Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - Obecná diskuzeTipy jak fotit makro ?

Moderátoři: Moderátoři Samsung, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Tipy jak fotit makro ?

Příspěvek od RossiD »

Note 8 mi pomalu (ale jistě) začíná nahrazovat můj postarší kompakt od Panasonicu (TZ7). Možná za tento stav může i lenost a s ní spojená nechuť tahat sebou další přístroj na občasné momentky, možná jsou to i ucházející fotografie a videa které mobil pořizuje - těžko říci ... V každém případě bych se chtěl zeptat u N8 na "režim" makra. Je to pouze o přiblížení telefonu k fotografovanému předmětu na minimální "možnou" vzdálenost a o následném použití nějaké přednastavené funkce (napadá mne jídlo) nebo přejít na manuální režim (než to nastavím, focené mi asi uteče :D ) ? Nebo je řešením dodatečné upravení klasické fotografie přiblížením a výřezem potřebného objektu ? U starého kompaktu mohu například "jít" na makro-vzdálenost tuším 3cm od fotografovaného a snímek je "koukatelný" ....
Prosím při případných odpovědích o shovívavost, nejsem nijak fotograficky kovaný a fotím či se snažím fotit jako běžný uživatel mobilního telefonu (i fotoaparátu), co si chce občas něco digitálně uchovat na památku pokud si myslí, že to zrovna stojí za to .....

... leccos z výše jmenovaného jsem samozřejmě zkoušel, ale možná to jde i jinak - děkuji za "nakopnutí" správným směrem !
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy jak fotit makro ?

Příspěvek od Libb »

Vzhledem k tomu, že Note8 má konstantní clonu, moc nevymyslíš. Makro je hodně o hloubce ostrosti a tu ovnivníš jen přepnutím foťáků - pozor na to, že při horším světle používá Note pořád ten základní foťák a udělá pak výřez. To nechceš, musí být aktivní ten tele! Tím získáš lepší perspektivu.
Víc asi těžko poradím, tohle je spíš fotografický dotaz a moje foto specializace jde jiným směrem :)
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Tipy jak fotit makro ?

Příspěvek od RossiD »

I tak děkuji za reakci a informace :palec:
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 8 (SM-N950*) - Obecná diskuze“