Samsung Galaxy Note 9 (SM-N960*) - Obecná diskuzeNabíjení

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák
Reputace: 1
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Nabíjení

Příspěvek od johny_r » pon 20. kvě 2019 9:09:33

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s nabíjením Note9 pomocí drátu i bezdrátu a při různých režimech použití. Proč se ptám? Mám bezdrátovou autonabíječku (držák), která umí dát 10 W (iOttie). Když tam telefon zapojím, začne poměrně svižně nabíjet (nějakých 1400 mA), za nějakou dobu (tipuju tak 10 minut) to začne klesat a nabíjení se zpomalí, až úplně zastaví. Když jsem včera otevřel Amepere po cca. 90 min jízdy s navigací, tak ukazoval nabíjecí proud 20mA, což už samozřejmě nestačí ani na udržení baterky. Když zhasnu displej, nabíjení se rozjede (ale to je v autě trochu nepraktické). Taky stačí dát telefon trochu odpočinout a když ho tam zase vložím, tak se to zase rozběhne pěkně svižně.

Předpokládám, že nejde o závadu ani jednoho ze zařízení, ale spíš o nějaké ochrany. Takže by mne zajímalo, jestli o tom někdo neví víc. Chápu ochranu kvůli přehřátí, ale zaprvé mi ani telefon ani nabíječka nepřijdou nijak nezdravě teplé a zadruhé by pak stejná situace musela nastávat při nabíjení kabelem, což se neděje. Nebo je tu nějaká ochrana, která brzdí nabíjení při zapnutém displeji? To je pak v autě docela problém. Jinak samozřejmě chápu, že bezdrátová nabíječka nepojede nikdy tak rychle, jako drát (z té dostanu i dvojnásobný proud) a taky vím, že rychlost nabíjení souvisí i s aktuálním nabití baterky (konec je pomalejší), ale takhle při delší cestě jsem v podstatě rád, že se telefon s navigací nevybíjí, což už začíná být trochu nepraktické. Předpokládám, že jiné bezdrátové nabíječky se budou chovat stejně. Jak funguje bezdrátové nabíjení na stole se zapnutým displejem?

Budu rád za Vaše zkušenosti.

(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+)
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

n7610
Stálý androiďák
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Samsung Note 10+(512GB) + 128GB Samsung pro

Re: Nabíjení

Příspěvek od n7610 » ned 22. zář 2019 9:39:18

Já bezdrátové nabíjení používám doma , mám nabíječku od Samsungu ep-p3100 a s nabíjením nemám problém , v autě používám kabel , ale když mám note 9 nabitý ,tak v pohodě 6 hodin navigace , a stále dost šťávy. Nemáš volný telefon třeba v držáku , že by vybrace při jízdě způsobili nějaké občasné přerušení nabíjení , note musí být na podložce docela přesně umístěn , jinak nenabíjí

sinco
Droid
Reputace: 28
Typ mobilu / ROM: LG G3-32GB EU Titan- android V30j
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9 , ofic. rom
Tablet: Ferguson S3
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sinco » pon 23. zář 2019 6:48:47

Zaměřit se na adaptér co je v autozapalovači, nemusí stíhat, vlastní ochrana. Píšeš že když zhasne displej nabíjení se rozjede, s lcd stoupne proudová spotřeba i teplota. Možná bych to viděl na teplotu telefonu, teplotní čidlo bezdrát nabíječky. To že se ti zdá že je to teplotně v normě nemusí být relevantní informace. Také Note z bezpečnostních důvodu muže mít nastavení teploty, kdy dochází k omezení nabíjecího proudu, trochu níž. Je i chladněji takže auta začínají topit a pokud je držák ve větrací mřížce tak je problém. Tento mám já, přes léto je tel. parádně chlazen klimatizací, jak se venku ochladí mám problém.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, SGS7,SGS9

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák

Příspěvek od johny_r » pon 23. zář 2019 7:17:21

Díky za tipy. Problém bude skutečně v tepelných ochranách. V horku nabíjí hůř, resp. skoro vůbec, v zimě, kdy do auta nepaří slunce, je to celkem ok. Telefon bych potřeboval dát právě do vydechu klimatizace, ale vzhledem k umístění mřížek to v mém autě nelze. Mám ho v držáku na skle. Už jsem si zvykl, že se za jízdy nedobije do plna. Baterka stíhá, takže celkem stačí, když se udrží nebo mírně dobije. A na dálnici stačí vypnout displej a rozjede se to. S drátem je to mírně lepší, ale ochrany naskočí taky. Praktičnost bezdrátu vítězí.
(Casio Business Navigator BN-20, Nokia 3310, Nokia 6210, HP iPAQ h5450 (Win CE), Nokia 6310i, Nokia 6133, HP iPAQ 214 Enterprise Handheld (Windows Mobile), HTC One Touch Pro 2, HTC One X+)
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

jirik77777
Stálý androiďák
Reputace: 2
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Note 8

Příspěvek od jirik77777 » pon 23. zář 2019 9:17:46

Mam v aute origo nabijecku s bezdratem a jede porad stejne at je tam telefon hodinu nebo dve, kdy to vyuzivam pri navigovani. Bude to tou neorigo nabijeckou.
Samsung Galaxy Note9
Samsung Galaxy Note8

Autor tohoto vlákna
johny_r
Stálý androiďák

Příspěvek od johny_r » pon 23. zář 2019 9:57:01

Pochybuju, iotiie jsou jedny z nejlepších držáků /nabíječek. Žádná Čína. Jakou máš nabíječku a kolik amper ti dává, resp. Jak rychle nabíjí při zapnuté navigaci? Máš ji ve vydechu klimy? Díky.
Zkoušel jsem stolní origo Samsung a dávala míň než ta iottie do auta.
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 9

Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Note 9 (SM-N960*) - Obecná diskuze“