Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - Obecná diskuzeZměna firmware distribuce EU na CZ

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Změna firmware distribuce EU na CZ

Příspěvek od fan »

Zdravím všechny, rozhoduju se mezi notem 8 z CZ distribuce anebo z EU distribuce, dokonce už jsem udělal objednávku na ten z EU. Nebojte, nejsem další, co se zeptá na reklamace. ;) Umím hledat a vím, že pouze u prodejce a že doba opravy může být delší atd.
Ale moc rád bych se zeptal na věc, kterou jsem na googlu nedohledal, jestli někdo tady nebude vědět prosím.

Zajímá mě software telefonu. Jestli náhodou nebude obsahovat nějaké extra aplikace (myslím v negativním slova smyslu) např. aplikace zahraničních operátorů atd. Dále tady diskutované VoLTE, ale taky jsem se navíc dočetl, že telefon se zahraničním firmware může mít i slabší signál než telefon s firmware určeným pro náš trh. :o

Snad nevadí, že jsem založil nové vlákno, ale přijde mi to přehlednější než všechno cpát do všeobecného. :shifty:

Pokud se najde dobrá duše, co mi poradí, tak budu moc vděčný.
Naposledy upravil(a) fan dne čtv 21. pro 2017 10:07:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od Mirda86 »

Do rodiny sme kupovali Nota 4 z Mironetu. Prodavali cz distribuci za 22k a sedivka stala 17k. Byl to foun urcenej pro operatora Orange v Polsku. Byly tam apky... vselijake hovadiny. Vsechny sly odinstalovat a nebo vypnout. Tudiz zadne problem.
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fajn.snek »

Otázkou je, jeslti má cenu kupovat EU distribuci když na mall.cz mají Note 8 v akci a dostaneš se na cenu EU distribuce:

https://www.mall.cz/mobilni-telefony-du ... te-8-cerny
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od pRo_lama »

Rozdiel medzi EU a CZ čo sa týka sily signálu, môže byť maximálne u verzií pre operátorov. Oni si často ešte môžu nastavovať rôzne parametre vo firmvéry podľa svojej siete. U nebrandovaných verzií by mali byť nejaké štandardné nastavenia. Nemám to nijako otestované, ale viem, že napr. TMCZ si nastavuje firmvér na svoju sieť.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od aldav »

Pokud se vyrovnáš s tím, že teoreticky nebudeš mít 100% servis, tak do mobilu můžeš legálně nahrát jakoukoliv českou oficiální romku.
Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

pRo_lama

Tak to je hustý, že můžou být i malinké rozdíly v nastavení sítě. Já jsem tomu na netu moc nevěřil :)

aldav

Kéžby to bylo plně legální a bezpečné. Nechci oponovat, ale podle mě když se např. odpálí knox tak se se mnou nikdo v servisu bavit nebude a to mužů milionkrát opakovat jim, že jsem tam nahrával jejich oficiální legální neupravený Sasmungácký firmware pro příslušný model :(
Uživatelský avatar
aldav
Droid
Příspěvky: 1497
Registrován: pon 18. led 2010 12:10:32
Typ mobilu / ROM: Note8 - Gear Fit 2
Bydliště: Brno

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od aldav »

Vetsi pravděpodobnost je, že Ti spadne květináč na hlavu.
Note8 - Gear Fit 2
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Moc dobré přirovnání :DD :palec: myslím, že nakonec takovou úroveň rizika budu schopný akceptovat jelikož mi ještě květináč na hlavu nespadl :D
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od Jumbo78 »

Pokud budeš flashovat jen a pouze ofiko firmware, KNOX bude OK.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Děkuju za všechny vaše odpovědi. Tak to nakonec asi bude v pohodě :palec: děkuju moc za podporu vás všech.

Jen bych se ještě pozeptal zkušených na detaily, protože na XDA a na Youtube v angličtině jsem viděl jiný postup než dělám já. Tak bych se rád ujistil u CZ komunity ;) Když flashuju Nota II tak jeden soubor TAR dávám do AP a odpálím start. Ale na Youtube jsem viděl, že dávají BL, AP, CP a CSC. A dokonce na Sammobile jsem četl, že se má v některých případech zatrhnout Re-partition. Tohle jsem si vždycky setsakramentsky hlídal aby nebylo zatrhlé. :)
A někdo dává CSC a někdo HOME_CSC a přiznám se CSC jsem nikdy na notu II neřešil.

Já vím, je to moc dotazů a navíc můžu si to i vygooglit, když ale s mojí angličtinou se necítím úplně 100 % jistý :oops:
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od bassgenerator »

ved som ti to napisal hned ako si sa pytal v inej teme to potrebujes na to odpoved 4 zucastnenych ludí :facepalm:
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Aha? Prosím oprav mě jestli se pletu, ale postup flashování si mi myslím nepopisoval :shock:
To mě mrzí, jsem nevěděl, že když se zeptám na tlačítko re-partition a CSC, že se lidi začnou chytat za hlavu :facepalm: (bez sarkasmu)
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od bassgenerator »

V prvom rade nesmies si zamienat Note 2 a Note 8. Od tej doby uz predsa presiel nejaky cas. a postup flashovania ako nahrat sw do telefonu note ale aj inej znacky konkretnej modelovej rady mas priamo na strankach Sammobile. ale to okrem toho ze prioritou hladania na webe je iba tlacidlo download je dobre aj aj prejst nizsie alebo vyssie a trosku pocitat informacie. Nic z vlom kamarat.:Peace:
Imho keby sme sa kazdy pytali minimalne v dvoch temach ci je flashovanie FW cez odin Legalne alebo nie a aka je pravdepodobnost ze sa nieco pokasle tak to by sme sa museli vratit na diskusiu o 8 rokov nazad.
a preto len zhrniem: vsetko co robis robis na vlastne triko, nikto ani ja ani dalsi uzivatelia fora nie su zodpovedny za to ze ti napisu jednou vetou mozes/nemozes. Bud si to nahras sam alebo v servise ale vzdy je to tvoje rozhodnutie.
Len aby si pochopil kedze s tvojho pisania som vycitil ze sa toho kvazy bojis a nie si si isty ani teraz: Pravda?
Obrázek
Naposledy upravil(a) bassgenerator dne stř 20. pro 2017 10:50:33, celkem upraveno 1 x.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Máš pravdu a omlouvám se :oops:
Neboj, tak neschopný nejsem, našel jsem si to už předtím, jak jsem psal výše odkaz-sammobile
Právě proto jsem se ptal na to re-partition. Musíš uznat, že je to klasika, že tohle se nikdy nezatrhává a má se to vždy ohlídat!
A oni píšou
Installing another country CSC or a network CSC will need the system partition size changing. For this select Options and add this setting: Re-partition
Přece to je můj případ ne? Když flashuju firmware z jiného regionu. Tak mi ten můj dotaz nepřišel úplně pitomý, ale asi byl. Vy jste tady odborníci :oops:
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od bassgenerator »

pokial si nebudes v dacom isty napis SS aby sme nehltili vlakno. rad ti podrobne vysvetlim alebo ponavigujem. pripadne @pRo_lama, @don_alex
majstri a odbornici na samsung a ine.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Děkuju, to budeš moc hodný :poklona: tak až se do toho budu pouštět tak napíšu ;)
Ahoj
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od pRo_lama »

1. Extract (un-rar) the firmware file (i.e. to folder c:\Odin) ***
2. Download Odin v3.12.7
3. Extract Odin ZIP file (i.e. to folder c:\Odin)
4. Open Odin v3.12.7
5. Reboot Phone in Download Mode (press and hold Bixby + Power + Volume Down buttons)
6. Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin
7. Add the firmware files to their designated slots
8. Make sure re-partition is NOT ticked
9. Click the start button, sit back and wait few minutes
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Děkuju za návod. Tady je krásně vidět, jak ty instrukce jdou někdy proti sobě a pak nemám být v některých částech zmatený :D
Make sure re-partition is NOT ticked
...add this setting: Re-partition
Ale co jsem četl tak místní uživatelé flashovali bez.
Ještě jednou děkuju. Pojedu podle tohohle :palec:
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od pRo_lama »

Pokiaľ nebudeš flashovať PIT súbor alebo pokým nepoužívaš custom ROM, tak políčko "Re-partition" nepoužívaš. ;)
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od bassgenerator »

fan píše: stř 20. pro 2017 16:16:02 Děkuju za návod. Tady je krásně vidět, jak ty instrukce jdou někdy proti sobě a pak nemám být v některých částech zmatený :D
Make sure re-partition is NOT ticked
...add this setting: Re-partition
Ale co jsem četl tak místní uživatelé flashovali bez.
Ještě jednou děkuju. Pojedu podle tohohle :palec:
a v čem jsou odlišný instrukce dle toho obrázka?
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

pRo_lama
Bomba, děkuju za vysvětlení ;) A po fleši ještě udělám továrko, ať se zase zapnou OTA a jako CSC použiju CSC a ne CSC_Home. Tak a vím všechno. Ještě jednou děkuju :palec:

bassgenerator
Instrukce jsou stejné, jen jsem řešil viz výše, jestli zaškrtnout či ne, ale lama mi to už vysvětlila. Protože na foru Sammobile maji návod se zašktnutím.
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od bassgenerator »

neviem ake forum si čítal ale urcite nie o flashi origo FW, tady to mas prekladem to je ze sammobile
Obrázek
prdposledna polozka znovurozdelenie-Re-partition
Tak snad uz mas v tom jasno
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Installing another country CSC or a network CSC will need the system partition size changing.
For this select Options and add this setting - Re-partition
https://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=39713
If You want to change csc it's recommended that you will use re-partition to avoid any files conflicts
https://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=35015
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od Libb »

bassgenerator píše: stř 20. pro 2017 10:52:04 pokial si nebudes v dacom isty napis SS aby sme nehltili vlakno.
S dovolením bych to viděl jinak: vlákno je o tomhle a vidí to všichni. Pokud něco poradíš v soukromém vzkazu, bude ta rada pro ostatní ztracená, protože málokomu se chce po vyřešení problému přepisovat řešení do vlákna pro ostatní - čest výjimkám.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od fan »

Souhlasím s Libb, také když něco nevím, tak než se zeptám tak se alespoň snažím pročítat diskuse jiných s podobným problémem.

Ovšem napadla mě ještě jedna otázka. Mám už dlouho a dlouho ještě budu mít operátora Kaktus, který mi moc vyhovuje, a který je pod T-Mobilem a podporuje taky VoLTE. Přemýšlím není lepší do nota rovnou hodit TMZ než ETL? Právě kvůli VoLTE. Jenom co si o tom myslíte, že bych přeskočil tu fázi pokus-omyl :)

A ještě jedna (asi jsem otravnej). Můžu nahodit TMZ do verze duos? Proč se ptám. Protože v ČR máme 4 verze firmware ETL, TMZ, O2C, VDC, ale co jsem koukal na eshopy operátorů, tak ani jeden operátor neprodává dual SIM.
mobilnet.cz_Samsung Galaxy Note8 se bude prodávat ve verzi Dual SIM jen ve volném prodeji
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od Libb »

Můžeš to zkusit, ale nedělal bych to.
A hlavně, pokud chceš nějaké specifické chování, šel bych do verze, která to má z výroby. Jaký je cenový rozdíl mezi šedivkou a českou distribucí? Stojí to za ty problémy, kdy až něco nepojede podle představ, nikdo nebude schopný říct, co přesně se děje?
Aneb: chci TM, koupím TM a pokud to nepojede, omlátím jim to o hlavu.
BTW VoLTE mně funguje u TM krásně i na ETL.
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od pRo_lama »

Poviem ti iba toľko, že v TMCZ sa nepredáva dualSIM verzia. Ako to majú poriešené po stránke firmware netuším. ETL podporuje VoLTE, takže by som asi zostal pri tomto CSC. OTA sú predsa len o čosi rýchlejšie než u TMZ.

­    

MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
bassgenerator
Kyborg
Příspěvky: 4890
Registrován: pon 19. pro 2011 15:03:43
Typ mobilu / ROM: Apple Iphone 11pro
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Distribuce EU vs. CZ

Příspěvek od bassgenerator »

fan píše: čtv 21. pro 2017 10:05:11 Souhlasím s Libb, také když něco nevím, tak než se zeptám tak se alespoň snažím pročítat diskuse jiných s podobným problémem.

Ovšem napadla mě ještě jedna otázka. Mám už dlouho a dlouho ještě budu mít operátora Kaktus, který mi moc vyhovuje, a který je pod T-Mobilem a podporuje taky VoLTE. Přemýšlím není lepší do nota rovnou hodit TMZ než ETL? Právě kvůli VoLTE. Jenom co si o tom myslíte, že bych přeskočil tu fázi pokus-omyl :)

A ještě jedna (asi jsem otravnej). Můžu nahodit TMZ do verze duos? Proč se ptám. Protože v ČR máme 4 verze firmware ETL, TMZ, O2C, VDC, ale co jsem koukal na eshopy operátorů, tak ani jeden operátor neprodává dual SIM.
mobilnet.cz_Samsung Galaxy Note8 se bude prodávat ve verzi Dual SIM jen ve volném prodeji
operatori duos verzie nepredavaju. aspon u nas to tak je na SK.
Apple iPhone 11 PRO Max 512GB
Galaxy Watch 46mm
Lenovo Thinkpad Yoga 460
Uživatelský avatar
fan
Stálý androiďák
Příspěvky: 85
Registrován: sob 16. zář 2017 13:41:53

Re: Změna firmware distribuce EU na CZ

Příspěvek od fan »

Děkuji všem za odpovědi. Kdyby to náhodou někoho kdo si to čte zajímalo, tak na XDA jsem se dočetl, že pro SM-N950FD a SM-N950F se používají totožné firmwary a na SM-N950FD jsou bezpečně flashovatelné firmwary ty ze sammobile pro SM-N950F :palec:
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Změna firmware distribuce EU na CZ

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak tu aspoň hoď odkaz na zdroj...
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - Obecná diskuze“