet. Je to v pohodě, ale jakmile je mobil nabitý na 100%, tak to začne "bzučet, pískat".

Nevím, co s tím, nikdy mi to žádná nabíječka nedělala. Zatím sem to vyřešil tak, že prost nenabíjím přes celou noc ...

Někdo to vyřešil nebo zkoušel s tím něco dělat?
LG G6 32GB Astro Black, Android 7.0 Nougat
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od LivArt »

Vlastnost nezatíženého zdroje.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ludekbrno »

LP3W:
Bzučí naprosto všechny nabíječky, některé jsou slyšet méně, jiné více, ale všechny. A nejvíc bzučí, když jsou málo zatížené, tedy v době, když je telefon odpojený nebo už je nabitý a z nabíječky nic neodebírá. Takže není to žádná závada, je to vlastnost a není důvod, abys kvůli tomu nenabíjel přes noc.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
IQLogic
Moderátor sekce LG
Příspěvky: 728
Registrován: čtv 09. led 2014 23:49:26
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od IQLogic »

Nie, nie je to normálne, že počuješ ako ti bzučí nabíjačka. Mám niekoľko spínaných zdrojov a nabíjačiek a pokiaľ na ne doslova nepriložím ucho, tak ich absolútne nepočujem - s pripojenou záťažou, či bez nej.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od Jumbo78 »

Je to normální, dělá mi to několik origo nabíječek... Některá víc, některá míň.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od Otomar »

Možná je to běžný jev, ale rozhodně bych to nepovažoval za normální. Nabíječka by bzučet neměla.
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ludekbrno »

Otomar: tak ještě jednou, bzučí naprosto všechny nabíječky a je to standardní vlastnost spínaných zdrojů. Bzučí i zdroje v PC, měniče napětí na grafické kartě v PC atd. Některé bzučí méně, jiné více, podle toho, jak důkladně výrobce zalil cívky lakem. Ale i ty co bzučí silněji nemají žádnou vadu, na funkčnost ani bezpečnost to nemá žádný vliv. Výrobce nikde negarantuje naprostou bezhlučnost, takže na tom není co reklamovat.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Otomar
Moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: ned 05. čer 2011 12:11:49
Typ mobilu / ROM: LG G6

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od Otomar »

Pracoval sem ve firmě, který vyvíjí a vyrábí napájecí zdroje. Od těch pár wattových až po několika kW. Bzučení je běžné, ale není to normální. Jak sám píšeš, když bzučí, výrobce něco odflákl. Většinou použije trafa na hranici výkonu apod. Pakliže nabíječka bzučí tak, že mě to ruší, šel bych okamžitě reklamovat.
*R*I*P* Nexus 5X> A5/2017> LG G6
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od Cleric »

Klidně běž reklamovat, u HTC mi taky bzučela a je to, hlavně tedy v noci, vážně otravné. Reklamace mi byla uznána a dostal jsem novou.
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od sagitarius »

Ve spínaných zdrojích zpravidla bzučí tlumivky, a to v případě, kdy výrobce odrbává, či úplně vynechává stabilizaci vinutí. Že to nemá vliv na funkčnost, či bezpečnost je naprostý nesmysl! Samozřejmě že má. Bzučení způsobuje mechanické kmitání tlumivek, díky čemuž se pomalu, ale jistě odírá izolace vinutí, což nakonec způsobí mezizávitový zkrat. To může (netvrdím že vždy musí) vést k dýmu, či plamínkům...Takže to rozhodně není ani vlastnost, ani bezproblémové.
Rozhodně reklamovat- být v tomto případě ignorantem se nemusí vyplatit.
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od bicista »

To ze je neco vlastnost je jedna vec. Ale pokud nekomu nebzuci a druhemu jo, jsem jako spotrebitel vuci ostatnim v nevyhode. Za me reklamovat.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ludekbrno »

bicista: bzučí naprosto všechny nabíječky. Pokud nejsi hluchý, tak to uslyšíš. Nejvíc bzučí když jedou naprázdno. Výrobce nikde neuvádí úroveň hlučnosti, ani to nemá žádný vliv na funkčnost. Není na tom co reklamovat, i když samozřejmě ti nikdo nemůže zakázat to zkusit :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ludekbrno »

sagitarius: ano, pro laika to zní logicky, ale pro odborníka je to pitomost :) Ne, tím bzučením se opravdu izolace neodře, to by musel být sakra rachot :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
bicista
Robot
Příspěvky: 1011
Registrován: pát 21. čer 2013 19:08:35
Typ mobilu / ROM: Samsung S Advance

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od bicista »

Tak jsem si dal k te sve ucho a opravdu taky bzuci :))) , ale mam ji od sebe pri spani pul metru a neslysim nic.
Xiaomi Mi9T ; LG-G6 ; LG-G4 ; LG-G2 ; Samsung SII ; Samsung S Advance. .
Uživatelský avatar
sagitarius
Stálý androiďák
Příspěvky: 204
Registrován: stř 27. dub 2016 19:23:50
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi Max 3
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi Max 2
Tablet: Lenovo tab2 A10-70 LTE
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od sagitarius »

Ludekbrno:
Promiň, ale po 43 letech v elektronice se zrovna za laika nepovažuji. A pár mezizávitových zkratů takto vzniklých jak u traf, tak u tlumivek, už jsem v životě řešil. A vyvolávat v uživatelích falešný pocit bezpečí tvrzením, že je to v pořádku, není moc rozumné. Běžný uživatel těžko rozezná, kdy ještě o nic nejde, a kdy už má mít obavy.
Pokud to bzučení je slyšet na vzdálenost z postele, jak zde někdo psal, tak rozhodně v pořádku není. S uchem na zdroji samozřejmě slyšet bude vždy, tak jako na běžném transformátoru. Úplně to umlčet nepůjde nikdy, ale opakuju znovu- pokud to je slyšet na nějakou vzdálenost, je to špatně.
Jo, a pokuid po nabití mobilu začne pískat, vyhodit rovnou do popelnice (jak píšou v návodu o likvidaci elektrických zařízení :DD )
Mimochodem- je to cca 3 měsíce, co mojí sestře taková pomalu odcházející bzučící a pískající nabíječka odrovnala během jednoho dne dva mobily. Není levnější koupit rovnou novou nabíječku?
Gatesovi a Jobsovi jsem dal sbohem. Linux a zelenej robot je to pravý.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ludekbrno »

Mě vždycky bzučela každá nabíječka, kterou jsem měl a nikdy žádná neodešla. Ano, samozřejmě je otázka hlasitosti, to si bohužel nemůžeme přes fórum nijak sdělit. To jestli je nebo není slyšet z postele, to je velmi subjektivní, protože každý slyší jinak a má jinou doma jinou úroveň hluku na pozadí. Můžeme si říct, že pokud budu z postele v jednom rohu místnosti slyšet nabíječku, která je v opačném rohu, tak je to už hodně. Ale pokud mám nabíječku v zásuvce, která je hned vedle postele, kde mám hlavu a v úplném tichu ji občas zaslechnu, tak na tom není nic divného, protože mám dobré uši a ta nabíječka prostě trochu bzučet musí, jinak by byla mrtvá :) A že to píská po nabití nejvíc, je normální. Spínané zdroje pískají nejvíc právě bez zátěže. To bys musel každou nabíječku po jednom použití vyhodit :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
IQLogic
Moderátor sekce LG
Příspěvky: 728
Registrován: čtv 09. led 2014 23:49:26
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od IQLogic »

ludekbrno:
Niekoľko ľudí ti tu vysvetlilo, že to pískanie normálne nie je a ty si stále ideš svoje :roll: Nabíjačka nemá, čo bzučať a opak neobhájiš žiadnou teóriou o vzdialenostiach či odlišnej citlivosti sluchu.

A ostatní so bzučiacimi nabíjačkami, dajte to na reklamáciu. Pri najhoršom vám ju zamietnu.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od -Pavel- »

Mám metr od ucha nabíječku od HTC a velmi dobrý sluch. Nic neslyším. Pokud budu ale vedle trafostanice, bude mi hučet v hlavě. Bezdrátová nabíječka je také v mezích neslyšitelnosti a kdyby netočil ventilátor při rychlém nabíjení, tak jí také neslyším. Nemám tu nabíječku v uchu, ale co máte proboha doma za trafa, že bzučí tak, že ruší a v dnešní době, kdy je to kondenzátorech. Reklamovat a bacha v této diskusi na kolovrátek, pojede dokola a nepřipustí jinou realitu. Hezký den.
Uživatelský avatar
ocadlyo
Androiďák!
Příspěvky: 373
Registrován: ned 17. dub 2011 20:53:40
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A5 2017
Bydliště: CZ

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ocadlyo »

Chlapi fakt i moje nabíječka bzučí. :neane:
Magic Earth Navigation
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od ludekbrno »

IQlogic:
Mě fakt nezajímá, co mi kdo vysvětluje, protože mám vzdělání v oboru a pracuji v něm už dost dlouho, z toho dokonce i 7 let přímo v servisu mobilů, takže na rozdíl od většiny těch lidí vím, na jakém principu ty nabíječky fungují, mám informace přímo od výrobců a taky vím, že všechny bez výjimky pískají. Ano, samozřejmě některé více, některé méně, ale všechny. A nikde není stanovena žádná úroveň, kdy už je to moc a kdy ještě ne. To jestli to někdo slyší z metru nebo ne, je čistě subjektivní. Když to chcete reklamovat, nikdo vám nebrání. Není to ale nijak vymahatelné a nemá to na nic vliv.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
IQLogic
Moderátor sekce LG
Příspěvky: 728
Registrován: čtv 09. led 2014 23:49:26
Bydliště: Ružomberok, SK

Re: Bzučení nabíječky

Příspěvek od IQLogic »

Myslím, že situácia bola dostatočne objasnená a každý nech sa rozhodne podľa svojho najlepšieho uváženia.

Tému zamykám!
Zamčeno

Zpět na „LG G6 - obecná diskuze“