Xiaomi Redmi Note 9 Pro (joyeuse) - obecná diskuzeZelený pixel při focení v noci

Moderátoři: Mareman, Moderátoři čínských mobilů, Mareman, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
tomas0009
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. lis 2020 18:34:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od tomas0009 »

Zdravím,
dnes jsem na večer vyrazil fotit https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing a všiml jsem si, že se na fotkách zobrazují "mžitky" (úplně nevím, jak to nazvat). Většinou jsou zelené barvy (občas do bíla), nejčastěji je jedna, bývá jich i víc.
Párkrát večer jsem už fotil, ale předtím je objektiv určitě nezaznamenal.
Myslel jsem si, že se jedná o odraz od osvětlení, ale poté jsem fotil i ve větší tmě a "mžitky" se pořád objevovaly.
Jsem obyčejný uživatel telefonu a "fotograf" a rád bych se dozvěděl, co za to může, a jak tento problém vyřešit.
Díky za případné odpovědi!
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od LivArt »

Prach na snímači nebo vadné pixely.
tomas0009
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. lis 2020 18:34:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Re: Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od tomas0009 »

Objektivy jsem čistil novým hadříkem na brýle... Pokud by to byl vadný pixel, nebyly by ty mžitky pořád na jednom místě?
Navíc jsem při focení viděl, že se ty "mžitky" hýbou s tím jak jsem mířil víc na světlo.
Vít
Stálý androiďák
Příspěvky: 75
Registrován: pon 23. pro 2019 17:19:33
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S22

Re: Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od Vít »

Ahoj, Kamarád měl ten samý problém, je to v optice. Reklamoval, vyměnili kameru ale žádná sláva. Ale lepší než předtím, měl tam velký flek a projevovalo se to za šera s osvětlením. Zřejmně vada antireflexního filtru na čočkách.
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od ludekbrno »

tomas0009:
To je každopádně nějaký reflex v optice, který odráží silné světlo v záběru. Může to klidně být nějaká vada antireflexního potahu čoček (možná škrábanec). Ale obávám se, že se to bude jen stěží reklamovat, je to malé a vzniká to jen za náročných světelných podmínek (tma + silné světelné zdroje).
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
tomas0009
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: ned 22. lis 2020 18:34:30
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Re: Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od tomas0009 »

Díky za odpovědi. Zítra zkusím reklamačku, bude to přesně 14 dní, co jsem telefon koupil. Tak snad se poštěstí a někdo se na to podívá...
ludekbrno
Terminátor
Příspěvky: 16747
Registrován: ned 27. bře 2011 12:16:16
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Re: Zelený pixel při focení v noci

Příspěvek od ludekbrno »

Škoda, žes to nestihnul vrátit ve 14 dnech, teda pokud jsi kupoval z e-shopu.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.
Odpovědět

Zpět na „Xiaomi Redmi Note 9 Pro (joyeuse) - obecná diskuze“