Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeS9+ Android Auto na BMW idrive 7

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
hanuiv1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 plus Android 10, UI 2.1

S9+ Android Auto na BMW idrive 7

Příspěvek od hanuiv1 » pát 17. črc 2020 10:37:20

Mám následující problém a zkouším získat nějaké vědomosti ohledně Android Auto (AA) na BMW.

Mám Samsung Galaxy S9 plus (s Androidem 10). Dělám pravidelně updaty
Mám BMW s Idrive 7, které jako první verze vůbec umí nativně Android Auto (jedná se o verzi softwaru z července 2020, do té doby BMW Android auto nepodporovalo - napsled, když jsem byl v servisu na prohlídce, tak mi to tam nahráli).

Nainstaloval jsem update AA do mobilu (5.4). Když mobil připojím do auta a spáruju BT, tak mi to sdělí na mobilu že se musí AA nainstalovat, což proběhne korektně (takové ty obrazovky o tom, že souhlasím atd). Pak se na displayi auto rozjede AA, ovládat to jde atd. Internet na mobilu funguje dobře (integrovaný hotspot v autě není)
Po vystoupení se mi už AA odmítá připojit. Když poručím rádiu v autě, aby AA našel, tak to zkončí timeoutem.
Nejsem Androidář, nicméně jsem Linuxář a vyopadá to, jako by AA prostě neposlouchalo tam, kde má. Nebo nevím.

Když AA konfiguraci vymažu (přes vlastnosti aplikace), tak se to zas na poprvé rozběhne, ale ne vždy.

Koukal jsem všude, ale nic kloudného jsem nenašel.

Nemá někdo zkušenosti s podobným chováním Android Auto? Vím, že s BMW nikdo zkušenosti nemá, ale možná není problém zde, ale v mobilu. Napadlo mne vzít jiný mobil a nainstalovat na něj AA a vyzkoušet to připojit. Ale než začnu shánět někoho, kdo mi mobil půjčí, tak se raděj zeptám....

zdeno255
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samung Galaxy Note 4

Re: S9+ Android Auto na BMW idrive 7

Příspěvek od zdeno255 » sob 18. črc 2020 10:53:42

Skúsil si aj mobil iného výrobcu s tým istým androidom? So Samsung ma problém viac výrobcov. Istého času aj Renault mal problém s pripojením najnovšieho android. Napr Huawei a pod. šli bez problému. Potom istého času aj Jaguar.
Samsung Galaxy Note 4

Autor tohoto vlákna
hanuiv1
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9 plus Android 10, UI 2.1

Příspěvek od hanuiv1 » ned 19. črc 2020 11:11:47

Tak jsem to vyřešil. Problém se jmenuje Microsoft Launcher. Po odinstalování jede zcela bez problémů. Jiného výrobce jsem (zatím) nezkoušel.

zdeno255
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samung Galaxy Note 4

Příspěvek od zdeno255 » ned 19. črc 2020 20:55:41

Tak super
Samsung Galaxy Note 4

Tade
Nové Androidě
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9