XIAOMI Redmi NOTE 7 - Obecná diskuze[VYŘEŠENO] Nefunkční zvuk

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
cucumis.melo
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 02. led 2014 8:24:35
Typ mobilu / ROM: Doogee X5
Tablet: GoClever TERRA 101 KB 10.1" 8GB

[VYŘEŠENO] Nefunkční zvuk

Příspěvek od cucumis.melo »

Mám Xiaomi Redmi 7 a přestal mi částečně fungovat zvuk. Ze sluchátek slyším vše, ovšem když sluchátka odpojím, vydává reproduktor jen zvuk vyzvánění a zvuk rádia (při tom jsou připojená sluchátka, která fungují jako anténa, ale zvuk se vydává přes reproduktor). Žádné ostatní aplikace (telefonování, Instagram, Soundcloud ...) nevydávají zvuk přes reproduktor. Nemůže tedy jít o hardwarovou chybu reproduktoru, protože u některých aplikací zvuk jde.

Zkusil jsem reset včetně vyndání SIM karty, aktualizaci systému, vypnutí bluetooth, vyčištění cache - nic nepomohlo.

EDIT: Ještě je zajímavé, že u těch aplikací, které nevydávají zvuk přes reproduktor, nelze zvýšit hlasitost nad určitou mez - což je funkce, která při připojených sluchátkách zabraňuje ohluchnutí uživatele. Ale já mám teď tuto funkci aktivní i bez připojených sluchátek. Jako by si telefon myslel, že sluchátka jsou stále připojena.
Naposledy upravil(a) cucumis.melo dne čtv 04. úno 2021 16:26:03, celkem upraveno 1 x.
cucumis.melo
Nové Androidě
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 02. led 2014 8:24:35
Typ mobilu / ROM: Doogee X5
Tablet: GoClever TERRA 101 KB 10.1" 8GB

Re: Nefunkční zvuk

Příspěvek od cucumis.melo »

Tak jsem to vyřešil sám. Opravdu šlo o to, že telefon byl v trvalém režimu připojených sluchátek, i když sluchátka byla odpojena. Pomohla aplikace Disable Headphone(Enable Speaker).
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi NOTE 7 - Obecná diskuze“