XIAOMI Redmi NOTE 7 - ROM/ROOT/FWTWRP + Magisk (root)

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

Zazálohujte si všechna data, je možné, že po flashi twrp nebude možné nabootovat android a pomůže až formát dat v twrp. Doporučuji proces provádět zároveň s unlockem bootloaderu, který též smaže veškerá data, tak ať vás to nebolí 2x :idea:

1. Bootloader musí být odemčený
2. Stáhněte přiložený zip, rozbalte a soubor "recovery.img" vložte do nově vytvořené složky twrp
3. Stáhněte si Magisk (přiložen - nutno použít tento upravený jinak po startu systému bude magisk manager hlásit, že magisk není nainstalovaný, i když v twrp instalace proběhla úspěšně!) a nakopírujte do vnitřní paměti telefonu, příp. SD kartu
4. Ve vytvořené složce "twrp" otevřete příkazový řádek - podržte "Shift" + klikněte pryvým tlačítkem myši kdekoli na bílém pozadí okna složky twrp a zvolte "Otevřít zde okno PowerShell"
5. V telefonu spusťte fastboot mód - při vypnutém telefonu stiskněte a držte dohromady tlačítka pro zapnutí telefonu (power)+ snížení hlasitosti (volume down) a připojte telefon kabelem k PC
6. Do otevřeného okna s příkazovým řádkem vepište: >>fastboot flash recovery recovery.img<<. POZOR! nerestartujte zatím telefon, originální miui recovery by mohlo zpět přepsat nahrané twrp recovery
7. Spusťte twrp recovery - dokud jste ve fastboot modu stiskněte a držte kombinaci tlačítek power + volume up (zvýšení hlasitosti), dokud neuvidíte na displeji MI logo, uvolněte tlačítko Power, ale stále držte volume up, dokud se nespustí TWRP
8. Nyní je možné, že bude twrp žádat heslo. Pokud se to stane, musíte v dalším kroku, kde to vypíše unable to mount storage kliknout na wipe a provést factory reset. Bez toho se nehnete.

9. V hlavním menu twrp zvolte Install, vyhledejte nakopírovaný Magisk *zip*- soubor a nahrajte jej - je mozne, ze po
10. Restartujte telefon

přiložené twrp funguje, ale na miui 10.2.7.0 po restartu zmizi a pokud chceme znovu vstoupit do twrp, je treba zopakovat body 4 - 7. Problém s heslem už by se neměl vyskytnout

https://uloz.to/!S6QeZmH5Y4Vj/recovery-zip
https://uloz.to/!LoqRdmdKPICa/magisk-v18-1-mix3-zip

zdroj: https://forum.xda-developers.com/redmi- ... st79272143
Naposledy upravil(a) kozelos dne pát 26. dub 2019 23:15:16, celkem upraveno 1 x.
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

návod vyzkoušen a aktualizován.
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
magpul
Stálý androiďák
Příspěvky: 83
Registrován: ned 22. kvě 2011 8:57:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 7
Tablet: Acer 2v1
Rom: Stok
Bydliště: Most

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od magpul »

Zdravím nejde mi odemknout bootloader vyzkoušel jsem pár typu a vždy skončím na hlášce účet nelze přidat zkuste později a pořád nic stále dokola. :rtfm: :rtfm:
x0r
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 27. zář 2019 21:02:08
Typ mobilu / ROM: Levander {Atom-OS} / Mido {RR}
Mobil 2 / ROM: Hammerhead {NethunterOS}
Rom: Atom-OS
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od x0r »

Postřeh: pokud jsem flashnul twrp, tak po restartu se vrátil stock recovery, ale když flasnete s twrp zároveň i magisk, zůstane custom recovery persistent.. ;)

2 magpul: zkontrolovals nastavení v účtu, nejsem si jistý ale myslím, že to by mohlo být řešení.. Musíš mít v nastavení všechno ok, jinak to dělalo problémy.
Obrázek
//RPi 4 - LE | RPi 2 - LE | Chromecast 4K | TV55"4K | 2x RT-AC66U_B1 sMASH | ISP UPC | RN7 | RN4 | Nexus 5 | THL4000 \ \
VKaspy
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 26. říj 2013 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Yoga Tab 3
Rom: crDroid

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od VKaspy »

Zdravím,
všude se píše, že jde odemknout bootloader jen oficiální cestou... :(
Trochu jsem hledal a objevil jsem prográmek DTQualcomm eMMC soft, který by to měl umět neofic, stejně jako to šlo u RN 3.
Je to z přelomu roku...Nemá s tím někdo už nějaké zkušenosti? ;)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

Návod na twrp + root už je dnes zastaralý, neměl jsem potrebu jej nijak aktualizovat, neb do sekce pro rn7 vůbec neprispivali lidi..

Dnes je treba pro optimální funkčnost flashovat orangefox recovery (viz xda) a magisk 20.2 je také plne funkcni

Do neofiko unlocku bych nešel, právě u rn3 to pak dělalo neplechu....
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
VKaspy
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 26. říj 2013 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Yoga Tab 3
Rom: crDroid

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od VKaspy »

No,já byl naopak s RN 3 naprosto spokojený.
Jel jsem na Nitrogenu, teď jsem dal poslední crDroid 5.8, koupil novou baterku a pořád je to bezva foun.
A buď jsem měl štestí nebo nevím, ale s neofic.unlockem jsem nikdy problém neměl.Vždycky to bylo jen mezi židlí a PC :)
Mohl bys mě popostrčit na to xda na přesnější vlákno?
Chtěl bych pochopitelně odemknout a dát zrovna třeba crDroid, který docela chválí.
Jediný problém vidím v tom, že se musí sundat zadní kryt aby se mohl použít Testpoint a přepsat eMMC...
Dík za reakci ;)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

To si nerozumime, ja byl s Kate taky max spokojený a dodnes na nitrogenu funguje, nyní již v rukách manželky. Důvod pro nový mobil byl u mě lepší foťák..

Ale pamatuji se, že tam byl nějaký problém. Twrp jsem tam dával přes nějakou verzi alka, byl na to nějaký navod a pak se zjistilo, že ten postup zároveň snad nejak neofiko odemknul bootloader, přes terminál se to zjišťovalo a pak nějakým scriptem zase zamykalo (pri zachování twrp), protože to fakt dělalo nějaký problém. Najdi si tady tu diskuzi:)


AD rn7:
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app

Jinak ja používám aosip pizza od amulyax, nyní již ve verzi i android 10,ale tam ještě nejsou všechny možnosti customizace a to ja raději počkám. Amulyax je velmi schopny, na rozdíl od autora crdroidu letsmakecakes, ktery každou chvíli vyleze s novým projektem a kvalitu neřeší...
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
VKaspy
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 26. říj 2013 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Yoga Tab 3
Rom: crDroid

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od VKaspy »

Je fakt, že v jednom RN 3 mám RedWolf twrp což v druhém nefungovalo a tam mám obyč.twrp 3.2.2.0.
A zrovna tak naopak :facepalm:
Na Alku ani nedošlo.
Jel jsem na Nitrogenu 8, pak 9, a teď crDroid.Ale tam to už také skončilo.. :cry:
Jak jsem pochopil,tak máš ofic odemknuto...byl s tím nějaký problém?Čekal jsi dlouho?Já totiž zatím ani nemám xiaomi účet a moc se mi do toho nechce.
Mě se spíš jednalo, jesli by se tu nenašel někdo, kdo už experimentoval s tím novým unlockem.
Počkám až se tam objeví nějaké reakce, případně rady a uvidím.Čekám na nový zadní kryt, tak bych to možná potom zkusil.
Každopádně díky ;)
x0r
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 27. zář 2019 21:02:08
Typ mobilu / ROM: Levander {Atom-OS} / Mido {RR}
Mobil 2 / ROM: Hammerhead {NethunterOS}
Rom: Atom-OS
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od x0r »

No já jsem si vždycky nechal odemknout telefony oficiální cestou, čekačka týden až deset dní. S těma tools to zkoušel kamarád, ale je třeba spešl kabel s tlačítkem (deep flash cable) aby ses dostal do EDL, jde to i bez něj, ale musíš jít telefonu pod kapotu a zkratovat tzv. test points na PCB. Já bych svůj neotvíral, ale jestli čekáš na zadní kryt.. ;) Prý to jde i přes ADB ale u RN7 si nejsem jistý, u RN4 a MiA2 to nešlo.

btw: která verze gcam se vám osvědčila nejlépe?
Obrázek
//RPi 4 - LE | RPi 2 - LE | Chromecast 4K | TV55"4K | 2x RT-AC66U_B1 sMASH | ISP UPC | RN7 | RN4 | Nexus 5 | THL4000 \ \
VKaspy
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 26. říj 2013 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Yoga Tab 3
Rom: crDroid

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od VKaspy »

No, tady to právě dělají bez kabelu, přímo pinzetou na desce přes ten Testpoint, a pak přepíšou tím prográmkem eMMC.
Vypadá to docela jednoduše (tedy kromě otevření) 8-)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

Mám odemknuto oficiálně, nebyl problém, hnedbv den koupe jsem to zadal a pak teda čekal nekonečných 360h a pak voila.. Myslím, že xiaomi účet je menší zlo, než ty složité postupy.. Navíc když už jsem koupil na alze a ne v cine, tak to přeci nebudu rozebírat...

Gcam mam od bsg: https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/ ... _FINAL.apk
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
x0r
Nové Androidě
Příspěvky: 33
Registrován: pát 27. zář 2019 21:02:08
Typ mobilu / ROM: Levander {Atom-OS} / Mido {RR}
Mobil 2 / ROM: Hammerhead {NethunterOS}
Rom: Atom-OS
Kontaktovat uživatele:

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od x0r »

To je sice stable, ale stará kamera, zkoušel jsem jich hodně, ale až tady tahle způsobila, že už nenosím zrcadlovku ani přes den a ani v noci. Je to verze pro Android 10, ale je i pro Pie. Můžeš instalnout a používat paralelně i tuhle, ale není imho lepší, než výše uvedené.
//RPi 4 - LE | RPi 2 - LE | Chromecast 4K | TV55"4K | 2x RT-AC66U_B1 sMASH | ISP UPC | RN7 | RN4 | Nexus 5 | THL4000 \ \
VKaspy
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 26. říj 2013 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Yoga Tab 3
Rom: crDroid

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od VKaspy »

Tak to tu zase trochu oživím.
Ofic odemknutí proběhlo za týden bez problémů, nahrál jsem TWRP-trochu jsem se s tím pral :roll: , protože přece jen to člověk nedělá každý den, pak Orange Fox, a protože jsem na RN3 byl spokojen s crDroid ROM, dal jsem jí tam na zkoušku... :)
Uvidíme, jak se bude chovat 8-)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

Crdroid dela letsmakecakes? No nevim, je to takovej automat na romky, zkus spis neco od zkušených vyvojaru.. Ale tak třeba budeš spokojenej. Ja jedu už několik měsícu na aosip pizza od amulyax a je to perfektní rom postavena od zakladu, je to profik. A možnosti customizace je mraky
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
VKaspy
Stálý androiďák
Příspěvky: 76
Registrován: sob 26. říj 2013 12:59:28
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 3 SE
Mobil 2 / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Yoga Tab 3
Rom: crDroid

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od VKaspy »

Jj,dělá.
Pravda, koukal jsem, že rozpracovanost má velkou....Pixel, crDroid 9,10..Lineage OS,ArrowOS... :|
A nemyslíš spíše LineageOS 17.1 od AmulyaX ? Pizza ROM od něj jsem našel jen ve verzi 9...
Každopádně dík za reakci ;)
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

Mám stále android 9,protože u aosip 10 není k dispozici tolik customizaci. A ja radši starší android, ale telefon nastaveny dle mých představ, napr. jsem si zamiloval smartbar navigation bar.. Od amulyaxe je k dispozici lineage i aosip v obou verzích 9 i 10...
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Uživatelský avatar
stringo
Androiďák!
Příspěvky: 288
Registrován: pon 07. kvě 2012 5:48:34
Typ mobilu / ROM: Vodafone Smart Ultra 6

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od stringo »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli lze udělat dočasný ROOT telefonu RN7. Nechci měnit ROM, nechci nic upravovat, pouze chci mít možnost přes Mirror link streamovat na rádio v autě a k tomu, abych aplikaci mohl nainstalovat je třeba mít ROOT. Slyšel jsem o nějaké možnosti provést ROOT jakoby na půl, ale prostě nemůžu nic najít. Zkoušel jsem aplikaci KingoROOT, ale nedaří se mi k PC připojit telefon (nenainstaluje se ovladač ADB interface). Ladění USB mám povolené ve vývojáři. Díky za nejakou radu, vzhledem k tomu, že se v telefonu moc nevyznám se chci vyvarovat složitému ROOTu s nějakým nahráváním ROMek apod. Případně jestli jsem ve špatném tématu, tak prosím o přesunutí, nebo mi napište SZ, kdo by měl chuť a čas mi s tím pomoci. Jedná se o Xiaomi Redmi Note 7 (Global version 128gb s MIUI 11 a Android 9, vše oficiální CZ).
vejv
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: sob 05. led 2013 16:37:29
Typ mobilu / ROM: Huawei Ascend P1

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od vejv »

Zeptam se, jsem už totiž bezradný. Na mém RN7 přestala jít GPS, tedy jde, ale chytí veku hůř než staršá RN5 doma v obýváku. Přesnost i 50 a vic metrů, a navíc vypadává. Ale dřív to nedělalo, alespoň jsem to nepociťoval, až poslední měsíc cca. Zkusil jsem i FR a beze změny, našel jsem právě na YT video, sic mu moc nerozumím, kde dotyčný má app magisk, kde stahuje cosi na opravu GPS a potom už satelity nachází. (mám podezření na poslední update 11.0.4) mám se zaobírat tímto směrem,mohl by mi magisk pomoci?
kozelos
Robot
Příspěvky: 940
Registrován: pon 06. pro 2010 23:46:20
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 7
Tablet: Teclast X98 Air II
Rom: MIUI 10.2 A9 Pie

Re: TWRP + Magisk (root)

Příspěvek od kozelos »

Na gps je tu vlastní tema. Mrkni a pokracuj v nem. Prozatím vyzkoušej stáhnout aplikaci gps locker, vylézt ven, dát v menu stáhnout data a-gps a když to nepomůže, tak tlačit silou dvěma prsty na zadni kryt mezi foťákem a cteckou otisku prstu, je tam někde antena, mohla při padu / silnějším ohybu telefonu v kapse nějak povyskocit z konektoru. V aplikaci hned uvidíš, zda se síla signálu tlakem na zadní kryt meni..
Siemens C10 --> Ericsson A1018s --> siemens M35i --> SE T230 --> Siemens S55 --> SE k750 --> SE k790i --> Samsung Wave --> Huawei ideos X5 --> lenovo p770 --> THL5000 --> Ulefone Power --> Xiaomi RN3 SE --> Xiaomi RN7
Odpovědět

Zpět na „XIAOMI Redmi NOTE 7 - ROM/ROOT/FW“