Honor View 20 - Obecná diskuzeNFC problém

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ceon
Robot
Příspěvky: 850
Registrován: stř 07. lis 2012 10:19:59
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View
Bydliště: Ostrava

NFC problém

Příspěvek od Ceon »

Přestal mi fungovat NFC čip na Honor 20 View. Resp. - přestaly fungovat Google Pay platby, např. se sluchátky s NFC čipem se telefon "na dotek" normálně propojí. U platebního terminálu vůbec nezareaguje. A při pokusu o propojení dvou telefonů "na dotek" taky nic. Nějaké nápady? Budu vděčný za cokoliv, telefon se mi rozhodně nechce reklamovat ...
EDIT: tak podle huafan.cz i podle hodnocení na Google Play obchodu se jedná o problém poslední aktualizace Google Pay. Tak to snad v dohledné době opraví.
Možná to někomu pomůže.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: NFC problém

Příspěvek od policak »

No, dívám se, že spíš za viníka označují aplikaci Můj vlak.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: NFC problém

Příspěvek od -Pavel- »

Tento problém se mi vyhýbá i dnes jsem platil telefonem, ale opravdu je mnoho těch co mají problém, že mají aplikaci Můj vlak. Po odinstalování opět fungují. Problém nastal už před novou verzí Google Pay 2.88....... takže appka za to z největší pravděpodobností nemůže. Já mám MasterCard od Moneta a Google Pay mi funguje jak atomové hodiny. Je divné že mnoho lidí platilo a den ze dne jim to nefungovalo. Takže to je něčím co instalovali v té době.
Uživatelský avatar
Ceon
Robot
Příspěvky: 850
Registrován: stř 07. lis 2012 10:19:59
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View
Bydliště: Ostrava

Re: NFC problém

Příspěvek od Ceon »

Můj vlak jsem běžně používal dohromady s Google Pay, vše prokazatelně fungovalo až do aktualizace G Pay.

­    


Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: NFC problém

Příspěvek od policak »

A ostatním evidentně vše funguje po odinstalaci Můj vlak. Problem solved.
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: NFC problém

Příspěvek od -Pavel- »

Ceon: Tak to vše odinstaluj a na webu odeber kartu v bankovnictví a znovu to spáruj. Na jinem webu je mnoho lidí kterým to přestalo fungovat už před příchodem verze 2.88 Google Pay. Každý telefon je jinak nastavený a spousta věcí nainstalována, takže se blbě hledá příčina. Zkus to všechno nastavit znovu, po odinstalaci všeho. Pokud jsi si jistý, že to nejde od instalace verze 2.88...... tak čekej na aktualizaci, snad to vyřeší. Ten Můj vlak mohl dělat u jiných lidí problém, prý vypínal NFC i když bylo NFC aktivované. Já mám poslední verzi Google Pay v nejnovější verzi 2.88...... a funguju na 100%.
Naposledy upravil(a) -Pavel- dne čtv 16. kvě 2019 14:49:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ceon
Robot
Příspěvky: 850
Registrován: stř 07. lis 2012 10:19:59
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View
Bydliště: Ostrava

Re: NFC problém

Příspěvek od Ceon »

To jistě, ale pleteš příčinu a následek. Problém je tímto jistě solved, ale jen v případě, že nepoužívám Můj vlak. Já ho používám, tudíž problém je zde stále. A nastal díky aktualizaci Google Pay, nikoliv díky aktualizaci Můj vlak.

­    

Uživatelský avatar
Ceon
Robot
Příspěvky: 850
Registrován: stř 07. lis 2012 10:19:59
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View
Bydliště: Ostrava

Re: NFC problém

Příspěvek od Ceon »

Odinstalace (reinstalace) Google Pay nepomohla. A ano, souhlasím, nezbývá než čekat.

­    

-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: NFC problém

Příspěvek od -Pavel- »

Zkus odinstalovat ten Můj vlak, třeba se nesnese s novou verzí GP 2.88.... za to nic nedáš, spoustě lidí se to rozběhlo.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: NFC problém

Příspěvek od -Pavel- »

Další uživatel co na konkurenčním fóru napsal, že odinstaloval Můj vlak a už zase platí.
Uživatelský avatar
Ceon
Robot
Příspěvky: 850
Registrován: stř 07. lis 2012 10:19:59
Typ mobilu / ROM: Honor 20 View
Bydliště: Ostrava

Re: NFC problém

Příspěvek od Ceon »

Omg.. Lidi, díky za rady, ale já VÍM, že když odinstaluji Můj vlak, tak to bude ok. Já ale chci používat obě aplikace, takže mi nezbývá než čekat a doufat, že to Google nebo ČD opraví.

­    

-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: NFC problém

Příspěvek od -Pavel- »

Omg ... Tak proč si založil tohle téma. Chceš poradit i když víš kde je problém. No nic, chtěl jsem jen pomoci. :) Kdybych věděl, že tě to obtěžuje, nepíšu nic. Myslel jsem, že chceš hlavně platit.
Uživatelský avatar
policak
Droid
Příspěvky: 1571
Registrován: pát 21. čer 2013 20:43:28
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 9

Re: NFC problém

Příspěvek od policak »

Ale že ti to trvalo, než ti to došlo. ;)
Podpis...to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Odpovědět

Zpět na „Honor View 20 - Obecná diskuze“