Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeGalaxy S9

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Furt si rikam, že do patku třeba oficiálně vyjde, ale zkušenostech se Samsungem fakt nevím;) Ale jak pise steglik, tak je to vždycky těsně s představením zastupce. Ale S10 bude mit stejně One UI ve verzi 1.5 nebo 2.0
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Už se to prý rozjelo.
https://www.sammobile.com/2019/01/16/ga ... de-rollout
Třeba takový Kazachstán už aktualizaci má :lol:
A to tam mají S9 asi 2 lidi.
ČR s pokrytím 99% nic. :lol:
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Galaxy S9

Příspěvek od rzboril »

sinco píše: čtv 27. pro 2018 10:09:27 Uložil jsem tu německou rom 9 na mega a ulož.

https://mega.nz/#!N90EgKqS!1dklAZq0tgxl ... PL0QgaSAtA

https://uloz.to/!xsiwt8mmJYIx/g960fxxu2 ... li-dbt-zip
Mám dát ten tvůj a stáhne se aktualizace, nebo tenhle novější? Model

SM-G965F
Galaxy S9+
Android 9
Changelist
15076275
Build date
Mon, 07 Jan 2019 04:15:32 +0000
Security Patch Level
2019-01-01
Product code
DBT
PDA
G965FXXU2CSA2
CSC
G965FOXM2CSA2
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

To už počkej den nebo dva.To ti nestojí za to aby se ti rozhodili kódy CSC.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
m20
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 18. bře 2011 17:21:04
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Mobil 2 / ROM: Samsung S9+

Re: Galaxy S9

Příspěvek od m20 »

Opravdu neskutečne, ten Samsung. Aby vycházely aktualizace už hotového SW měsíc a více později než v jiných částech světa to je opravdu vrchol. Kdyby aspoň byli na podpoře schopni říct kdy to bude, jeslti tento týden, tento měsíc nebo snad ještě letos. Ať si člověk nahraje třeba německou romku. Ale tak prostě nevíme nic. Hlavně že kenya, Irák, Írán, Pákistán a kdo ví co ještě už veselé aktualizováno. Opravdu se nedivím že Samsung pomalu vyklizí pozice.
JirkaH76
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: úte 31. kvě 2011 9:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: Galaxy S9

Příspěvek od JirkaH76 »

To je skandal! Čmoudi z pakistanu uz maji aktualizaci a bilej vychodoevropan hovno! :-D
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Rasisti z Koreje :ugeek:
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
hup007
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. lis 2012 7:20:39
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy S9 plus
Tablet: Huawei mediapad M5 10

Re: Galaxy S9

Příspěvek od hup007 »

A proč si nedáte Německou ROM DBT,která už má druhé sestavení? Nic se vám nerozhodí..stažení německé RoM ze Sammobile 3-4 hodiny,instalace přes odin cca 15 minut a máte nejnovější sestavení Android 9. Na české XEZ budete čekat někdy i měsíc...volný český prodej pořád nic, a to nemluvím o operátorech...Stačí sledovat Sammobile,jakmile vyjde nové sestavení pro DBT,zase stáhnout a nainstalovat..jen nezapomět do odin home csc..ať nepřijdete o data...vše bude funkční a bez problém..včetně VOLTE...
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Galaxy S9

Příspěvek od fajn.snek »

Jsem zvědav jestli budu mit doma děravou S10 nebo Pie na S9 :facepalm: :facepalm:
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

No protože se mi to nechce furt instalovat ručně přes Odin.A už se mi jednou stalo,když jsem prodával S8+,že to kupce nechtěl jen kvůli tomu,že v infu bylo DBT/XEZ.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Reliks »

Pokud do tel flashnete poslední 9.0 Pie DBT pro německo s CSC které vymaže data (ne HOME_CSC), tak při prvním spuštění se vás telefon zeptá jestli chcete nastavit CSC podle SIM karty.
Dříve vyskočila tabulka AutoPreConfig, nevím jestli je tam stejný text i teď, ale pořád to tak funguje (vyzkoušeno na Note9 od T-Mobile, po flashnutí INS Androidu 9.0 pro Indii má teď tel XEZ/XEZ/TMZ) ;)
Edit: Já mám na Note8 betu pro Indii taky bez změny CSC.
Přílohy
Screenshot_20190115-134540_Settings.jpg
Screenshot_20190115-134540_Settings.jpg (340.63 KiB) Zobrazeno 2500 x
Naposledy upravil(a) Reliks dne čtv 17. led 2019 10:17:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Já to chápu.Ale už to tam prostě je zaznamenaný to původní CSC.A mě to třeba vadí.Takže já čekám.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Reliks »

Jasně, chápu. Je to každého věc ;)
Pokud je původní distribuce tel taky součástí Multi_CSC OXM jako třeba DBT, XEZ, ORX apod. způsobem popsaným výše zůstane vše původní např. XEZ/XEZ,XEZ/XEZ (můj příklad Note9 byl brand Od T-Mobilu.)
hup007
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. lis 2012 7:20:39
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy S9 plus
Tablet: Huawei mediapad M5 10

Re: Galaxy S9

Příspěvek od hup007 »

Ano,je to tak jak píše Reliks , od S 9 a 9plus je po instalaci německé rom při vložené sim vždy všude xez..Multi rom je vlastmě pro celý region stejná...jen vychází pod různým sestavením pro jednotlivé státy v jiném čase,pro česko jich je i o několik sestavení míň..než pro Německo,já si už od galaxy s2 po koupi dávám Německou DBT, a nikdy nebyl problém.U některého modelu dokonce při posledním aktualizaci na Česko zapoměli..myslím,že po vyjití 1 rom s android 9 pro česko,bude mít DBT už třetí sestavení...tak to bylo i v minulosti..proto není třeba mít žádné obavy při instalci DBT...vše bude funkční jako při české distribuci..jen i o měsíc dřív
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Takže to je od S9 tedy jiné?Nahraju DBT a (NE)Home CSC aby se uchovala data.Ale pak stejně provedu factory.Protože prostě přinpřechodu na vyšší android jedu vždy od znovu.Pak mi to navrhne CSC podle SIM.Zvolím ano a vše zůstane XEZ/XEZ,XEZ,XEZ.Ale nebudou již chodit OTA?
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Reliks »

Já to mám takto už na Note8 (mám dojem že i na předchozí S8) že se nezmění CSC po flashnutí ROMky která je taky součástí Multi_CSC OXM. Ať už se flashne CSC nebo HOME_CSC a pak udělá wipe, tak zůstane to původní co je teď v telefonu, jen teď nevím jestli při HOME_CSC bude taky potřeba nastavení CSC dle SIM karty, nebo vůbec nevyskočí protože se nezmění. Každopádně pokud až vyjde Android 9.0 pro českou distribuci a bude mít stejné sestavení U2CSA2 tak potom další OTA aktualizace normálně přijde. Nepřišla by kdyby náhou pro česko XEZ vyšlo nějaké jiné novější sestavení, to by bylo potřeba zas flashnout přes Odin aby se to srovnalo...
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Proč to pořád mění.Nejjednoduší byl ten jeden soubor za doby S2,S3.Se flashlo prostě a nic takového se neřešilo.Ještě počkám.Snad to vyjde dříve jak S10 20.2.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
hup007
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. lis 2012 7:20:39
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy S9 plus
Tablet: Huawei mediapad M5 10

Re: Galaxy S9

Příspěvek od hup007 »

je to taky jednoduché...ještě jednou...nahraješ DBT...pokud chceš čistou instalaci,tak dáš csc bez home/přijdeš o data...budeš to mít jako tovární nastavení..anebo dáš home csc-nepřijdeš o data..a budeš mít nejnoveší android 9 se všemi daty...já to tak udělal a žádný problém..až budu mít někdy víc čas,tak udělám i čistou instalaci..ale vše funguje perfektně...po instalci s vloženou sim ti vždy zůtane všude XEZ..protože máš českou sim...tak to teď funguje ;)
Uživatelský avatar
Reliks
Androiďák!
Příspěvky: 305
Registrován: čtv 06. lis 2014 13:22:06
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note10+ 256GB Aura Glow, Stock ROM

Re: Galaxy S9

Příspěvek od Reliks »

steglik: Náhodou mě to přijde jednoduší než dříve. Člověk musel nahodit jinou distribuci a pak se znovu vracet pokud chtěl původní. Takhle má nezměněnou...
Ale máš pravdu, pořád to mění. U S7Edge (nebo to byl Note4? :-D) sem měl jedno CSC, u S8 a Note8 jsou 3 CSC a teď už jsou 4 CSC (1.aktuální, 2.dle SIM 1, 3.dle SIM 2 a 4.původní) ;)
hup007
Nové Androidě
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05. lis 2012 7:20:39
Typ mobilu / ROM: samsung galaxy S9 plus
Tablet: Huawei mediapad M5 10

Re: Galaxy S9

Příspěvek od hup007 »

pro ty co chtějí už android 9, a nemůžou se dočkat.. je to jediné rychlé řešení, které má přidanou hodnotu v tom,že pak už jim nepřijde složitá další instalace nového sestavení..a nebudou pořád sledovat..kdy pro česko se Samsung uráčí vyrukovat s dalším sestavením.. ;)
rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Galaxy S9

Příspěvek od rzboril »

Vidím dobře že nejnovější SW mají teď poláci 16.1.2019 nebo to je jen datum uvolnění ?
Jo a pokud dám SW s mob. operátorem třeba tady ten polský (Play) , tak budu mít nějaká omezení? SIM asi ne ale třeba jiné logo při zapnutí?
Naposledy upravil(a) rzboril dne čtv 17. led 2019 11:30:12, celkem upraveno 1 x.
m20
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 18. bře 2011 17:21:04
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Mobil 2 / ROM: Samsung S9+

Re: Galaxy S9

Příspěvek od m20 »

A to pak budou chodit normálně německé OTA nebo musím zadkou aktualizaci potom zase stahovat a dávat přes odin?
deweler
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23. bře 2015 21:52:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 64GB duos
Tablet: Lenovo A3000

Re: Galaxy S9

Příspěvek od deweler »

prosim Vas ludia,mam problem,niekedy mi pride notifikacia od messengera a niekedy vobec nie,cim to moze byt.Okrem toho ma pekne serie,ze sa neda nastavit original zvuk whatsapp,viete niekto ako na to?
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Už je tady bordel :lol:
To 16.1.je pouze datum vydání.Je to normální sestava s lednovou bezp.záplatou.
A pokud nahraješ to DBT a bude stejné číslo sestavy jako XEZ tak ano půjdou,pokud ne.Musíš nahrát manuálně DBT nebo XEZ.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
m20
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 18. bře 2011 17:21:04
Typ mobilu / ROM: Samsung S7
Mobil 2 / ROM: Samsung S9+

Re: Galaxy S9

Příspěvek od m20 »

To jsou nehorázné hovada v tom samsungu. Jak 24. prosince překvapili tak jsme se těšil, že to brzo přijde i do česka a o vánoční dovolené si v klidu dám telefon do kupy včetně továrka. Dneska máme 17. ledna a troufnu si říct s jistotou do konce týdne pro ČR aktualizace nebude. Kdyby aspoň byli schopní říct kdy ta aktualizace bude. Jestli za týden do konce ledna. Podle toho by se člověk rozhodl co dál. Z podpory napíší, že se předpokládá v prvním čtvrtletí roku 2019. To by je člověk přetáhl železnou tyčí. Jestli jsem to teda dobře pochopil. Když nahodím DBT, tak mi budou chodit české OTA, pokud bude stejné sestavení? Pokud bude sestavení jiné budu muset zase přes ODIN? Německé OTA mi chodit nebudou nikdy? Díky za odpovědi chlapi.
tomas.griger
Androiďák!
Příspěvky: 681
Registrován: pon 27. čer 2011 8:32:51
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 Plus + Galaxy Active2

Re: Galaxy S9

Příspěvek od tomas.griger »

Mám nemeckú rom 9 a druhá verzia ktorá vyšla pred pár dňami sa mi neponúkla. Predpokladám že keď vyjde CZ verzia, tak sa mi normálne ponúkne update.
deweler
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23. bře 2015 21:52:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 64GB duos
Tablet: Lenovo A3000

Re: Galaxy S9

Příspěvek od deweler »

Neviem co mate vsetci s tym novym androidom,ale ja by som bol rad keby zvladal bezne veci(ako mobily v cenovej relacii 100eur)hlavne by som bol rad keby za tie prachy fungovali veci ako je notifikacia messengeru a zobrazenie obrazku na LED puzdre,nastaveni zvuku original whatsapp.Funguje to niekomu vobec?diki za odpoved,snazil som sa dopatrat na internete ale bez vysledku.
Uživatelský avatar
peta809
Droid
Příspěvky: 1975
Registrován: sob 03. zář 2011 9:03:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE 5G
Twitter: @KoumiCZ
Tablet: Teclast M89 Pro
Rom: Stock
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy S9

Příspěvek od peta809 »

Tak na Samsung Members už je na kartě oznámení ohledně plánu na aktualizaci jednotlivých modelů na Android Pie.

Pro nás je to leden 2019, tedy do 14 dnů bychom měli aktualizaci obdržet. To je pozitivní.

Screenshot_20190117-184153_Samsung Members.jpg
Screenshot_20190117-184153_Samsung Members.jpg (416.23 KiB) Zobrazeno 2183 x
Pomohla ti moje rada, tip či odpověď? Chceš mi poděkovat? Ano? Učiň tak prosím pomocí palce nahoru.
Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo.
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/KoumiCZ
Uživatelský avatar
steglik
Moderátor
Příspěvky: 1353
Registrován: pát 02. bře 2012 3:21:44
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 ULTRA
Mobil 2 / ROM: SE K700i
Tablet: Apple iPad mini 2
Rom: 11

Re: Galaxy S9

Příspěvek od steglik »

Parádní postřeh!Už to tam je.Tak to je už na spadnutí.
Není důležité, co v životě děláte. Ale je důležité, že to děláte, protože...nikdo jiný to neudělá.
rzboril
Stálý androiďák
Příspěvky: 218
Registrován: stř 02. kvě 2018 15:54:28
Typ mobilu / ROM: SG S9+
Tablet: NVIDIA SHIELD

Re: Galaxy S9

Příspěvek od rzboril »

Dal jsem si andr. 9 a zatím si nevím rady s prehazovanim posledních dvou aplikací. Na oreu to byl dvojitý poklep spuštěných app. Tlačítka jsem schoval na funkci potažení a nic to nedělá.
A za druhé u aplikace fotoaparát nemůžu najít ten režim s automatickou scénou snímání. Na Youtube to chlápek měl.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuze“