Xiaomi Redmi 4A - Obecná diskuzeKvalita Redmi4a

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Tomzx9r
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: pát 12. pro 2014 8:17:33
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M5
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660,Doogee X5 Pro,Nomu S10,LG D160,Alcatel
Bydliště: Třebíč

Kvalita Redmi4a

Příspěvek od Tomzx9r »

Zdravím,loni jsem tento tel koupil manželce u expertelektro.Ani ne po po roce se jí rychle vybil,vypnul a nenaběhl.Proběhla reklamace a bylo mi sděleno,že je tel zoxidovaný... Vzhledem k tomu,že o něj žena pečovala,vím,že ho nikde neutopila.napadají mě jen dvě věci.... 1. je to šunt nad šunty nebo 2. tento prodejce ojebává... jak fungují tyto telefony Vám?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od ludekbrno »

Šunt to není a ze strany manželky je to jen neprůkazné tvrzení. Předpokládám, že prodejce je schopen doložit to fotodokumentací. Manželka o tom nemusí vědět, vůbec ho nemusela utopit, stačilo jednou někde s telefonem zmoknout a oxidace začne vznikat. A kritické meze dosáhne klidně i celkem dlouho po tom, co se tam trocha vody dostala, takže telefon mohl chcípnout až v době, kdy si na to zmoknutí ani nevzpomene a nedá si ho do souvislosti se závadou.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
roy100
Droid
Příspěvky: 1633
Registrován: sob 12. lis 2011 18:10:02
Typ mobilu / ROM: Redmi 4X
Mobil 2 / ROM: Ulefone Paris

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od roy100 »

Tak ona ani nemusí zmoknout, stačí když mobil sebou tahá do koupelny a na problém je zaděláno.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od ludekbrno »

Jj, samozřejmě netvrdím, že všechny ženské to dělají stejně, ale když vidím tu moji, co s tím provádí za deště nebo v koupelně a ještě se hrozně diví, když jí řeknu, ať dává trochu pozor na tu vodu, tak si nemyslím, že by si ten prodejce musel oxidaci vymýšlet :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Tomzx9r
Stálý androiďák
Příspěvky: 60
Registrován: pát 12. pro 2014 8:17:33
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M5
Mobil 2 / ROM: Lenovo S660,Doogee X5 Pro,Nomu S10,LG D160,Alcatel
Bydliště: Třebíč

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od Tomzx9r »

Všechny telefony používá stejně.Obvykle je má cca 3 roky.Tenhle 1 rok.To znamená,že je to šunt ,který se může používat jen za slunečného počasí a nesmí projít koupelnou...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od ludekbrno »

Tomzx9r:
Ne, to neznamená, že je to šunt. Znamená to, že minimálně jednou udělala něco, co už překročilo hranici, kterou telefon v tomto ohledu snese. To že o tom už neví vůbec neznamená, že to neudělala. Moje žena má podobný telefon (Redmi 4X) a rozhodně ho vůbec nešetří, až jí musím občas nadávat, jak s ním zachází, ale zatím překvapivě drží (tedy kromě rozbitého displeje), takže zrovna tento telefon rozhodně není zvlášť háklivý na vodu, protože s ním párkrát pěkně zmokla. Naštěstí aspoň používá silikonový obal, takže nezateče zboku do tlačítek a zatím měla štěstí, že se žádná velká kapka netrefila do horního 3,5mm jacku. Tvoje žena to štěstí zjevně neměla. Přeci jen, rozhodně to není voděodolný telefon, je to běžný přístroj, který se prostě musí hlídat, aby se k němu voda nebo vysoká vlhkost nedostala. Ostatně co bys taky chtěl za ty peníze.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Uživatelský avatar
Mareman
Moderátor
Příspěvky: 4107
Registrován: sob 23. srp 2014 21:38:31
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Mi 10T PRO [MIUI]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi 9T PRO [MIUI]
Tablet: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE [CrDroid Q]

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od Mareman »

Redmi 4A je naopak velmi dobře udělaný telefon, máme s ním už půl roční zkušenost. Jak mechanické provedení, slícovanost, vyladění systému a výkon (nedávno upgrade na originál Nougat) A zrovna tady bych mu nevyčítal ani ten plast. Telefon se nijak nekroutí, je lehký, má výborný signál pro všechna rádia (lepší než telefony s kovovými zády a plasty jen v oblasti antén). Výdrž baterky je taky výborná.
Android SmartPhones: Mi 10T Pro, Mi 9T Pro, Redmi Note 9 Pro, Pocophone F1, Xiaomi Redmi Note 3 SE, Lenovo Vibe P1 Pro, Huawei Honor 7, Elephone P8000, Lenovo P770, Lenovo A660 ...
Android Tablets: Samsung Galaxy Tab S2 9.7 LTE, Nexus 7 2013 LTE, Acer B1 730HD, Nexus 7 2012, Asus Memopad HD7 ...
Uživatelský avatar
stm01
Androiďák!
Příspěvky: 424
Registrován: sob 05. pro 2009 11:25:26
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Pro 4GB 128GB
Tablet: Asus Slider EE
Bydliště: Most

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od stm01 »

Tomzx9r píše: stř 30. kvě 2018 15:46:54 Všechny telefony používá stejně.Obvykle je má cca 3 roky.Tenhle 1 rok.To znamená,že je to šunt ,který se může používat jen za slunečného počasí a nesmí projít koupelnou...
Vsaď se, že ukaždé značky telefonu se najde vžy nějaký který servis označí jako zoxidovaný vlhkostí. A dokonce to může být i telefon s nějakou IP odolností. Také jsou známé takové případy. Potom by jsi mohl tvrdit, že i jiné 6x dražší telefony jsou šunty.
Mi MIX 6GB/256GB, Slider EEpad tablet, Lenovo Miix 10
Uživatelský avatar
djmicho
Androiďák!
Příspěvky: 576
Registrován: sob 21. bře 2015 22:45:25
Typ mobilu / ROM: Infinix note 30 vip
Mobil 2 / ROM: Sony 5 II
Tablet: Pixel 6
Tablet 2 / ROM: Mi Mix 2S
Bydliště: Jihlava

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od djmicho »

Některé servisy zamítají reklamace i u měsíc starých founů z důvodů oxidace ;) a ta tam ve skutečnosti nikde není... Takže bych požadoval fotodokumetaci té oxidaci v dotyčném telefonu...
Pokud mám telefon déle než týden, tak stojí za to ;)
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Kvalita Redmi4a

Příspěvek od ludekbrno »

Tohle nedělají servisy, ale prodejci, kteří vozí neoficiální (šedý) dovoz a tudíž nemají podporu výrobce a všechny reklamace platí sami. Autorizovaný servis má od výrobce peníze za provedenou opravu, ne za nalezení oxidace :)
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi 4A - Obecná diskuze“