Samsung Galaxy WatchUtopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět
majsner
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. lis 2011 18:04:19
Typ mobilu / ROM: Nokia E50
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1, P7510

Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od majsner »

Ahoj,
chci se podělit o zkušenost s hodinkami, se kterými jsem bylo asi rok a půl spokojený, a zároveň se poptat.
Reklamoval jsem hodinky kvůli tomu, že špatně reagovaly na dotyk. Klasicky se ukázalo, že byly uvnitř zoxidované následkem vniknutí kapaliny. Trochu mě překvapilo, že servis nezjišťoval, kudy se voda dovnitř dostala, aby mohl posoudit, kde je chyba, ale což. Teď to řeším se soudním znalcem, podle něj jsou vytopené hodinky poslední dobou docela častý problém a prodejci a výrobci podmiňují vodotěsnost kde čím - všechny ty normy IP68 a odolnosti do 5 ATM třeba dobou ponoru, hloubkou, typem opalovacího krému, který si namažu na ruce, nebo znamením zvěrokruhu, ve kterém se majitel narodil (vtip).
Prosím vás - pokud vám někomu hodinky vydržely déle jak do konce záruční lhůty - nosíte je na bazén, do rybníku? Běháte s nimi a potíte se na ně? Slanou vodu nezmiňuju, u moře jsem nebyl 3 roky, a potápění taky ne - hlubokých vod se bojím :-) . Zajímalo by mě ale to tajemství života voděodolných hodinek.
S ohledem na to, že teda hodinky Active 2 jsou spíš Pasive -10 a výrobce ani prodejce se s nějakým posuzováním reklamace moc nemaže, se chci zeptat - máte zkušenost s chytrými hodinkami nějakého jiného výrobce, který tohle všechno, co píšu, opravdu dokáže garantovat? Nějaké Garminy?
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od Mirda86 »

Nekoupu se s nima ale potim jak prase :D A zatim ok. Nejsem si jistej jestli ti tu nekdo poradi ohledne jineho vyrobce a garance reklamace.
Ale mam stejnou zkusenost. Gear Fit 2 mel svagr. Asi mesic a neco. Nikdy s nima nebyl ve vode a max nejakej pot ci par kapek pri umyvani rukou. A po tom vic jak mesici z niceho nic umrely. Reklamace zamitnuta a viz to same co u tebe :) Pak si je koupil teda znova a ja taky a dokud se mechanicky nerozbily tak slapaly ve vsech podminkach... nejaky 3 roky. Tak pak dej vedet jak si dopadl se znalcem. Zajimalo by me to...
majsner
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. lis 2011 18:04:19
Typ mobilu / ROM: Nokia E50
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1, P7510

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od majsner »

Sázím trochu na to, že si - dejme tomu - někdo moudřejší než já pořídil jeden chytrý náramek/hodinky na sport a plavání, a třeba Samsungy má jen na ozdobu. Protože zatím mi to vychází tak, že jsou opravdu jen na ozdobu, jestli jim vadí pot a skvrny na slunci. A zajímaly by mě právě tipy na nějaké opravdu smysluplné a funkční sportovní hodinky.
Zatím máme vyžádány nějaké fotky ze servisu, nicméně znalec říká, že prokázat to, že člověk hodinky nepoužíval v rozporu se všemi těmi podmínkami, je trochu obtížný. Osobně jsem zatím zrovna za Samsungem tak nějak stál, říkal si, že teda když deklarují nějakou voděodolnost, kterou zvládly bez problémů moje starý obouchaný hodinky Casio i chytrý hodinky Zen Watch Active 2, že tohle bude pro ně hračka. Evidentně to budu muset přehodnotit a na sport koupit no name náramek za pár stovek. :-/
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od robertBA »

Alebo na šport niečo na šport určené. Napríklad Garmin. Mám 10 ročné 310xt - plne funkčné, teraz Forunner245 - vyše roka - no problem.

­    

majsner
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. lis 2011 18:04:19
Typ mobilu / ROM: Nokia E50
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1, P7510

Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od majsner »

Díky, to je dobrý tip. Právě na Garminy mířím, ovšem možná klidně i na dražší modely - aktuálně třeba Garmin Venu 2. Nakolik je u Garminů znát rozdíl lifestylové/sportovní hodinky? Za tu cenu bych byl rád, kdyby byly v tomto směru ideálně univerzální a mohl bych se na ně spolehnout, že je neutopím.

Edit by Jumbo78: smazaná zbytečná citace.
robertBA
Androiďák!
Příspěvky: 379
Registrován: úte 03. zář 2013 7:21:48
Typ mobilu / ROM: Motorola One lite

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od robertBA »

Myslím, že v senzorom a funkciách veľmi nie. Teda ak porovnávaš v rovnakých cenových hladinách. Hlavný rozdiel je asi ovládanie (dotyk - tlačidlá) a display. Môj hlavný šport je beh, tam s dotykovým ovládaním nepochodím. Pri športových Amoled tiež nepotrebuješ.

­    

5er95
Stálý androiďák
Příspěvky: 137
Registrován: stř 18. led 2012 17:59:19
Typ mobilu / ROM: Samsung S21 Ultra 12/256GB

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od 5er95 »

Ja mám Samsung Watch 46mm (ten model z roku 2018).
Veľa krát som už s nimi plával, zmokli mi, dokonca som ich umýval pod tečúcou vodou a fungujú bezproblémov doteraz (vrátane mikrofonu aj reproduktora).

Mám ich od 1/2020 čiže 1,5 roka.
SE Xperia X10 mini (2011-2012) -> SE Xperia ARC S (2012-2013) -> Samsung Galaxy S3 mini (2013) -> Samsung Galaxy Note 2 (2014-2015) -> Samsung Galaxy Note 3 (2015-2016) -> Samsung Galaxy S6 edge+ (2016-2018) -> Samsung Galaxy S9+ (2018 -> 2021 / záloha) -> Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
proky_cze
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 20. srp 2020 10:28:47
Typ mobilu / ROM: S20
Mobil 2 / ROM: LG V30
Tablet: Lenovo

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od proky_cze »

Používám SG Watch 3 a chodím s nimi do vířivky, plavu, sprchuji se, prakticky je sundávám jen na nabíjení. A někdy, když mám o ně strach (práce s bouracím kladivem atd). Je pravda, že je mám zatím půl roku. Koupil jsem si je, abych je nosil....
majsner
Nové Androidě
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. lis 2011 18:04:19
Typ mobilu / ROM: Nokia E50
Tablet: Samsung Galaxy Tab 10.1, P7510

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od majsner »

Tak tedy - po konzultaci se soudním znalcem je potíž, že po obvodu pouzdra byly usazeniny (může jít o pot, saponáty, sůl...) - tím pádem nedokáže vypracovat posudek, který by aspoň řekl, že dovnitř nejspíš vnikla čistá voda. Doslova pak píše "Plavani na hladine v ciste vode hodinky obvykle vydrzi a prospiva jim to pro eliminaci nezadoucich usazenin."
Z mého pohledu tedy všechny ty chytré hodinky se mohou se svou vodotěsností jít vyfotit a na koupání má smysl si pořídit nějaký sranda náramek za pár korun, u kterého člověka nebude trápit utopení.
Krom toho uvádí na můj dotaz: "Rozpor je urcite v uvedeni vyhoveni norem IP68 a MIL-STD-810G a jejich naslednem omezeni, ale napadnuti teto formulace je pravnicky problem."
Čili tady ještě zvažuji podat podnět ČOI - s ohledem na všechny ty uváděné normy a vodotěsnosti do 5 ATM.
Kdyby to nevyšlo - máte někdo zkušenost s opravou vytopených hodinek? Cena, servis...
Ja.Va
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07. úno 2022 23:15:01

Re: Utopené Samsung Galaxy Watch Active 2

Příspěvek od Ja.Va »

Jj, nejdřív jsem je jen sem tam namočil při mytí a dobrý. Po roce jsem je opatrně vzal do bazénu krátce asi 3x, ještě dobrý. Pak dvě krátká plavání v moři a vzápětí konec. To je ta jejich vodotěsnost. Reklamace bez nároku, oprava = lepší koupit nové. Super vodotěsné hodinky :D.
To jaksi Samsung dost projel.
JaVa
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Watch“