Samsung Galaxy S9/S9+ (SM-G96*) - Obecná diskuzeGPS

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
marcelnovak1
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7

GPS

Příspěvek od marcelnovak1 » sob 22. srp 2020 14:16:09

Zdravim vsechny, chtel jsem se zeptat, zdali se da nejak kalibrovat GPS? Jedna se mi o nasledujici vec. Pred par dny jsem byl na vylete na horach a meril jsem si aktivitu pomoci Endomonda. Sel se mnou kamos, ktery cinil totez. Ja mam SGS9+, kamos Samsung J5. Na konci trasy jsme se podivali na vysledek do aplikace (stejna verze na obou zarizenich). Kdyz pominu rozdil ve vzdalenosti cca 0,5 km, prestoze jsme sli vedle sebe ci za sebou, tak me zarazil velky rozdil v namerenem stoupani (opet pomijim skutecnost, ze pokud vychozim a koncim ve stejnem bode, tak by cislo stoupani a klesani melo byt logicky +- totozne, u me ale byva rozptyl desitky metru) -> u mne tedy namereno stoupani cca 600m, u kamose pres 900m, coz je obrovsky rozdil. I z jinych dat se cislo na mem telefonu jevi nespravne, nebot pokud odectu nejvyssi a nejnizsi bod, na kterem jsem byl, tezko muze byt rozdil techto cisel vetsi, nez ony zmerene nastoupane metry, tim spis, kdyz jsme sli po horach, kde se jde stale nahoru dolu, tudiz nastoupane metry musely byt vyssi nez rozdil nejvyssiho a nejnizsiho bodu. Pokud trasu zadam do map, ty my tez ukazi stoupani cca tech 900m, tudiz muj telefon nefunguje spravne. Poradi nekdo co s tim? Predem diky

Mirdyn
Nové Androidě
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Huawei P30 lite EMUI 10

Re: GPS

Příspěvek od Mirdyn » ned 23. srp 2020 15:44:04

Ta vzdálenost je způsobená chybou měření, každý bod měření je +-5-10m a bez kvalitního pokrytí mobilní sítí +-20m. Výška je u mobilů velmi nepřesná.
Nepřesnost je umělá, způsobená modifikací signálu ve verzi Free. Proto všechny lepší sportovní hračičky ale i modeláři používají barometrický výškoměr.
Ale u většiny sportovních aplikací, po konci aktivity, je někde tlačítko "optimalizovat trasu podle mapových podkladů" nebo podobně. Po použití by jste měli dostat skoro stejné hodnoty.

Tade
Nové Androidě
Reputace: 4
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9

Příspěvek od Tade » ned 23. srp 2020 16:39:17

One UI 2.5 berte zatím hodně s rezervou. Ale šance tu je :)

https://www.sammobile.com/news/samsung- ... -5-update/
Lumia 820 => Lumia 950 => Galaxy S9

jirik77777
Androiďák!
Reputace: 3
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8

Příspěvek od jirik77777 » ned 23. srp 2020 18:23:31

Je to jistota, stejne jako s One UI 2.1
Samsung Galaxy Note9 - Android 10
Samsung Galaxy Note8 - Android 9