Xiaomi Redmi Note 5 - Obecná diskuzeMobil v dešti, záruka, řešení ?

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
dustycz
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25. srp 2018 16:44:26
Typ mobilu / ROM: Xiomi Redmi 5A

Mobil v dešti, záruka, řešení ?

Příspěvek od dustycz »

Dobrý den,
včera jsem solidně zmokl na dovolené a doma po vyndání mobilu z batohu jsem zjistil, že se mobil sekl na restartu a pořád mi nabíhalo recovery menu, kde ale nešlo nic zvolit (prostě to bylo seklé) a mobil se po chvilce zase restartoval. Jednou se mi načetl os normálně (chtěl jsem na na net najít co dělat dál), ale po chváli opět spadl. Takhle to dělal dokola do vybití. Bohužel moje absence internetu a hloupost, mě navedli k vyfénování mobilu (takže jsem uvnitř vodu asi ještě více roztroušil) a neměl jsem poruce ani sřoubovák na rozebrání mobilu či odstranení baterky. Nyní jsem už doma, mobil je non stop seklý na fastbootu a na nic nereaguje. Smířil jsme se s tím, že si asi koupím nový, nevím jak bych tohle mohl spravit, či kolik by oprava stála, ale spíše mě zajímá, zda nevíte, jesti je v záruce nebo tak třeba oprava zdarma před živelným poškozením ? Asi se ptám zbytečně, ale nevím jak tyto zákony fungují, tak jestli je nějáká šance na výměnu atd....Reklamace asi nemá cenu ne, zas nechci zbytečně lhát, že se mi to stalo samo :D. Navíc by na to asi stejně přišli.

Pokud máte nápad, jak bych mohl mobil se pokusit spravit sám, tak ho uvítám.

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Mobil v dešti, záruka, řešení ?

Příspěvek od Mirda86 »

Zaruka zdarma pred zivelnym poskozenim? :D Na to slouzi konkretni IP (spis prevence) nebo pojistka pri koupi telefonu :)

Hod to na reklamaci. Kdyz ti to zamitnou (asi urcite) tak by ti meli navrhnout placenou opravu... tak uvidis ale asi to vyhodny nebude.
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi Note 5 - Obecná diskuze“