Xiaomi Redmi Note 5 - Obecná diskuzeNávod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Zde je návod a (snad) vše potřebné pro nainstalování custom ROM pro Redmi Note 5 PRO (whyred). Vše děláte na vlastní nebezpečí, pokud se v průběhu procesu něco podělá, je to váš problém, nikoho jsem návod použít nenutil.

Pokud se přeci jenom objeví nějaký problém, dejte vědět, vyřešíme.

0. Žádost o unlock bootloaderu
Abyste vůbec mohli začít uvažovat o custom ROM, je potřeba mít posvěcení od Xiaomi. Je to trochu otrava, nicméně s tím naštěstí Xiaomi nedělá problémy. Navíc, pokud jednou toto povolení na svůj účet dostanete, při odemykání bootloaderu na dalším telefonu Xiaomi přes váš účet již o toto povolení nebudete muset žádat. Co je tedy potřeba udělat:
  • Běžte na:

    http://en.miui.com/unlock

    a vytvořte si účet založený na telefonním čísle, NE emailu (upřímně už nevím proč, s emailem byl nějaký problém, ale fakt si nevzpomenu jaký...). Budete muset vyplnit krátký formulář, kde se vám mimo jiné budou ptát, proč chcete bootloader odemknout. Na netu jsou různé texty, které se doporučují vepsat - já tam dal, že chci telefon rootnout. Formulář odešlete a čekejte. Po několika hodinách až dnech (já osobně čekal jen asi 3 hodiny) vám přijde potvrzovací SMS, že odemknutí bootloaderu bylo schváleno.
  • Opět běžte na:

    http://en.miui.com/unlock

    a nyní byste měli mít k dispozici link na stažení MiFlash tool, přes který odemknete bootloader. Stáhněte si .zip a rozbalte. V .zipu najdete jednak samotný MiFlash tool, tak i drivery pro telefon. Já osobně je neinstalovat, stačily ty, co nainstalovaly Windows. Pokud chcete mít jistotu, můžete je nainstalovat.
1. Instalace ADB driverů
  • Před odemčením bootloaderu je potřeba nainstalovat ADB drivery. Ty vám umožní "komunikovat" s telefon prostřednictvím počítače. Přejděte na tuto stránku XDA:

    https://forum.xda-developers.com/showth ... ?t=2588979

    stáhněte si ovladače a nainstalujte. Instalaci doporučuji přímo do kořenového adresáře disku C:, cesta tedy bude C:\adb\<a zde budou nainstalované soubory>.
  • Aby počítač byl schopen správně komunikovat s telefonem, je potřeba udělat 2 věci:
    - povolit ladění USB - v nastavení telefonu vlezte do sekce O telefonu (nebo tak nějak se to bude jmenovat) a 7x klikněte na položku Verze MIUI. Poté by vám telefon měl zahlásit, že nyní jste vývojář. Následně by se vám v nastavení telefonu v sekci Další nastavení (nebo tak nějak nebo tak nějak se to bude jmenovat) měla zobrazit položka Možnosti pro vývojáře. Vlezte do ní a povolte Ladění USB.
    - autorizovat počítač - nyní připojte telefon k počítači a na telefonu by se vám měla zobrazit hláška, jestli chcete důvěřovat tomuto zařízení. Ano, chcete.
  • Teď si ověříme, že jste vše udělali správně, ADB jsou korektně nainstalovány a počítač může ovládat telefon. Spusťe v počítači příkazový řádek (cmd.exe) a zadejte:

    cd C:\adb

    čímž se dostanete do složky, kde máte nainstalovány ADB drivery (za předpokladu, že jste je nainstalovaly, kde jsem vám doporučil - pokud je máte jinde, upravte cestu). Nyní zadejte:

    adb devices

    a pokud jste udělali v návodu vše správně, měli byste vidět něco jako:
    List of devices attached
    <směs písmen a číslic> device

    Pokud toto vidíte, vše jste udělali správně. Pokud ne, někde jste po cestě udělali chybu.

2. Odemčení bootloaderu (NĚKDO S MIUI MĚ PROSÍM UPRAVTE, OPRAVDU UŽ SI TO Z HLAVY NEPAMATUJU, ZDE ZCELA JISTĚ BUDOU NEPŘESNOSTI)
  • Než se vůbec pustíte do odemčení bootloaderu, zkontrolujte, jestli vaše verze anti rollback ochrany je 3. Pokud je 4, máte smůlu, v tuto chvíli se vám custom ROM flashnout nepodaří a pokud se o to pokusíte, bricknete si telefon! Anti rollback je supr čůpr vychytávka od Xiaomi, která vám neumožní (respektive umožní, ale viz výše) flashnout starší verzi MIUI nebo třeba nainstalovat TWRP. Stable verze MIUI jsou "safe" do verze 9.5.17, developer do 8.7.5. Pokud máte novější verzi stable/developer MIUI, máte na 99% smůlu. Abyste měli jistotu, jakou verzi anti rollbacku máte, spusťte přes ADB tyto příkazy:

    adb reboot bootloader
    fastboot getvar anti

    jak už bylo řečeno, 3 je OK, 4 znamená, že jste v zádeli a musíte počkat, než někdo tuto ochranu obejde.
  • Restartujte telefon zpět do systému příkazem:

    fastboot reboot
  • V možnostech pro vývojáře se přihlaste se svým MIUI účtem, pod kterým jste žádali o odemčení bootloaderu.
  • Opět v možnostech pro vývojáře povolte položku Odemknutí zavaděče.
  • Přejděte do informací o stavu odemčení zařízení a vyberte možnost Přidat účet a zařízení. Tím váš telefon propojíte s účtem MIUI vytvořeným výše.
  • ZAZÁLOHUJTE SI VŠECHNA DATA Z TELEFONU, PŘIJDETE O NĚ!!!
  • Spusťte MiFlash tool a přihlaste se se svým MIUI účtem. Pokud jste vše z návodu udělali správně, tool vám oznámí, že máte připojit telefon a restartovat do bootloader módu. To můžete udělat vypnutím telefonu a následně zapnutím při stlačeném tlačítku power + volume down nebo již známým příkazem přes ADB:

    adb reboot bootloader

    a výsledkem by měla být obrazovka s takovým divným panáčkem a nápisem FASTBOOT. V té chvíli si i tool již všimne připojeného telefonu.
  • V toolu klikněte na unlock, odklikněte 2 varovná okna (jedno říká, že váš telefon bude zranitelný, a to druhé vás upozorní na smazání dat) a odemčení se rozběhne. Pokud jste dítě štěstěny, odemknutí na první pokus proběhlo úspěšně a váš telefon se restartuje. S největší pravděpodobností ale dojde k tomu, že při dosažení 95% se odemykání zastaví a tool vám oznámí nepříjemnou novinu - budete muset počkat 360 hodin. Ano, další nepochopitelný klacek pod nohy od Xiaomi, budete muset počkat 15 dnů a v současnosti neexistuje žádný způsob, jak tuto "ochranu" obejít. I já musel čekat... Takže za 15 dnů znovu a bootloader by již měl jít odemknout.

    Hotovo, váš telefon je připraven na instalaci custom ROM :).

3. Flash recovery
  • Aby bylo možné do telefonu dostat custom ROM, je potřeba flashnout custom recovery, stock to neumí. Verzí custom recovery je více, použijeme ale to pravděpodobně nejrozšířenější - official TWRP. Stáhněte si tedy recovery zde:

    https://dl.twrp.me/whyred/

    a uložte stažené .img do stejné složky, ve které máte nainstalované ADB drivery. Pokud jste dodrželi doporučení, tak cesta je C:\adb\.
  • Pro flasnutí recovery je potřeba nabootovat do bootloader režimu, při zapnutém telefonu tedy přes ADB zadejte příkaz:

    adb reboot bootloader

    Počkejte, až uvidíte nápis FASTBOOT a následně flashněte samotné recovery:

    fastboot flash recovery <název staženého .img souboru včetně přípony>

    Pokud vše proběhlo v pořádku, měli byste v CMD vidět zhruba něco takového:
    sending 'recovery' ...
    OKAY
    writing 'recovery' ...
    OKAY
    finished
  • Nyní je potřeba rovnou z bootloaderu do recovery poprvé nabootovat. Pokud byste restartovali do systému, custom recovery by se přepsalo stock. Zadejte tedy příkaz:

    fastboot boot recovery <název staženého .img souboru včetně přípony>

    a telefon se restartuje do TWRP. Nyní se vás TWRP zeptá, jestli chcete systém ponechat read only. Toto byste teoreticky chtěli, pokud byste plánovali ponechat si MIUI. Umožnilo by vám to instalovat OTA updaty i s TWRP. Jelikož ale budete instalovat custom ROM, silně doporučuji zápis povolit, ušetří vám to spousta starostí a komplikací. Swipněte tedy posuvník a je to. TWRP je nainstalováno a připraveno k použití. Nyní můžete restartovat do systému - kliknete na položku Reboot a následně System. TWRP se vám ještě před samotným restartem zeptá, jestli chcete nainstalovat oficiální appku TWRP. Upřímně nevím, co to umí, nepoužívám, updaty dělám ručně. Takže záleží na vás, co zvolíte. Vyberte, potvrďte a telefon se restartuje do systému.
4. Flash custom ROM + ROOT
  • A teď již flashnutí samotné ROM. Budete k tomu potřeba samozřejmě custom ROM, GApps a Magisk. Co se týče ROM, výběr je široký. Jakou ROM zvolíte, záleží pouze na vás. Každá má svoje silné stránky, každá má svoje bugy. Na XDA jich je aktuálně něco kolem dvaceti, takže je to na vás. Přejděte tedy na XDA a vyberte si podle vlastní chuti:

    https://forum.xda-developers.com/redmi- ... evelopment

    GApps - neboli Google aplikace. Je nutné je flashnout společně s ROM, jinak byste se ani nepřihlásili ke svému Google účtu. Stejně jako ROM, tak i GApps jsou různé druhy od různých vývojářů a navíc ještě mívají několik verzí. Já osobně za sebe můžu doporučit Open GApps ve verzi nano, které obsahuje pouze minimální balíček aplikací a co potřebuju, to si stáhnu z Google Play. Jakou variantu ale zvolíte, je pouze zase na vás. Přejděte tedy na stránku Open GApps a stáhněte si balíček podle vašeho gusta (ve všech případech je ale nutné zvolit platformu ARM64 a verzi Androidu 8.1, pokud tedy nechcete nainstalovat nějakou starší verzi ROM):

    https://opengapps.org/

    A nakonec "je potřeba" ještě Magisk. V uvozovkách potřeba. Magisk vám zajistí root a možnost instalovat velkou spoustu modulů, nicméně nutný pro běh custom ROM není. Na druhou stranu, custom ROM bez rootu je nesmysl a některé funkce ROM by nebyly dostupné. Nehledě na to, že byste nemohli používat spoustu aplikací, které root vyžadují. Stáhněte si tedy i Magisk, zde (musí se jednat o neoficiální treble verzi, klasická nebude fungovat):

    https://androidfilehost.com/?fid=962187416754478287

    Všechny stažené soubory si uložte do počítače.
  • Restartujte telefon přes ADB do recovery:

    adb reboot recovery

    Než se pustíte do flashování, vytvořte si zálohu telefonu, je to opravdu důležité!!!. TWRP umožňuje vytvořit zálohu všech partition telefonu, což se vám bude hodit, pokud byste telefon doprasili tak, že by nechtěl nabootovat. Pak by stačilo nabootovat do recovery, obnovit zálohu a telefon by byl přesně ve stavu, když jste vytvářeli zálohu. Toto se hodí také v případě, kdy potřebujete telefon reklamovat a vrátit zpět MIUI, ušetří to spoustu času. V TWRP tedy zadejte:

    Backup -> Zatrhněte všechny položky

    potvrďte a rozběhne se zálohování. Chvílí to potrvá, proces hlavně nijak nepřerušujte. Po doběhnutí zálohování byste neměli v logu vidět žádnou chybu, pokud tam jakákoliv je, záloha nebude kompletní a je potřeba ji provést znovu. Následně telefon restartujte do systému.
  • Za chvíli opět zformátujete komplet všechna data v telefonu, takže si je zazálohujte a hlavně nezapomeňte na zálohu telefonu, kterou jste před chvíli v TWRP vytvořili. Najdete ji v kořenovém adresáři interního úložiště ve složce TWRP. Až budete mít data zazálohovaná, restartujte telefon přes ADB do recovery.
  • Nyní proveďte Format Data. Co to je? Telefon má díky MIUI zašifrovaná data (přesněji řečeno /data partition), což je super feature, pokud jste ředitel zeměkoule a nosíte v telefonu super důležitá a citlivá data. Pokud ale jste běžný smrtelník a nechali byste /data oddíl zašifrovaný, telefon by vás při každém bootu otravoval se zadáním hesla pro dešifrování dat (což by ve finále až takový problém nebyl, protože byste jej stejně museli zadat po dokončení bootovaní na zamykací obrazovce), ale museli byste jej zadávat i při restartu do recovery a mně osobně se nepodařilo rozchodit třeba ani V4A modul, dokud jsem šifrování neodstranil. Takže vřele doporučuji Format Data provést, což vás zbaví šifrování a všech dat, co v telefonu máte. V TWRP tedy zadejte:

    Wipe -> Format Data

    potvrďte a chvíli počkejte. V logu pravděpodobně uvidíte pár chyb, nevšímejte si jich a telefon restartujte do systému. Telefon od této chvíle nemá šifrovaná data.
  • Přesuňte do telefonu všechny 3 stažené soubory - ROM, GApps, Magisk a opět restartujte telefon přes ADB do recovery. Nejdříve odstraňte MIUI, v TWRP zadejte:

    Wipe -> Advanced Wipe -> Zatrhněte Dalvik / ART Cache, Cache, Data, System, Vendor

    a potvrďte. TWRP smaže vybrané partition a tímto dojde k odstranění MIUI. V tuto chvíli váš telefon nemá operační systém a pokud byste jej restartovali, zůstal by viset na logu Mi. Flashněte tedy custom ROM, zadejte:

    Install -> najeďte do složky, kde máte uložené 3 výše uvedené soubory -> vyberte ROM -> Add more Zips -> vyberte GApps -> Add more Zips -> vyberte Magisk

    a potvrďte (zachovejte výše uvedené pořadí souborů). Spustí se flash, který chvíli potrvá. Po jeho dokončení by v logu neměly být žádné chyby. A pokud vše proběhlo OK, pak už jen restartujte do systému a je to, začne nabíhat vaše custom ROM.
5. Enjoy
Teď zjistíte, co všechno váš telefon umí. Custom ROM mají nesrovnatelně více funkcí než jakákoliv stock ROM. Počítejte ale také s tím, že v ROM můžou být (a pravděpodobně i budou) chyby. Custom ROM vyvíjejí lidé ve vlastním volném čase a dělají to zadarmo, berte na to ohled. Pokud najdete nějakou chybu, nejlepší věc je jí nareportovat v příslušném vlákně XDA, podle důležitosti bude dříve nebo později opravena. Pokud by se vám na opravu nechtělo čekat, tak si to můžete opravit sami nebo změňte ROM, hlavně žádný flame...
Naposledy upravil(a) Lyon dne úte 24. črc 2018 11:42:58, celkem upraveno 7 x.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Vyhrazeno.
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

Ahoj, mám dotaz. zkoušel jsem nahrát Syberia ROM a následně jsem přecházel zpět na cRdroid ale jsem v bootloopu...... nenabehne jen cychluje MI ikona...
recovery nenaběhne

kdyz jsem se zkusil pres fastboot kouknout na antiroll ochranu tak mi to hlásí 4. ikdyž předtím byla 3.
Neví někdo jak z toho ven ? takže ted jsem bez telefonu a nevidím šanci to nejak dát dohromady.
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Takže. Měl jsi custom ROM, konkrétně CrDroid, který ti normálně fungoval. Následně jsi flashnul Syberia OS (i s firmware, který je potřeba a je to uvedené v OP Syberia OS) a následně jsi se vrátil k CrDroid. Nyní jsi v bootloopu na logu Mi. Je to tak?
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

az na ten firmware ano... a vracel jsem se skrze restore pres twrp a ted do twrp ani nemohu... jen se ukaze uvodni obrazovka twrp a opet milogo
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Tak to bych si tipl na nějakou chybu při tom restore. Znovu flashnout TWRP přes fastboot jsi zkoušel?
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

ano a nelze... normalne mi to hodilo antiroll na 4 a mel jsem tri, ale doakzal jsem to obejit přes dummy.img a nainstaloval..
ale twrp nefungovalo dale, takze jsemmusel dat verzi 3.2.1.-0 a ta se zapne ale nejsou tam zadne partition
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

ARB by ti mohl udělat bordel pouze v případě, že by ses snažil nahrát ARB3 MIUI ROM přes ARB4, případně pokud bys samostatně flashnul ARB3 firmware přes ARB4. To jsi podle tvého popisu neudělal, takže tam bych problém nehledal.

Pokud nemůžeš flashovat přes recovery, jediná možnost je dostat tam přes fastboot nějakou MIUI fastboot ROM a doufat v zázrak.
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

jo jo.. uz stahuji a doufam v zazrak... :( :oops:
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

tak jsem pokrocil.. uz to plus minus funguje ale mam asi poniceny vendor partition.... jak ho mohu obnovit ?

EDIT: skoro opravene, pri obnove ze zalohy mi to pise
failed to mount '/system' (structure needs cleaning)

když obnovim ze zalhoy vse krome systemu tak se nemohu logicky dostat do telefonu pres zamek obrazovky :(

nejaka rada ?

proste o data a nastaveni mobilu nechci prijit :(
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Upřímně nerozumím tomu, v jakém jsi stavu, respektive co to znamená, že se nemůžeš dostat přes lockscreen. Můžeš zkusit v recovery gesture.key, tím bys měl dosáhnout odstranění zabezpečení na zamykací obrazovce a najet přímo do systému.
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

no momentalne jsem ve stavu ze funguji na ale cistem telefonu.
mam zalohu kterou kdyz obnovuji tak mi to napise

failed to mount '/system' (structure needs cleaning)

a po restartu telefonu to je porad v loopu.
kdyz obnovim zalohu bez systemu(odskrtnu system a system image) tak to nabehne normalne, ale nemohu se dostat pres lock screen s gestem, coz je jasné protože tam proste system neni obnoven :(
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Pokročil jsi nějak?
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

bohuzel ne.
vysledek je ten ze se mi asi podelala zaloha pres twrp a tim jsem to vse rozhasil.
co mne ale prekvapuje zmena toho Antirollu(nebo jak se jmenuje ta blokace) z 3 na 4. to jsem nastesti obesel po dlouhem googleni a hledani na xda a miui foru nejakym dummy image, ktery umoznil nainstalovat znovu twrp a rozjel jsem to :)
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od PedroKV »

Nemůžu se zbavit dojmu, že Xiaomi je prostě <|>. Vrazil jsem svoji SIMku do ženy telefonu a že odemknu bootloader a konečně jí naflashuju a zprovozním nový telefon a prd. A když tam dám její, tak to určo zase zařve, že mám čekat 14 dní. Opruz..
Přílohy
2019-02-27 20_16_11-Mi Unlock.png
2019-02-27 20_16_11-Mi Unlock.png (8.94 KiB) Zobrazeno 9112 x
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Tak si kup nějaký Honor. Nebo třeba LG, které se bude ohánět ztrátou záruky...
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od PedroKV »

A Xiaomi ne?
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
Uživatelský avatar
Lyon
Droid
Příspěvky: 2146
Registrován: pát 10. srp 2012 13:41:19
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 5 Global
Rom: crDroid
Bydliště: Praha / Nový Jičín

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Lyon »

Dříve při odemknutí bylo potřeba potvrdit varování, že odemknutí telefonu může mít vliv na záruku. Teď už to nezobrazují. Když při reklamaci vrátíš telefon do původního stavu, neměli by ti říct ani popel.
PedroKV
Androiďák!
Příspěvky: 304
Registrován: sob 17. pro 2011 19:20:49
Typ mobilu / ROM: Xiaomi RN5 / Havoc 2.2 2019.02.06
Mobil 2 / ROM: Lenovo Vibe P1PRO-krám pomalej,do skříně zahozenej
Rom: ne

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od PedroKV »

Tak jsem udělal mladý účet a požádal o odemknutí. Waiting time 14 dní, nebo kolik. Tak jsem to přečkal, dnes v poledne pustím znova a "čekejte ještě 4h". OK, stejně jedu pryč. Večer jsme se vrátili, pustím Mi Unlock a ta svině dojede do 99% a zahlásí cosi čínského.

Googlením jsem se dopátral, že někomu pomohlo čekat ještě týden, někomu ale ne. Damn! Nakonec jsem se dogooglil ještě dál. Pomůže starší verze Mi Unlock, konkrétně "Miflash unlock version 2.3.803.10". Tam to projde napoprvé. Sosnul jsem ji tady: https://xiaomifirmware.com/downloads/do ... -3-803-10/

A skutečně to pomohlo.
-Xiaomi Redmi Note 5 - Havoc 2.2 (A9) ROM
-Lenovo Vibe P1 Pro P1a42 S152 - hroznej pomalej krám
Uživatelský avatar
Mlyeko
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: sob 26. led 2013 20:22:47
Typ mobilu / ROM: RN5PRO - RN3PRO SE
Mobil 2 / ROM: RN3PRO SE - THL 5000
Bydliště: Zdiby
Kontaktovat uživatele:

Re: Návod na odemknutí bootloaderu + flash custom ROM

Příspěvek od Mlyeko »

Mlyeko píše: pon 25. úno 2019 22:36:31 bohuzel ne.
vysledek je ten ze se mi asi podelala zaloha pres twrp a tim jsem to vse rozhasil.
co mne ale prekvapuje zmena toho Antirollu(nebo jak se jmenuje ta blokace) z 3 na 4. to jsem nastesti obesel po dlouhem googleni a hledani na xda a miui foru nejakym dummy image, ktery umoznil nainstalovat znovu twrp a rozjel jsem to :)
nova verze ROM a stalo se mi to same.. ale ted uz dummy img nefunguje a tak mi to nejede.. fakt na prd :(
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi Note 5 - Obecná diskuze“