Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuzeNotifikace

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

esonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11. bře 2011 14:58:00
Typ mobilu / ROM: Samsung S10

Notifikace

Příspěvek od esonic »

Zdravím po delší době :)

S10 už nemá notifikační diodu jak to řešíte ? Neustále zapnutý always on ? Nebo aplikací třetích stran ? V USA prej údajně funguje jako notifikace běhající kružnice okolo předního fotoaparátu ( jak když telefon hledá obličej pro odemknutí ) :) ale já to v telefonu nikde nenašel asi rozdílný SW :roll:
Zbynek
Stálý androiďák
Příspěvky: 150
Registrován: pát 07. srp 2009 8:54:02
Typ mobilu / ROM: Galaxy S21
Mobil 2 / ROM: Galaxy S10

Re: Notifikace

Příspěvek od Zbynek »

Nejedná se o rozdílný SW, ale aplikaci Always On Edge - Edge Lighting, která však docela dost bere baterku a způsobuje problémy s odemčením.
Edit: mj. řešeno i zde na fóru https://www.androidforum.cz/viewtopic.p ... &start=660
esonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11. bře 2011 14:58:00
Typ mobilu / ROM: Samsung S10

Re: Notifikace

Příspěvek od esonic »

díkec :) jj tuhle aplikaci jsem našel ale to nastavení bylo odrazující , tak jsem se do toho nepouštěl. A vidím že dobře viz link od tebe :lol:
Uživatelský avatar
Libb
Moderátor
Příspěvky: 1413
Registrován: pon 01. lis 2010 7:04:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+ 512GB
Tablet: Huawei MediaPad M5
Tablet 2 / ROM: Samsung Active 2 44mm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Notifikace

Příspěvek od Libb »

Docela nadějně vypadá tohle: Holey Light
Funguje při zapnutém displeji a na nabíječce, při vypnutém displeji na baterii nefunguje, autor v aplikaci píše, že na tom dělá, tak uvidíme
Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Black 512GB | Buds | Buds Pro
Obrázek Ticwatch Pro3 GPS black | Obrázek MediaPad M5 + 400GB μSD
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Notifikace

Příspěvek od Deathman »

Zkousel sem, vypada to fajn, ale dokud nefunguje pri vypnutem displeji, tak mam zatim vypnuto a cekam na update..
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Notifikace

Příspěvek od fajn.snek »

No já absebci diody řeším nákupem Galaxy Watch 46 :D chtěl jsem je už dlouho a teď mám padný důvod
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Notifikace

Příspěvek od Deathman »

Jasny, ja mam Geary, ale doma je nenosim, takze kvuli tomu bych urcite chtel notifikacku :)
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Notifikace

Příspěvek od fajn.snek »

Na Samsung Community naznačoval jeden z moderátorů, že Samsung neco chystá, ale otázka kdy to bude..mozna na Note 10 :D a pak to dostaneme my :D
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
esonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11. bře 2011 14:58:00
Typ mobilu / ROM: Samsung S10

Re: Notifikace

Příspěvek od esonic »

ANDORIT
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: ned 04. úno 2018 10:40:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S10
Rom: Samsung O2

Re: Notifikace

Příspěvek od ANDORIT »

to esonic. Ta apka je dobrá, ale jakmile zhasneš displej, konec.. Nenotifikuje, takže vlastně na nic.. Holt, snad Samasung něco dodá sám..
esonic
Stálý androiďák
Příspěvky: 97
Registrován: pát 11. bře 2011 14:58:00
Typ mobilu / ROM: Samsung S10

Re: Notifikace

Příspěvek od esonic »

ráno jsem to nainstaloval a jel do práce s tím že to pojede... a ono ne. Přesně jak píšeš . Škoda
ANDORIT
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: ned 04. úno 2018 10:40:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S10
Rom: Samsung O2

Re: Notifikace

Příspěvek od ANDORIT »

To esonic: ale stejně je ta kolečková notifikace bomba.. Moc se mi to líbí a věřím, že to Samsung dodá v nějaké aktualizaci, a bude to paráda.. A když ne, tak si myslím, že i v této aplikaci to dodělají.. Pořád je to beta verze :palec:
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Notifikace

Příspěvek od dufko »

To už malo byť v základe pri začiatku predaja a nie že si budete zbožne priať, aby to Samsung niekedy pridal... To je fail pre vlajkovú loď.
ANDORIT
Stálý androiďák
Příspěvky: 116
Registrován: ned 04. úno 2018 10:40:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S10
Rom: Samsung O2

Re: Notifikace

Příspěvek od ANDORIT »

to dufko: Souhlasím.. Mělo to být hned při spuštění prodeje, nebo alespoň v nejbližším updatu.. Bohužel.. Ale pokud se nerozhoupou dříve sami chlapci z Koreje, tak se někdo šikovný najde a udělá to jako doplněk.. Věř tomu, že kdybych to alespoň trochu uměl, už a tom dělám.. Ale na tohle jsem opravdu levý :roll:
Hlavně, že mi dneska DJ Koh poslal emaila, že jsem dobrej, že jsem si koupil s10 :clap: :clap:
Karloskarluci
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 28. črc 2012 19:21:13
Typ mobilu / ROM: razr

Re: Notifikace

Příspěvek od Karloskarluci »

Ahoj, na marketu se objevily mysli nějake nové notifikační appky, nezkoušeli jste? ....a co holey light, při vypnutym displeji furt nic co? :roll: :cry: :cry:
Karloskarluci
Stálý androiďák
Příspěvky: 128
Registrován: sob 28. črc 2012 19:21:13
Typ mobilu / ROM: razr

Re: Notifikace

Příspěvek od Karloskarluci »

tak holey light je aktualizovaný a funguje i na zamčene obrazovce
stejně to není ideal, potřebuje to mít zapnutý aod, aplikace si ho zhasíná sama, ale zas po prvním notifikaci zustane sviti čas, tak to asi bude žrat baterku
navíc to kroužící kolečko má nízký jas, tak to nenímoc vidět....prostě je to nějak furt provázané s aod...zřejmě to potřebuje mít napaájený celý displej, aby fungovalo i těch pár pixelů okolo díry...jestli je to hardwarový problem asi to nevyřeší ani samsung aktualizace..
???
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Notifikace

Příspěvek od fajn.snek »

Nevim jestli jste zachytili informace ze Samsung mobile - https://www.sammobile.com/2019/04/15/go ... lternative

Samsung vydal update aplikace EdgeLighting+ ve které přidal efekt notifikace kolem přední kamery. Testuji to druhý den, a prakticky to nefunguje... Jediné kdy to blikne je pri rozviceném display, ale při zhasnutém to neudělá nic... A ten efekt navic blikne jen jednou po dobu cca 5s a už se neopakuje...
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Raider
Androiďák!
Příspěvky: 467
Registrován: úte 27. zář 2011 9:57:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Tablet: Galaxy Tab 4 10.1 / Galaxy Note 10.1

Re: Notifikace

Příspěvek od Raider »

Mi už ani ta LEDka nechybí...A aspoň neposlouchám od přítelkyně, že ji tam něco bliká - ona nesnáší sebemenší zdroj světla když spí :facepalm: :lol:
Samsung Nexus S -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S6 Edge -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S8 -> Samsung Galaxy S9+ Coral Blue -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green -> Samsung Galaxy S20+ Cosmic Gray -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Notifikace

Příspěvek od fajn.snek »

Je pravda, že v noci mě to kolikrát vzbudilo, ale celkově byla LEDka fajn, už taková stálice Samsungu, dá se bez toho žít, ale u S10 se odebraly věci které fungovaly dobře... ale na tenhle trend kdy praktičnost uhýbá designu si budeme muset asi zvykat
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Uživatelský avatar
Raider
Androiďák!
Příspěvky: 467
Registrován: úte 27. zář 2011 9:57:46
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S10+
Tablet: Galaxy Tab 4 10.1 / Galaxy Note 10.1

Re: Notifikace

Příspěvek od Raider »

Obávám se, že máš pravdu...
Samsung Nexus S -> Samsung Galaxy S3 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S6 Edge -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S8 -> Samsung Galaxy S9+ Coral Blue -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green -> Samsung Galaxy S20+ Cosmic Gray -> Samsung Galaxy S10+ Prisma Green
FiTTi
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 20. úno 2014 11:23:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23 Ultra
Tablet 2 / ROM: Lenovo TAB 2 A10-70F

Re: Notifikace

Příspěvek od FiTTi »

Ahojky všem,
předem se omlouvám za (možná) hloupý a dětinský dotaz, ale zatím jsem na to nepřišel. Galaxy S10+ mám teprve asi druhý týden. Vím, že to není nějak extra důležité, ale......... při nastavování notifikace u jednotlivých aplikací lze vybrat pouze zvuk přednastavený mobilem, nebo lze použít jakýkoli vlastní? Popravdě řečeno se mi nabídka zvuků na notifikace moc nelíbí a rád bych použil zvuky jiné. Jen upozorňuji, že nemám na mysli zvuk vyzvánění, ale zvuk na notifikace (doručená SMS, zpráva z WhatsApp atd. atd.)
Děkuji za odpověď, popř. za radu/tip.
Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Notifikace

Příspěvek od Deathman »

Ahoj, nove zvuky notifikaci muzes nahrat do slozky "Notifications" v pameti telefonu a pak je uvidis i ve vyberu zvuku u jednotlivych aplikaci ;)
FiTTi
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 20. úno 2014 11:23:55
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23 Ultra
Tablet 2 / ROM: Lenovo TAB 2 A10-70F

Re: Notifikace

Příspěvek od FiTTi »

Aha, to mě nenapadlo. Děkuju. ;)
kubis11
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 28. črc 2010 17:11:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e BeyondROM V6.5 (A10)

Re: Notifikace

Příspěvek od kubis11 »

Co se týká náhrady za chybějící notifikacni LEDku , tak s tím jsem dlouho laboroval. Zkoušel jsem jak EDGE lighting, tak to druhý Holey light. Obě dvě mi ovšem přišly dost náročné na energii. Teď mám cca týden tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... sondisplay

Zatím maximální spokojenost. Prostě když dorazí některá ze zvolených notifikaci, tak zůstane svítit klasický AOD do doby, než notifikaci odeberte. Rekl bych, že energeticky je to z aktuálních možností nejméně náročné. LEDka na S9 byla nejlepší.


­    

Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Notifikace

Příspěvek od Deathman »

jj taky pouzivam a funguje spolehlive. V placene verzi se da i nove nastavit nocni cas, kdy se aod zobrazovat nebude, aby zbytecne nezralo baterku. Popripade ze bude nasledovat "nerusit".
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Notifikace

Příspěvek od fajn.snek »

Diky za info, rozhodně vyzkouším! Řešení od Samsungu k ničemu, byla to jen hromada řečiček, jak to dodají v dalším updatu... po letošních zkušenostech rozhodně na Note 10 ani S11 spěchat nebudu, když se budou odebirat další věci jako jack atd.. sice vím, že inovace nejdou dělat tak velké jako dřív, ale treba u fotoaparátu určitě ano - viz. Huawei...
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
mirsil
Stálý androiďák
Příspěvky: 164
Registrován: čtv 08. říj 2015 5:37:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S22 Ultra

Re: Notifikace

Příspěvek od mirsil »

Úplně mi stačí notifikace na AOD, který mám stále aktivní, takže notifikační dioda mi už vůbec nechybí. Pokud jsem poblíž mobilu, slyším zvuk notifikace, pokud jsem chvíli někde mimo, podívám se na displej a vidím.
kubis11
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 28. črc 2010 17:11:15
Typ mobilu / ROM: Samsung S10e BeyondROM V6.5 (A10)

Re: Notifikace

Příspěvek od kubis11 »

"Například notifikace WhatsApp je na AOD opravdu exklusivní. " Musel bych mít oči jako rys, abych tu ikonu viděl, natož na větší vzdálenost. Tak nevýraznou barvu vymyslel blb. Zlatá dioda.

­    

Uživatelský avatar
Deathman
Androiďák!
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 21. říj 2010 21:39:42
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Bydliště: Praha

Re: Notifikace

Příspěvek od Deathman »

Ja myslim ze mala dioda by se do toho horniho ramecku vlezla. Popripade mohla bejt, alespon u pluska, mezi prednima fotakama..
Uživatelský avatar
fajn.snek
Robot
Příspěvky: 1099
Registrován: stř 08. pro 2010 21:59:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20+
Mobil 2 / ROM: Galaxy S20 Ultra
Tablet: Galaxy Tab S6

Re: Notifikace

Příspěvek od fajn.snek »

Naučil jsem se bez diody žít, ale například při nabíjení byla k nezaplacení... Včera ráno jsem vytáhl mobil z nabíječky a po cestě do práce zjistil, že mám 30%.. zřejmě jsem měl povytaženou nabíječku a mobil se prostě nenabíjel, a jak jsem to měl poznat ? :facepalm: :facepalm: Pro mě osobn taky není AOD plná náhrada diody :(
Galaxy S ->S2-> S3 ->LG G2 -> SG Note 4 ->SG S7e ->S S8 ->Galaxy S9+ -> Galaxy S10+ ->Galaxy S20 Ultra -> Galay S20+ Clouds Blue
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S10 - Obecná diskuze“