Samsung Galaxy WatchGalaxy Watch 4 a Galaxy Watch 5

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět

Jak dlouho vám vydrží hodinky Galaxy Watch4 na jedno nabití?

do 14 hodin
1
2%
1 den
8
20%
1,5 dne
17
41%
2 dny
13
32%
více jak 2 dny
2
5%
 
Celkem hlasů: 41

Pegan
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. zář 2021 14:44:44

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Pegan »

email je defaultně jen ten Outlook a ano, je potřeba jej instalovat i do mobilu. Ten má navíc nějakou chybu, takže třeba na firemní mail se s ním nepřipojím. Navíc v hodinkách zobrazuje pak všechny účty jako jeden. Ale listovat se jimi dá, i odpovědět, archivovat....sama ta aplikace píše, ze vlastně zrcadlí Outlook z mobilu.
Další možnost co jsme našel je mail for wear OS https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
Ale trochu se bojím do toho své účty zadávat.
Poslední možnost je port K9 mail klienta přímo do wear OS, ale ten jsem jen nainstaloval a víc ho netestoval.

Pokud zná někdo nějakou další možnost, budu rád. Tohle mi přijde fakt nějaké odfláknuté, jak ze strany googlu, tak ze strany samsungu.

Volat se dá normálně ze seznamu kontaktů, který se nahraje z mobilu, lidi poznají, že volám přez hodinky, je to takové tlumené, ale používat se to dá.
SMS je asi lepší přejít na zprávy od googlu, pak se do watch nahraje historie sms a dá se na ně odpovídat. Při použití samsung sms, tam se historie nenahraje, takže si watch pamatují jen ty nové.

na messengera leda použít toto: https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US
Ale ani to neni úplný zázrak, dělá to prostě historii messengera a whatsupp. Jinak bez toho se dá odpovedět leda na notifikaci z whatsupp nebo messenger,která se na watch zobrazí.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

brona píše:Monitoring spánku mi funguje dobře. I s nahrávkami chrápání. Přes den nezaznamenávám neobvyklý úbytek energie.

Galaxy S10 + Watch 4
Skúšam to 5 dní po sebe, podľa návodu, teda mobil na nočnom stolíku, na nabíjačke, mikrofónom ku mne.
A proste bez nahrávky. Mobil prebudený je ako vidno, takže aplikácia killnutá systémom nebude. Je teda teoretická možnosť že vôbec nechápem :).
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

Já jsem díky tomu zjistil a poslechl si, že naštěstí neřežu, ale jak tak volně odfukuji.

Telefon mám vedle postele na zemi.

Aplikace ti ukazuje, kolik minut za noc jsi chrápal. Tedy pokud tam tuto informaci nemáš, pak opravdu nechrápeš. Divné by bylo, pokud bys měl informaci o počtu minut, ale neměl k nim nahrávky.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Tak mám tam stále že "žiadne údaje o chrápaní". Viaceré recenzie na yt to tak majú tiež.

Obrázek
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Cleric »

Tak jsem zvědav, dneska objednáno, zítra si pro ně jdu do datartu. Jsem zvědav na ten pokrok, kdysi dávno jsem jedny hodinky s Wear OS měl, tak jsem zvědav kam jak se změnila použitelnost. :D :D
Uživatelský avatar
RossiD
Stálý androiďák
Příspěvky: 181
Registrován: pát 06. led 2012 20:44:53
Typ mobilu / ROM: S23 Ultra 12/512

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od RossiD »

@Cleric: Šťastný to člověk, já mám předplaceno u Alzáka již druhý měsíc, ale prý se dle objednávky (cca 3x upravené) také dočkám, prý 7.10. :roll:
- S20 Ultra 5G - Galaxy Watch Pro 5 LTE -
fandaklara
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: úte 05. úno 2013 19:49:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Fold 2

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od fandaklara »

Já už mám přes 14 dní classic 46 LTE a nemůžu si je vynachválit, snad jen ta baterie by mohla být lepší ale co už.
fandaklara
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: úte 05. úno 2013 19:49:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Fold 2

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od fandaklara »

Screenshot_20210917-212224_Galaxy Watch4 Plugin.jpg
Screenshot_20210917-212224_Galaxy Watch4 Plugin.jpg (227.56 KiB) Zobrazeno 6371 x
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

24h v akcii vrátane 1h gps aktivity. Dali by ešte noc a monitoring spánku, ale idú na nabíjačku :).Obrázek
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Cleric »

Jak to máte s řemínkem? Hodně čtu jak je v osičkách neforemní, chybí mu vůle se vytvarovat dle ruky ( malé ruky )
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Cleric »

Tak hodinky jsou doma, prvotní nastavování a objevování :D


Jen to nabíjení mi nepřijde nějak rychlé....nabiječka od mobilu Note10+ a z 50% do full cca hodinu..... :facepalm: :facepalm:

Asi ještě zkusím bezdrát s 15W
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Nabíja to proste pomaly. Qi nabíjačky a powerbanky mi hodinky nabiť nevedia.

Čo sa týka remienka, myslím že to nedoliehanie je zámer a pre mňa geniálny ťah.
Doteraz som mal vždy s každým remienkom problém, tvoril sa mi po pár dňoch akoby ekzém, každý originálny remienok som musel meniť za pružný textilný, s takým som problém nikdy nemal.

Teraz nemám problém ani s týmto originálnym silikónovým, lebo vďaka tomu nedoliehaniu mi tam dýcha koža, pričom senzor má stále potrebný kontakt. Zatiaľ ani náznak ekzému.
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

Řemínky se dají řešit levně a přitom komfortně s obrovským výběrem na Aliexpresu.

Objednal jsem s předstihem a tak jsem je měl doma v době koupě hodinek.

Přestože vypadají na první pohled jako originál, jsou měkčí a tedy kopírují celý obvod ruky. Nakonec jsem si více oblíbil ty, u kterých se konec pásku zasunuje dovnitř skrz druhou polovinu řemínku. Tedy se nikdy nestane, že se poutka posunou a konec řemínku trčí.

Ještě objednám ty, které jsou v místě uchycení rovné. Tedy nemají to vykrojení. U Watch4 to vykrojení stejně nedává smysl. Neboť mají oproti Galaxy Watch 2019 tenká ramínka.
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Cleric »

Jjj na řemínky už tak nějak koukám, jen to nabíjení bude asi problém. Musím vychytat kdy je dát nabíjet aby mi vydržely celý den :D
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Večer pred spaním. Idem dať sprchu a prípadne si ešte čítam v posteli. Za ten čas sa nabijú a keď idem spať, dám si ich na ruku aby mi merali spánok.

Pôvodne som ich chcel dať nabíjať ráno po zobudení, kým sa robí ranná hygiena, ale ani tá ranná pol hodinka nejak nestačila na zmysluplné čiastočné dobitie.

Nabíjať ich kedykoľvek počas dňa mi nedáva zmysel, keďže vtedy tie hodinky najviac potrebujem.... Takže vychádza mi to na ten večer.
Pegan
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. zář 2021 14:44:44

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Pegan »

Ja si párkrát změřil spánek, ale nějak v tom moc nevidím smysl, takže mi přijde lepší hodinky přez noc nabíjet, než je mít celou noc pod hlavou :-)

O řemínku jako je na watch4 taky uvažuji, protože mi to pořád vyjíždí z poutka.

Jináč pro ty, co se nebojí testovat appky, slušný výběr jsem našel zde: https://forum.xda-developers.com/t/down ... s.4330241/, ale je to spíš po hranaté hodinky, a starší OS, takže žádná sláva. Chrome, translátor, maps vč google street jsou ale docela použitelné. Taky sháním něco na ovladání Android TV, tak snad z toho něco pojede.
dadula2
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pát 16. bře 2018 2:55:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Tablet: Apple iPad Air2

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dadula2 »

Čau, až najdeš něco na ovládání Android TV, tak dej určitě vědět. Ale asi to nebude jednoduché. Díky
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Cleric »

@dadula2
Podívej do odkazů co posílal @Pegan je tam aplikace na Android TV
Pegan
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. zář 2021 14:44:44

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Pegan »

Bohuzel mi nic z toho na android TV nefungovalo :-(
Jetra
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. zář 2021 13:25:46
Typ mobilu / ROM: S21U

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Jetra »

Nevíte někdo, jak se dá u automatické detekci cvičení (konkrétně chůze) vypnout měření tepu? Vymýšlím to už dlouho a nemohu přijít na to, jak by to šlo vypnout. To samé ji u manuálního spuštění, vždy se spustí i měření tepu. Díky za radu...
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Aký má zmysel chcieť detekciu aktivity a zároveň nemať aktívne meranie tepu pri danej aktivite??

Pokiaľ viem vypnúť to nejde, čo je logické.
Vypnúť ide iba meranie tepu mimo aktivity počas bežného dňa.
Počas aktivity je vždy aktívne priebežné meranie tepu, keďže to ovplyvňuje úroveň spaľovania kalórií a presnejší výpočet...
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Toto nedopadlo dobre....

Pegan
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: stř 01. zář 2021 14:44:44

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Pegan »

tady ten chlapík předvádí, že mu google maps na W4 šlape samostatně na LTE verzi.
Já ty google maps asi nechápu a bylo to jedno z nej zklamání. Když mám hodinky spojené s mobilem a dám na nich navigaci, pustí se mi navigace v mobilu a jen přeposílá do hodinek notifikace se šipkama kam mám zahnout, což navíc skoro nefunguje, pokud mám mobil v kapse zamknutý.

Podle toho videa jsem to zkusil, odpojil od mobilu vypnutím Bluetooth a ono se to vážně asi chová jako v tom videu, nemohl jsem to vyzkoušet, protože jsem v budově, ale aspoň už to nepsalo, ať připojím telefon. Venku ale zase nebudu na wifi a dělat si z mobilu hotspot kvůli tomu už je krapet bizár.
Ale jak toho docílit s propojeným mobilem netuším. V maps na hodinkách sice je v nastavení zapínaní navigace automaticky, ale to na tohle evidentně nefunguje a je to myšleno spíš asi obráceně, že se zapne apka v hodinkách, pokud si dám navigaci na mobilu. Jako je to celé divné.
Pokud někdo tušíte jak na to, dejte vědět.

doctortom
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 25. úno 2016 20:26:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od doctortom »

Jak docilim toho, aby se me pocasi v hodinkach samo aktualizovalo? Ve watch3 jsem mel nastaveno po hodine a tady nevim, kde to nastavit.
Uživatelský avatar
satelit1
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. zář 2021 10:50:26

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od satelit1 »

doctortom píše: ned 26. zář 2021 19:33:27 Jak docilim toho, aby se me pocasi v hodinkach samo aktualizovalo? Ve watch3 jsem mel nastaveno po hodine a tady nevim, kde to nastavit.
Spusť aplikaci Galaxy Wear/Aplikace/Nastaveni aplikací /Počasí/Auto refresh
Uživatelský avatar
satelit1
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. zář 2021 10:50:26

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od satelit1 »

Dnes nová aktualizace.
Možnost přidat další - nové dlaždice
Screenshot_20210927_194410_com.samsung.android.waterplugin.jpg
Screenshot_20210927_194410_com.samsung.android.waterplugin.jpg (307.92 KiB) Zobrazeno 4161 x
Přílohy
Screenshot_20210927_184803_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20210927_184803_com.android.chrome.jpg (477.47 KiB) Zobrazeno 4161 x
doctortom
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 25. úno 2016 20:26:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od doctortom »

satelit1 píše: pon 27. zář 2021 18:36:24
doctortom píše: ned 26. zář 2021 19:33:27 Jak docilim toho, aby se me pocasi v hodinkach samo aktualizovalo? Ve watch3 jsem mel nastaveno po hodine a tady nevim, kde to nastavit.
Spusť aplikaci Galaxy Wear/Aplikace/Nastaveni aplikací /Počasí/Auto refresh
Tak uz jsek se radoval, nez jsem zjistil, ze to mam tak nastaveny
Ale.pokud to neáktualizuju rucne, mam pocasi vzdy stary
doctortom
Nové Androidě
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 25. úno 2016 20:26:10
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S20 FE

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od doctortom »

satelit1 píše: pon 27. zář 2021 18:36:24
doctortom píše: ned 26. zář 2021 19:33:27 Jak docilim toho, aby se me pocasi v hodinkach samo aktualizovalo? Ve watch3 jsem mel nastaveno po hodine a tady nevim, kde to nastavit.
Spusť aplikaci Galaxy Wear/Aplikace/Nastaveni aplikací /Počasí/Auto refresh
Mam to tak nastaven a pocasi star
dadula2
Stálý androiďák
Příspěvky: 115
Registrován: pát 16. bře 2018 2:55:47
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S8
Mobil 2 / ROM: Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Tablet: Apple iPad Air2

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dadula2 »

Čau, tak přesně tenhle problém s aktualizací počasí jsem měl kdysi při koupi GW 3. Vše bylo správně nastavené, všem to fungovalo a já měl odpoledne zobrazené počasí z minulé noci. Dokud jsem neaktualizoval manuálně, tak prostě nic. No, přes všechny pokusy vč. HR jsem to nerozchodil, tak jsem hodinky v rámci 14 dnů raději vrátil. Jestli to nějak rozchodíš, tak dej vědět.
Uživatelský avatar
satelit1
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. zář 2021 10:50:26

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od satelit1 »

Mě aktualizace počasí funguje v pořádku od začátku.
Spíš mě vadí nemožnost měřit tlak a EKG (mám tel Huawei). Vím že je možnost neofic apk ovšem do toho se mě moc nechce kvůli případným komplikacím v budoucích aktualizacích hodinek. Budu doufat že to Samsung uvolní i pro ostatní telefony...
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Watch“