Samsung Galaxy WatchGalaxy Watch 4 a Galaxy Watch 5

Moderátoři: Libb, Libb

Odpovědět

Jak dlouho vám vydrží hodinky Galaxy Watch4 na jedno nabití?

do 14 hodin
1
2%
1 den
8
20%
1,5 dne
17
41%
2 dny
13
32%
více jak 2 dny
2
5%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Dúfať môžeš no.
S počasím nemám problém ani ja na xiaomi mobile.

V novej aktualizácii málo byť okrem nových dlaždíc aj nové ciferníky, nič z toho tam nemám, je možné že je to opäť bonus iba pre Samsung telefóny?

EKG ani tlak ma v podstate netrápi, keďže to treba pravidelne každý mesiac kalibrovať, inak je to nepresné... Čiže aj tak treba mať doma tlakomer, ktorý je presný....


Konečne mi prišli nové remienky, naľavo originál, na ktorý som si už celkom zvykol (za roky jediný "gumený" remienok, ktorý som zniesol), v strede nový pružný, takýto som ešte nemal, tak ho aktuálne testujem, v pravo rokmi overená klasika. Nevadí mu ani voda ani sprcha, veľmi rýchlo schne a aj pri športe drží na svojom mieste - to originál silikónový sa mi celkom šmýka.
Kúpil som aj červené verzie, ale sú to celkom divné odtiene...
Obrázek
Uživatelský avatar
Stevik
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 12. říj 2017 17:38:31
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro / Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Fossil Gen 6 Wear OS 3 / Stock ROM
Tablet: Chuwi HiPad X / Stock ROM
Tablet 2 / ROM: Lenovo Tab M8 FHD / Stock ROM
Bydliště: Brno

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Stevik »

Ten pružný mě zajímá - dáš, prosím, odkaz?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Tak musím ten pružný remienok naozaj pochváliť.

Otestoval som ho v posilke a bomba. Originál remienok mi na spotenej ruke cestoval pri tom ako som cvičil na hrazde a podobne - samozrejme som ho vždy pred cvičením utiahol o 1 dierku tesnejšie. Napriek tomu cestoval a občas bol výpadok merania tepu.

Pružný remienok úplná paráda. Veľmi rýchlo a jednoducho som ho pred cvičením posunul trochu vyššie na ruku a držal tam celé cvičenie, hodinky sa mi na ruke neposúvali a dokonca som nezaznamenal ani výpadok merania tepu.

Zdá sa že ho budem nosiť radšej ako ten môj overený napravo :).
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

Stává se vám, že hodinky někdy nezavibrují na notifikaci? Jednou je to SMS, jindy WhatsApp atp. Najednou vidím oranžovou tečku, ale vibrace nikde...

Následující zpráva už zase vibruje.
fandaklara
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: úte 05. úno 2013 19:49:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Fold 2

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od fandaklara »

Bohužel stává. Podle mě to samsung ještě nemá vychytaný tak snad naka aktualizace to vyřeší :(
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

A ještě jedna zkušenost. Někdy mám černý displej a nelze se z toho dostat jinak, než resetem. Překvapivě vypínací tlačítko funguje a vyvolá menu. Ale jinak nic nereaguje. Ani dotek, ani luneta a ani tlačítko zpět.
fandaklara
Stálý androiďák
Příspěvky: 211
Registrován: úte 05. úno 2013 19:49:03
Typ mobilu / ROM: Samsung Fold 2

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od fandaklara »

To se mi ještě nestalo.
Krom těch oznámení zatím všechno běží perfektně i LTE funguje bezvadně. Nejlepší je když jdu ven bez telefonu a ten mi preposila veškeré upozornění oznámení atd.
Wolfcz23
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 16. čer 2017 20:03:22
Typ mobilu / ROM: Samsung s6 edge

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Wolfcz23 »

Zdravím, koukám že chyba není jen u mě. Bohužel u galaxy watch 4 classic lte nedostávám vůbec oznámení na Gmail a občas vypadne oznámení na všechny ostatní aplikace. Doufám že už chystají aktualizaci...
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

Mám pocit, že si hodinky žijí vlastním životem. O notifikacích, které hodinky nehlásily jsem psal. Stejně tak zvláštní problém s černým displejem.

Další potíž mám s budíky pro hodinky. Hodinky mají vypnuté zvuky a nastavené pouze vibrace. Mám pár budíků v hodinkách, u kterých jsou vypnuté zvuky a ponechané pouze vibrace. Přesto mi to s tímto nastavením zapípalo a bez vibrací.

Dříve to nedělalo. Mám podezření na poslední aktualizaci. Na Tizenu jsem tyto problémy neměl. Trochu otrava a zklamání.

Jednoduše jsme opět betatesteři, kteří za testování ještě navíc platí... [emoji2959]
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Ja na svojich GW4 žiaden z tých problémov nemám.
Problém s gmail overiť neviem, nakoľko mail považujem za najmenej prioritný kanál a denne mi prídu stovky mailov, nerobil by som nič iné iba kontroloval hodinky.

Budíkov mám v hodinkách niekoľko, nakoľko vstávam každý deň inak, podľa potreby si aktivujem aktuálny - tiež mám vypnuté zvuky a aktívne vibrácie, budík vždy vibruje. Pre istotu by som skontroloval nastavenie konkrétneho budíka, či tam nemá zvlášť nastavené zvuky.
Uživatelský avatar
satelit1
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. zář 2021 10:50:26

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od satelit1 »

Taktéž na svých GW4 nepozoruji žádný nedostatek.
Notifikace chodí v pořádku.
Budíky jak z hodinek tak z telefonu (Huawei p30pro) hodinky zpracují přesně podle toho jak je mám nastavené včetně vybrací a zvuků.
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

S těmi budíky mám podezření, že to dělá v případě, kdy v čase buzení telefonuji. A ještě tam možná hraje roli to, že přes handsfree. Zkusím vypozorovat. Nastavení budíků je v pořádku.
Uživatelský avatar
Nyny
Androiďák!
Příspěvky: 394
Registrován: čtv 04. bře 2010 23:34:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Nyny »

satelit1 píše: úte 28. zář 2021 7:35:27 Mě aktualizace počasí funguje v pořádku od začátku.
Spíš mě vadí nemožnost měřit tlak a EKG (mám tel Huawei). Vím že je možnost neofic apk ovšem do toho se mě moc nechce kvůli případným komplikacím v budoucích aktualizacích hodinek. Budu doufat že to Samsung uvolní i pro ostatní telefony...
Já to chápu tak, že když rozchodíš měření krevního tlaku a ekg tou neoficiální cestou, který zahrnuje instalaci upravené aplikace do hodinek a do mobilu, tak o aktualizace hodinek nijak nepřijdeš. Maximálně po aktualizaci budeš muset ty upravené apky nainstalovat znovu.
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+
Uživatelský avatar
satelit1
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. zář 2021 10:50:26

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od satelit1 »

to Nyny: Jj, asi máš pravdu, zkusím se na to mrknout až bude chvíli čas a hlavně jestli mě ještě vůbec nastartuje můj "dědeček" počítač... 😁
pecan
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: úte 30. říj 2012 7:55:40
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od pecan »

možná to jsem nepatří ale neporadí někdo jak přidat email účet od seznamu do outooku aby se mě zobrazovali emaily v hodinkách gmail jsem přidal v pohodě ale ten druhý se mě nedaří připojit díky.
Uživatelský avatar
Stevik
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: čtv 12. říj 2017 17:38:31
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro / Stock ROM
Mobil 2 / ROM: Fossil Gen 6 Wear OS 3 / Stock ROM
Tablet: Chuwi HiPad X / Stock ROM
Tablet 2 / ROM: Lenovo Tab M8 FHD / Stock ROM
Bydliště: Brno

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Stevik »

U Outlooku pro Android je problém ten, že používá zahraniční SMTP servery Microsoftu, což většina českých freemailových serverů odmítá. Odmítá to jako prevenci rozesílání spamu. Zkoušel jsem v Outlooku v nastavení emailového účtu nastavit český SMTP server, ale i tak to nešlo.
pecan
Stálý androiďák
Příspěvky: 143
Registrován: úte 30. říj 2012 7:55:40
Typ mobilu / ROM: Samsung S10+

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od pecan »

Tak to je další velká slabina těchto hodinek emailový klient úplně k ničemu a messenger je pro ně asi sprosté slovo. Nechápu jak někdo může ocenit spoustu aplikací jo jsou ale úplně k ničemu.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Messenger mi ide korektne.

Mail na hodinkách, naozaj je to must have? Chápem že keď to tam je, tak by to malo fungovať, ale to naozaj toľkí chcete riešiť mail na tak malom displeji?
Uživatelský avatar
Cleric
Kyborg
Příspěvky: 7813
Registrován: sob 25. pro 2010 17:26:50
Typ mobilu / ROM: Apple iPhone 13 Pro 256GB
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Cleric »

pecan píše: čtv 30. zář 2021 16:39:19 možná to jsem nepatří ale neporadí někdo jak přidat email účet od seznamu do outooku aby se mě zobrazovali emaily v hodinkách gmail jsem přidal v pohodě ale ten druhý se mě nedaří připojit díky.
Spáruj si email od seznamu s google účtem a budou ti meily normálně chodit. Na hodinkách se mi běžně ukazují příchozí meily, jen občas hapruje jejich mazání přímo v hodinkách.

Jinak osobně to mám jen jako notifikace, neodpovídám na ně přes hodinky. Přečtu, označím nebo vymažu.

AD:
Osobně třeba nechápu proč tam není klient od Samsungu nebo Googlu..... :facepalm: :facepalm:
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Nagano80 »

Dobré odpoledne, chci se optat přecházím z S3 Frontier na S4 Classic 46mm LTE. Jsem obeznámen s tím že tam není Tizen ale Wear OS. Na předešlých hodinkách jsem měl nakoupené ciferníky, i rádio. Je možné to nějak dostat do S4 nebo není? Projížděl jsem web ale takový info co jsem chtěl jsem nenašel. Díky za odpověď
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

Na ciferníky jsem se ptal přímo v Samsungu. Nevěděli a tak někam volali. Odpověď zněla, nelze to přenést. Proto se tím nikde nechlubí.
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Nagano80 »

To je na prd [emoji17] no snad mě ale potěší stejně jako S3 Frontier a hlavně NFC platby
Uživatelský avatar
satelit1
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 02. zář 2021 10:50:26

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od satelit1 »

EKG a měření Krevního tlaku jsem rozchodil na Huawei p30 pro i bez počítače přímo v mobilu.

Stáhl jsem si příslušné soubory odtud:
https://drive.google.com/drive/u/0/mobi ... irection=a

Zde je info k souborům k instalaci:
https://forum.xda-developers.com/t/rest ... 1.4322527/

a pomocí návodu zde:
https://mobilizujeme.cz/clanky/chytre-h ... o#comments

Je nainstaloval do hodinek a telefonu.
Vše je funkční.
Screenshot_20211005_122324_com.samsung.android.shealthmonitors.jpg
Screenshot_20211005_122324_com.samsung.android.shealthmonitors.jpg (251.06 KiB) Zobrazeno 3556 x
Screenshot_20211005_122328_com.samsung.android.shealthmonitors.jpg
Screenshot_20211005_122328_com.samsung.android.shealthmonitors.jpg (255.53 KiB) Zobrazeno 3556 x
vormen
Androiďák!
Příspěvky: 650
Registrován: pon 20. čer 2011 10:12:27

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od vormen »

Pokud se používají NFC platby, musí být nastaven zámek displeje. Stačí ho zadat jen jednou do sundání hodinek. Stejně to má Apple a Garmin u garmin pay. U AW to funguje na 100%, u Garminu stačí volnější řemínek a je třeba při placení opětovně zadat pin. U GW4 jsem už narazil na obdobné chování, což by byla otrava neustále odemykat hodinky. Jaké s tím máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

U mňa to funguje na 100%, stačí odomknúť raz a to si hodinky často posúvam vyššie na ruku kvôli športu.
Uživatelský avatar
Nyny
Androiďák!
Příspěvky: 394
Registrován: čtv 04. bře 2010 23:34:31
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy Note 10+

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Nyny »

Nagano80 píše: pon 04. říj 2021 15:34:05 Dobré odpoledne, chci se optat přecházím z S3 Frontier na S4 Classic 46mm LTE. Jsem obeznámen s tím že tam není Tizen ale Wear OS. Na předešlých hodinkách jsem měl nakoupené ciferníky, i rádio. Je možné to nějak dostat do S4 nebo není? Projížděl jsem web ale takový info co jsem chtěl jsem nenašel. Díky za odpověď
To opravdu nejde a nepůjde. Berte to logicky, přecházíte z jednoho systému na druhý, ty ciferníky někdo naprogramoval pro OS Tizen, většina pro OS WearOS ani neexistuje a autor je bude muset znovu vytvořit. I když ten ciferník na WearOS bude vypadat stejně jako na Tizenu, je to jiný kód, jiný program, pak je zase logické, že si za to autor nechá znovu zaplatit, vždyť ty ciferníky stojí doslova pár drobných. Berte to tak, že je tako stejné, jako byste si koupil program pro Windows a chtěl ho pak používat na Linuxu.
Taky mě to štve, ale to je prostě daň za přechod na novější OS. Navíc nabídka ciferníků a hlavně funkčních ciferníků je pro WearOS doslova tragédie a obávám se, že bude ještě dlouho trvat, než bude něco funkčního a hezkého jako na Tizenu.
Sony CM DX-1000 > NOKIA 6110 > NOKIA 6150 > NOKIA 6210 > Motorola T2288R > NOKIA 6310i > NOKIA 6230 > NOKIA N73 > HTC HD2 > SE Xperia Pro > Lumia 920 > Lenovo Vibe P1 > Samsung Galaxy S8+ > Samsung Galaxy Note 10+
Uživatelský avatar
brona
Androiďák!
Příspěvky: 381
Registrován: sob 27. pro 2014 13:54:25
Typ mobilu / ROM: SAMSUNG Galaxy S10
Tablet: SAMSUNG Galaxy S5e

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od brona »

Ciferníky pro WearOS přímo v Google Play je tragédie. Ale Facer.io to bohatě nahrazuje. Je to vlastně obchod v obchodě.
Uživatelský avatar
dufko
Droid
Příspěvky: 3095
Registrován: pát 11. lis 2011 22:24:33
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi9
Mobil 2 / ROM: xiaomi mi note 3
Tablet: teclast t10
Bydliště: Bratislava

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od dufko »

Čo facer a spotreba batérie? Nebude ciferník cez facer žrať viac?
Uživatelský avatar
Nagano80
Robot
Příspěvky: 877
Registrován: pon 21. led 2013 11:37:34
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S21 FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm LTE
Rom: original
Bydliště: Děčín, Rokytnice v O/h
Kontaktovat uživatele:

Re: Galaxy Watch4

Příspěvek od Nagano80 »

Díky za postřehy, ještě k těm platbám. Tak že musím hodinky probudit stejně jako telefon před placením? Nebo musím ještě najet na kartu co je uložena v hodinkách? A FACER jsem právě našel na YouTube zahraničí recenze a tam je opravdu hafo ciferníků.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy Watch“