LG Optimus Silver (GT540) - Obecná diskuzeObnovení systému

Moderátoři: IQLogic, IQLogic

Odpovědět
Uživatelský avatar
freelex
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 18. led 2011 20:37:21
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Kontaktovat uživatele:

Obnovení systému

Příspěvek od freelex »

Zdravím, včera jsem se pokoušel nahrát nového androida 2.3.3 na nejnovější oficiální verzi, jenomže mi mobil přestal komunikovat s PC a v CMD to začalo u příkazu fastboot.exe -w psát <waiting for device>. Drivery a všechno okolo toho mám, protože už předtím jsem mazal přes PC soubory z mobilu. Navíc se nikde jinde než do ClokworkModu nedostanu. Pokaždé, když zapnu mobil, naskočí Clockwork... Teď bych rád alespoň vrátil systém na původní, čili jsem dal Backup and Restore -> Restore -> vybral datum a potvrdil, začalo to něco delší dobu dělat a když to bylo hotové (Restore complete!) vybral jsem Power off, mobil se restartoval, ale opět naběhl ClockWork. :help: Poradí někdo? Stačí mi to vrátit na původního androida nebo nahrát nového, prostě hlavně aby ten mobil šel... :?

Nejde to tam nahrát přes kartu v mobilu?
Naposledy upravil(a) freelex dne ned 03. črc 2011 16:36:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení systému

Příspěvek od pRo_lama »

Tu máš návod:
  • fastboot:
    1. you must download here (http://www.2shared.com/file/8elVR1NA/Ne ... r__2_.html) and extract to C:\usb_driverxx
    2.if your phone using fastboot then you must switch off your phone.
    3. when your phone is OFF, press Volume UP + Search Button and Plug in USB cable to Phone.
    4.When phone screen show "Fastboot mod"(or screen is black) and your computer cannot have a driver for your phone. Go to Device Manager (Right Click on My Computer Icon, and select Manage, and looking for Device manager)
    5.Open Menu Universal serial bus controller (in the right screen on the device manager). and expand all and select unknown USB bla..bla.. and right click and update drive. select the driver to C:\usb_driverxx.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
freelex
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 18. led 2011 20:37:21
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení systému

Příspěvek od freelex »

Já už fakt nevím... Ve správci souborů kliknu pravým na Neznáme zařízení, dám aktualizovat ovladač -> instalovat ze seznamu či daného umístění -> Nevyhledávat, zvolím si cestu k instalaci -> najdu cestu toho co jsem stahoval a přímo mi to povoluje jen jeden soubor (android_usb.inf) ten chci otevřít ale nejde, v cestě zůstává jenom složka (C:\GT540\USB_Driver\New Folder) dám OK a píše to Zadané umístění neobsahuje informaci o hw tohoto pc.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení systému

Příspěvek od pRo_lama »

Pokiaľ máš čítačku kariet, tak skús si dať na SD kartu nejakú recovery verziu alebo Nandroid backup (klasický backup) a cez ClockModRecovery skús ju nahodiť.
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
freelex
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 18. led 2011 20:37:21
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení systému

Příspěvek od freelex »

Možná jsem tě špatně pochopil. Stáhl jsem si nandroid-2.0.zip nahrál ho na kartu jak zazipovaný tak odzipovaný a zkoušel to přes ClockWork z karty otevřít, ale nejde. A recovery to vůbec nechápu, vždyť kdybych tam neměl recovery, tak bych nemohl být v ClockWorku ne? A přes ten už jsem to obnovovat zkoušel (teda pokud jsem to dělal správně) psal jsem to v prvním příspěvku.
Uživatelský avatar
pRo_lama
Moderátor
Příspěvky: 6424
Registrován: pon 06. pro 2010 7:41:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Twitter: pRo_lama
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení systému

Příspěvek od pRo_lama »

Ak chces instalovat Recovery verziu, tak v ClockRecoveryMode musis dat "Install . zip" a nasledne "Choose .zip file", ale ak chces Nandroid backup, tak to musis nakopirovat adresa(nazov adresara je vzdy datum kedy bol vytvoreny) na SD kartu do "clockworkmod/backup/" a potom uz iba v ClockRecovery vyberies moznost "Backup or Restore/Restore/dany adresar".
MOBIL: Samsung Galaxy S8 (64 GB) | TABLET: Nexus 7 (2013)
GADGET: Samsung Gear S2 (SM-R720) + Samsung Gear Fit (SM-R350) + Sony SmartWatch 2
Uživatelský avatar
freelex
Nové Androidě
Příspěvky: 40
Registrován: úte 18. led 2011 20:37:21
Typ mobilu / ROM: OnePlus One
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovení systému

Příspěvek od freelex »

Díky moc chlape, zachránil jsi mi krk ;-).
adam93
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18. dub 2013 5:21:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

Re: Obnovení systému

Příspěvek od adam93 »

Cauves lidi,potreboval bych pomoct mam Samsunga S3 a aktualizoval jsem si zarizeni nechtene. Potreboval bych poradit jak vymazat tu aktualizici,abych mel predesli nastaveni. Zkousel jsem ovnoveni systemu,ale nepomohlo to. Porad mam aktualiuovanej system. Chtel bych mit ten system jako pred tou aktualizaci. Poradi mi nekdo?
Uživatelský avatar
Jumbo78
Administrátor
Příspěvky: 11373
Registrován: pát 13. led 2012 17:25:32
Typ mobilu / ROM: iPhone XS Max 512 GB
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy NOTE EDGE - STOCK ROM
Tablet: Samsung Galaxy TAB S2
Bydliště: Kousek od Zlatých Hor :D

Re: Obnovení systému

Příspěvek od Jumbo78 »

A co tak se podívat přímo do sice pro tvůj telefon?
I když asi bude nejlepší, dát ho do servisu, protože jestli jsi tak šikovnej, jak umíš číst, tak s ním radši nic nedělej ;)
Skvělá navigace WAZE - vyzkoušej
Na poděkování slouží palec u příspěvku ;)
Cashback za nákupy
adam93
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18. dub 2013 5:21:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

Re: Obnovení systému

Příspěvek od adam93 »

Dat ho do servisu na to bych prisel sam. A jak bych to mohl udelat sam?
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Obnovení systému

Příspěvek od ludekbrno »

Vtip je v tom, že aktualizace se nenahraje navíc k původnímu systému, ale celý jej nahradí. Takže pokud bys aktualizaci vymazal, telefon nepojede, protože v něm nebude žádný systém :-) Pokud se do toho chceš opravdu pustit, tak hledej ve správné sekci "přehrání ROM". Ale osobně nedoporučuju, hrozí riziko umrtvení telefonu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
adam93
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 18. dub 2013 5:21:07
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S3 GT-I9300

Re: Obnovení systému

Příspěvek od adam93 »

Aha,tak diky za pomoc :) takze si musim nechat prehrat system.
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Obnovení systému

Příspěvek od ramon.dexter »

Kámo, aktualizace ale není chyba a je holá pitomost aktualizace odstraňovat.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
Odpovědět

Zpět na „LG Optimus Silver (GT540) - Obecná diskuze“