Xiaomi Redmi Note 4X (Global) - obecná diskuzeNásilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od freekarol »

Lze nějak zablokovat, aby RN4 násilně neukončoval aplikace, které běží v pozadí? Nastavovat to pro každou aplikaci je zdlouhavé a jak jsem mohl číst, tak to i tak nemusí pro konkrétní aplikaci fungovat. To je jediné, co mě odrazuje od koupi tohodle mobilu, jinak bych pak spíše šáhnul po Mi A1, ten má ale zase menší výdrž na baterii...
Foldo
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: ned 05. lis 2017 12:01:02

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od Foldo »

Daj si čistý andriod a máš vybavené

­    

Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od LivArt »

https://www.miuios.cz/navod-ako-povolit ... zadi-19904

Jinak doporučuju přejít minimálně z Global stable na MIUIos stable. A jestli chceš čistej android, tak i to se dá zařídit.
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od freekarol »

A tohle vždy funguje? Co jsem prohledával internet, tak některé aplikace i tak MIUI zavře. A mám pocit, že to dělá i komunitní ROM od MIUIos. O Custom Rom sem uvažoval, ale to je sázka do loterie, kdy není jasné, co vše bude spolehlivě fungovat. Dokonce sem hledal i Android One pro Redmi Note 4, ale tento PORT byl na XDA ukončen a jak jsem koukal, tak i v něm některé věci nefungovaly.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od Mirda86 »

Ano funguje. Ale zadna slava to neni ani pak. Uz sem se tu nekde vyjadroval a to co je v tom odkazu od LivArta sem nastaveny mel a presto sem nebyl spokojenej.Udajne by melo byt v novem MIUI i neco ve vyvojarich. Ale to uz ti musi poradit nekdo jinej.

Mi A1 behalo na nugatu o 2 tridy lip. Ale zas cistej android neni pro kazdeho. Kazdopadne vydrz byla vyborna i pres pomerne prumernou kapacitu.

Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od freekarol »

Já jsem právě dal do záložek různé návody, tak se tím jen musím prokousat. Ale zatím převažuje čistý Android. Je mi jasné, že si vše budu muset doinstalovat, ti kteří šáhnou po MIUI, už mají mobil s mnoha funkcemi. Ale tohle mi zrovna nevadí. Ještě mám starý Alcatel(vydržel jsem na něj hodně dlouho :D ) a do něj sem taky musel doinstalovávat aplikace, protože sám o sobě, nic moc neuměl. Možná, později, nějaká aktualizace pro Mi A1, zlepší výdrž baterie a nebo aspon zprovozní rychlé nabíjení. V každém případě, jednodenní výdrž, by mi zas tak nevadila. K čemu mi dvou denní výdrž, Redmi Note 4, když budu pořád muset bojovat o to, aby aplikace ukazovala upozornění, nebo aby se mi nevypínala, když zapnu jinou aplikaci.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od roy100 »

Ten návod je sice fajn, ale ne vždy funguje, nejlepší a nejjednodušší je vypnout miui optimalizaci a miui správu paměti a je pokoj, ono to jinak pořád bude do běhu kecat. Vypíná se to v možnostech pro vývojáře (platí pro miui 9).
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od freekarol »

A opravdu to vždy funguje? Co jsem zatím četl, tak u některých aplikací či widgetů nepomohlo nic, než prostě nainstalovat jinou aplikace/widget, který s MIUI konečně uměl spolupracovat.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od roy100 »

Těžko odpovědět, mně vše jede jak má, ovšem nemám všechny aplikace co existují, že :DD

Monitorovací apky jedou, widgety též, je pravda že než jsem tyhle dvě volby objevil tak jsem laboroval s různými nastaveními v řízení spotřeby baterie, zamykal v ram, ale nikdy to nebylo ono, teď je to jako u normálního androidu.

BTW jsem možná naiva, ale když je někde volba vypnout optimalizaci miui a vypnout miui správu paměti a je to ve vývojářských možnostech, tak věřím, že to vypíná a do běhu systému to nekecá.
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od freekarol »

Díky všem za odpověď. Nakonec jsem se rozhodl pro čistý Android. Ale odpovědi si uložím, takže až si někdy pořídím mobil s MIUI, tak už budu vědět, co dělat.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od Lyon »

Co si vlastně představuješ pod pojmem "čistý Android"? Protože nic takového v telefonech prakticky neexistuje, i když se to velmi rádo využívá jako marketingový tahák. A pokud si pořídíš nějaký telefon s tímto pseudo čistým Androidem, tak se připrav na to, že tam prakticky nic nepůjde přizpůsobit. Vždy to je něco za něco.
Uživatelský avatar
freekarol
Stálý androiďák
Příspěvky: 101
Registrován: úte 03. zář 2013 19:15:10
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi A1
Rom: stock

Re: Násilné ukončování aplikací-lze to vypnout?

Příspěvek od freekarol »

Ćistý Android = minimální úpravy Androidu od výrobce telefonu. To, že si pak musím do takového Androidu něco doinstalovat mi nevadí. Dělám to tak na Windows i s webovými prohlížeči. Očividně, to lidem taky nevadí, jinak by Opera, která kdysi byla plná funkcí i bez doplňků, nezanikla...
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi Note 4X (Global) - obecná diskuze“