Nokia 6 - Obecná diskuzeProblémy a poznatky

Moderátoři: IQLogic, c.data, Otomar, IQLogic, c.data, Otomar

Odpovědět
Uživatelský avatar
c.data
Moderátor
Příspěvky: 1334
Registrován: úte 04. led 2011 18:46:28
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1
Bydliště: Ostrava

Problémy a poznatky

Příspěvek od c.data »

Pokud máte nějaké problémy a nevíte si s nimi zde je to správné místo.
LG P500 - CM9 -> HTC one V - CM10 -> Honor 3C -> Nokia 6 -> Nokia 6.1
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od Mirda86 »

Tak co? Kdo vsechno ma tady tento skvost?
Dostala se mi do ruk sestka a 3. den ji pouzivam.

No poznatky...celkem zklamani ze nema notifikacni diodu.Ale tak o tom se vedel uz driv.Stejne jako usb-c.
Cistej android je fajn. Multitasking celkem slape coz je asi nejdulezitejsi pac CPU ma co delat. Tady mel byt minimalne Snapdragon 625 a ne 430. I kvuli poradnymu GPU. Obcas se telefon zadycha a nemyslim si ze bych mu daval nejak zabrat.
Display je prumernej. Jasny sem rozmlsanej z lepsich telefonu ale treba takove Xiaomi Redmi Note 4 ma peknejsi barvy. Maximalni jas slusnej.
Ctecka taky prumer. Na srovnatelne Huaweie se v rychlosti ani rychlosti nechyta. Taky bych rekl ze by ctecka ktera slouzi zaroven i jako home button mohla byt citlivejsi.
Design je krasnej(mam stribrnej).Zpracovani luxsni. Tady se kovove telefony jako RN4 nebo Honor 6 nechytaji. Pravdou je ze s ergonomii to uz tak slavne neni. Proste cihlicka.
Zvuk je imho nadprumernej. Dokonce ma stereo zvuk pac hraje horni a samozrejme i ten spodni reproduktor.Hlavne je dost hlasitej.
Vydrz cca 6-7 SOT (bez gps a her) coz je slusne. Ale je vesmes zatazeno takze jas jede na automatiku celkem nizko.

Z tohoto telefonu mam rozporuplne pocity. Za skoro 7000kc na nem nevidim nic zajimaveho. Doufam ze aspon dodrzi tu dvouletou podporu a za neco to bude stat.
Osobne nevidim jinej duvod proc tento telefon nekomu momentalne doporucit :no:

Uživatelský avatar
c.data
Moderátor
Příspěvky: 1334
Registrován: úte 04. led 2011 18:46:28
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od c.data »

Právě si ho jdu objednávat jako firemní, potřebuji hlavně kancelář a fotky. Osobně mě hlavně láká aktuální čistý android.

EDIT:

Chvilku si s ním hraji a za mě paráda. Aktualizace každý měsíc. Kvalita zpracování je prostě špičková a vypadá výborně (mám modrou variantu). Měl jsem Honor 3C a ten skok je neuvěřitelný. Hodně výhod vychází z Androidu 7 jako dvě okna nad sebou a podobně, výkonově na Outlook, navigaci a pár jednoduchých her naprosto dostačující.
LG P500 - CM9 -> HTC one V - CM10 -> Honor 3C -> Nokia 6 -> Nokia 6.1
Uživatelský avatar
mimaly1122
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13. pro 2015 19:04:36
Typ mobilu / ROM: Honor 8X
Mobil 2 / ROM: Nokia 7 plus
Bydliště: Bílina

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od mimaly1122 »

Dnes dorazila aktualizace na Oreo.Instalováno.Tel. mi přijde svižnější.Je pozměněno Menu(pro mne k horšímu),ale asi půjde o zvyk.Ze stavového řádku mi zmizel stav baterie.Ale asi tím že jsem ho v Nougatu deaktivoval.Stejně používám jinou aplikaci(power bar).Zlepšil se foťák(ostřejší snímky).Jak to bude s nižším vybíjením(avizovaným) uvidíme časem.Jinak OK. :palec:
Být či nebít.To je oč tu běží!
Honor 8X
JosefSV
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. bře 2014 19:14:09
Typ mobilu / ROM: Huawei Ideos X1

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od JosefSV »

Ahoj,
uvažuji o pořízení Nokie 6, nejsem nijak náročný uživatel, potřebuji "jen" dobrou GPS, volání, občas sms a samozřejmě internet.
Chci se zeptat dlouhodobějších uživatelů jak je to s vypadáváním- ztrátou signálu "četl jsem někde že je to dosti často".
Případně nějaká jiná negativa, nebo jestli se na něj mám vykašlat a pořídit něco jiného, nemusím se striktně držet této ceny.

Díky.
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od Jumbo78 »

Jestli chceš doporučení, založ si vlákno v Aréně.
Taky jsi zde neuvedl žádnou cenu.
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
JosefSV
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. bře 2014 19:14:09
Typ mobilu / ROM: Huawei Ideos X1

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od JosefSV »

Ano máš pravdu to udělám, ale tady mě zajímají zkušenosti-názory na konkrétní telefon.
Děkuju.
Uživatelský avatar
mimaly1122
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13. pro 2015 19:04:36
Typ mobilu / ROM: Honor 8X
Mobil 2 / ROM: Nokia 7 plus
Bydliště: Bílina

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od mimaly1122 »

Tlfn mám cirka půl roku.Oproti jiným dřívějším musím konstatovat že GPS maká až obdivuhodně.Na místech kde jiní selhávali(i prémiový) Gps vždy najde mou polohu.I uprostřed paneláku.To u Sony a Lenovo neznám.Je tam čistý Android.Po spuštění čeká nová aktualizace na 8.0 Oreo.
Používám Nova launcher.Telefon jede v pohodě,bez sekání.Zasloužil by si asi větší RAM ale pro nás NORMÁLNÍ uživatele bez "ksichtoknížky" Myslím samozřejmě Fackobůk.super.Čitelnost displ. i na silném světle vynikající.Baterka vydrží celý den.Surfuji a vyhledávám na NETU hodně často.
Nevýhoda jediná asi že nemá notifikační diodu.Což se u NOKIE divím.Byli první kteří jí kdysi zavedli.WiFi jede jak na2,4 tak na 5 Ghz.Auto přepíná na nej kanál.
Já za svou osobu mohu jen doporučit.
98%. :palec:
Být či nebít.To je oč tu běží!
Honor 8X
JosefSV
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. bře 2014 19:14:09
Typ mobilu / ROM: Huawei Ideos X1

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od JosefSV »

Takže žádné výpadky GSM signálu, žádné záseky a neplynulost systému?
Jak by se dala řešit ta nepřítomnost notifikační diody?
Díky.
Uživatelský avatar
mimaly1122
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13. pro 2015 19:04:36
Typ mobilu / ROM: Honor 8X
Mobil 2 / ROM: Nokia 7 plus
Bydliště: Bílina

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od mimaly1122 »

Dá se bez toho žít. :yes:
Být či nebít.To je oč tu běží!
Honor 8X
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od ludekbrno »

JosefSV píše:...
Jak by se dala řešit ta nepřítomnost notifikační diody?
Díky.
Jak bys to chtěl asi řešit? Můžeš si akorát tak zvyknout :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
JosefSV
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 04. bře 2014 19:14:09
Typ mobilu / ROM: Huawei Ideos X1

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od JosefSV »

No asi jsem to napsal blbě, jak teda řešit notifikace bez led diody?
Co ten GSM signál žádné výpadky?
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od roy100 »

Aplikace NoLed.
Uživatelský avatar
Rascal
Stálý androiďák
Příspěvky: 94
Registrován: ned 18. dub 2010 10:10:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od Rascal »

Ten telefon je tragedie. Co update to problém. Nejdřív ten telefon nešel nastavit na rozumnou hlasitost. Tzn že neustále řval skoro na plný pecky. Po dalším updatu byl tak pomalej, že používání bylo peklo, třeba 5 sekund čekat na spuštění aplikace, prohlížení internetu tragicky pomalý(předtím se choval normálně). Teď po posledním updatu se zase neustále zapíná displej. Je to otravný. Za mě vyhnout se značce Nokia obloukem.
Phone History:Nokia 5110, Nokia 3310, Nokia Ngage, Nokia 6230i, Nokia 6310i,Nokia N76=> nejlepší mobil, Nokia E75, HTC Desire Amoled, Samsung Galaxy S2, Galaxy Note2, LG G3, LG G4, LG V10.
kufik
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05. led 2014 15:40:39
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od kufik »

Ahoj, telefon mám od února. Včera šel na reklamaci.
Zprvu obrovské nadšení co se týče zpracování a funkčnosti. Velký problém je nastavování hlasitosti. Na jakoukoliv úroveň strašně řve. Ale lze si na to zvyknout. Bohužel telefon se po 2 týdnech stal velmi pomalým. Neustále jsem byl nucený promazávat běžící aplikace. Fotoaparát se načítal i 10 vteřin. Přitom nepoužívám nic nestandardního co moje starší Huawei p8lite nebo Samsung s4 mini nezvládly (facebook, msn, Pinterest, Spotify, google mapy).
Před týdnem mi přestaly fungovat spodní systémové klávesy. Katastrofa! Po několikátém restartu začaly fungovat. Včera se to opakovalo. Hard reset nepomohl. Reklamace. Doufám, že mi vymění display, základovou desku a telefon bude rychlý :)
Ale stále věřím. Zpracování je opravdu super.
veigy
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 03. říj 2017 21:47:14
Typ mobilu / ROM: OnePlus 5 64GB Stock
Twitter: veigy

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od veigy »

Zdravím,

pořídil jsem mámě Nokii 6.1 (2018) a telefon zatím super, potýkám se pouze s jedinou věcí. Tou je skutečnost, že systém zabírá 11GB místa na úložišti. Je to normální? Nebo jde o chybu, která jde nějak řešit?

Díky
Uživatelský avatar
c.data
Moderátor
Příspěvky: 1334
Registrován: úte 04. led 2011 18:46:28
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od c.data »

Na staré šestce je systém 9,6 GB :) tak nevím :)
LG P500 - CM9 -> HTC one V - CM10 -> Honor 3C -> Nokia 6 -> Nokia 6.1
Vuva
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10. srp 2018 22:37:17
Typ mobilu / ROM: Nokia 6, Android 8.1.0

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od Vuva »

Zdravim, od nektereho updatu mam problem s tim, ze se mi telefon nehlasi do site a to dvema zpusoby. Jeden ze mi vylozene zhasina sila signalu (na nulu - coz se chova ocekavatelne) a nebo signal ukazuje normalne, ale ja nemuzu posilat zpravy ani volat (hovor se okamzite ukoncuje). S prvnim jmenovanym asi bude spojeny, ze mi dost casto chodej pouze zpravy, ze mi nekdo volal ikdyz mam telefon v ruce zaplej a se signalem. Dokazal by mi nekdo rict, co je spatne ci jak to dat do cajku? :-) Jsem jen prostej uzivatel ;)
Uživatelský avatar
c.data
Moderátor
Příspěvky: 1334
Registrován: úte 04. led 2011 18:46:28
Typ mobilu / ROM: Nokia 6.1
Bydliště: Ostrava

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od c.data »

No to netuším, tady asi nepomůže nic jiného než tovární nastavení. V servisu by stejně udělali tohle jako první, pokud nepomůže reklamace.
LG P500 - CM9 -> HTC one V - CM10 -> Honor 3C -> Nokia 6 -> Nokia 6.1
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od ludekbrno »

Vuva: tohle nevypadá na problém updatu, ale spíš hardware.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
bennyx
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: sob 05. kvě 2018 21:14:18
Typ mobilu / ROM: Nokia 7 plus
Tablet: Alcatel OneTouch Pixi 3

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od bennyx »

Zdravím, měl bych dotaz k mě Nokii 7 plus. Včera se mi na horní liště s ikonami zobrazila ikona (viz. obrázek). Pokud to chápu správně, je to ikona jakoby druhé SIM karty, která není vložena do telefonu. Problém je, že mám single SIM telefon, používám jej již skoro rok a dodnes se nic takového neobjevilo. Taky mi to na zamknuté obrazovce píše, jakoby dva signály k SIM kartám... Restart a vypnutí telefonu nepomohlo, zkoušel jsem i vyndat SIM kartu a žádná změna. Děkuji za pomoc.
Přílohy
Screenshot_20190315-105553.png
Screenshot_20190315-105553.png (737.57 KiB) Zobrazeno 5998 x
xxmilaxx
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 11. led 2020 21:35:12

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od xxmilaxx »

Dobrý den,
mám telefon Nokia 3.1 a objevil se problém.

Když jsem připojen na wi-fi a zároveň pustím bluetooth (připojení k bezdrátovému reproduktoru nebo sluchátkům), wifi připojení se přeruší!

Nevíte někdo prosím co s tím?

Děkuji
El_Mundial
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12. pro 2023 8:59:09
Typ mobilu / ROM: Nokia XR 20

Re: Problémy a poznatky

Příspěvek od El_Mundial »

Ahoj
Mám Nokii XR 20. Mám v ní 2 SIM karty (jednu na telefonování, druhou datovou). Někdy se signál vytratí úplně, někdy to signál chytá (alespoň podle zobrazení na displeji), ale internet přesto nechytnu. Dělá to většinou druhá SIM, která je datová, ale signál vypadává i u první SIM. Datovou SIM jsem preventivně měnil. Výpadky jsou na několik vteřin. Nesetkal se s tím někdo?
Odpovědět

Zpět na „Nokia 6 - Obecná diskuze“