Samsung Galaxy S20 - Obecná diskuzeUSB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od theo2 »

Neporadí mi někdo, jak rozchodit USB-C port v telefonu? Jediný co funguje , je nabíjení - i když mám pocit, že i nabíjení probíhá o něco pomaleji, ale tam do toho můžou vstupovat i další faktory jako baterka.
Datovým kabelem se telefon nedá připojit k PC, zhruba ve vteřinovým cyklu se střídavě odpojuje a připojuje a na PC se vůbec nezdetekuje. To stejný s origo sluchátkama, který na jiných telefonech fungují bez problému.
Bohužel to vypadá na HW problém, ale nemá někdo tip ve stylu "ladění USB", abych dal ještě podslední ránu jistoty, než dám telefon na reklamaci? Už se těším na přetahování 100 GB dat bez datovýho kabelu - na to nějakej tip máte? V servisu Samsung mi totiž řekli, že první co udělají bude uvedení do továrního nastavení.
servisGSM.cz
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 15. lis 2021 12:28:18
Typ mobilu / ROM: Xiaomi

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od servisGSM.cz »

Zkuste udelat tovarni nastaveni , pripadne prehrat firmware. Pokud nepomuze, pak asi vymenit USB-C.
servisGSM.cz
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od wallin »

Data se dají zálohovat např na Google Drive přes WiFi, je to ojeb, ale dá se.
A mrkni do usb portu, jestli tam není nějaký "žmolek z kapsy" - dá se vybrat dřevěným párátkem.
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od theo2 »

Továrnímu nastavení se snažím vyhnout, když si představím třeba jen znovu instalovat přístupy pro všechny banky...
theo2
Stálý androiďák
Příspěvky: 205
Registrován: úte 24. kvě 2011 20:14:52

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od theo2 »

Konektor pravidelně kontroluju a čistím, ono pak přestane fungovat i nabíjení, když se tam dostanou nečistoty.
Zálohu jsem dělal, jen mě překvapilo, jak málo dat se tam zálohuje proti skutečnýmu objemu dat v zařízení (cca 20%), takže na to moc nespolíhám.
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od wallin »

mě se tedy to vteřinové odpojování dělo také, asi vím, o čem mluvíš.
Poradil bych ještě vyzkoušet (jesli máš možnost) jiný kabel a jiný port v PC (např ten zadní do desky) nebo uplně jiný PC.
Zkusil bych v PC odinstalovat / přeinstalovat USB ovladače
Uživatelský avatar
verny94
Moderátor
Příspěvky: 4054
Registrován: stř 22. kvě 2013 18:26:02
Typ mobilu / ROM: Huawei P30
Mobil 2 / ROM: Samsung Gear S3 Frontier
Bydliště: Kladno

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od verny94 »

I přes to, že jsem pravidelně čistil svůj USB-C, tak se mi stalo něco podobného. Odnesl jsem do servisu kde to vyčistili pořádně. Od té doby vše funguje.
Na poděkování slouží tlačítko v rohu příspěvku :palec:
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1809
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: USB-C port problém: ani data kabel ani sluchátka nefungují

Příspěvek od Supík »

Pokud mi už telefon odmítá rychlé dobíjení, což díky tomu že ho vystavuju dřevěnýmu prachu, tak konektor vyfoukám kompresorem a na 90% to pomůže. A pokud ne, tak si udělám tenounky dřevěný šprtátko a pošprtám to u dna konektoru a zatím 100% úspěch.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation AF to potřebuje. Díík [/b]
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S20 - Obecná diskuze“