Samsung Galaxy S21 - obecná diskuzeS21 ostření

Moderátoři: steglik, Moderátoři Samsung, steglik, Moderátoři Samsung

Odpovědět
janiczka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. kvě 2021 9:33:47
Typ mobilu / ROM: Samsung s21
Mobil 2 / ROM: Huawei Nova 3

S21 ostření

Příspěvek od janiczka »

Ahoj. Jste spokojeni s ostřením na blízko u S21? Nevím, jestli dělám něco blbě, ale ani v rezimu "scan" mi nejde ofotit blbá A4 textu. Všechno úplně rozmazané. Oproti mému starému Huawei jsou fotky na blízko naprosto děsivé.
-Pavel-
Kyborg
Příspěvky: 4700
Registrován: pon 31. kvě 2010 19:08:18

Re: S21 ostření

Příspěvek od -Pavel- »

Ano, ostření detailů je někdy problém. Fotím ve formátu 16:9 a zde mi telefon ostří i na malou vzdálenost. Když zvolím 4:3 64MB tak detail skoro nezaostřím, ale zase jsou fotky velmi povedené a do hloubky detailní. Mám nastavené defaultní nastavení. Je to alchymie. Neřekl bych, že je někde chyba. Spíš nás telefon učí fotit a používat různá nastavení, na různá focení.

A4 vyfotím zcela bez problémů a detailně.
janiczka
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. kvě 2021 9:33:47
Typ mobilu / ROM: Samsung s21
Mobil 2 / ROM: Huawei Nova 3

Re: S21 ostření

Příspěvek od janiczka »

Díky za odpověď. Ty problémy s nastavení formátu už jsem také zjistila, ve vysokém rozlišení je to absolutně nemožné. Zkusím si s tím víc pohrát, ale pořád mám pocit, že telefon za takovou cenu by měl mít tyto věci vychytané. Když porovnám stejné fotky focené ze stejné vzdálenosti S21 s starou Nova 3, tak ten Huawei je prostě pořád výrazně lepší... A4 mi to prostě nevyfotí. Zvažuji, jestli to není nějaká chyba a zkusím možná reklamaci.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: S21 ostření

Příspěvek od Mirda86 »

Detailni foto lze udelat od tech 5cm. Jinak jeste vetsi makro dosahnete z te vzdalenosti a prepnutim na ten 3x zoom. Pak to uz dela opravdu pekny detail (i kdyz jde jen papirove o vyrez).

Jinak jak psal Pavel... vyfotit A4 stranku neni absolutne problem. Tohle spis vypada na vadu...
quitzonsandy
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: pon 03. dub 2023 8:29:57

Re: S21 ostření

Příspěvek od quitzonsandy »

Od 5 cm lze zachytit jasný obraz. Pokud ne, přejdu na 3x zoom a z této vzdálenosti můžete získat větší makro. Pokud se jedná pouze o papírový výřez, pak vytvoří opravdu krásný detail.

Nicméně, jak poznamenal Pavel, fotografování listu A4 není vůbec obtížné. Tento soubor se zdá být poškozený... monkey mart
Joyride
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 07. led 2019 22:43:51

Re: S21 ostření

Příspěvek od Joyride »

Ahoj, podařilo se někomu prosím tohle vyřešit? Nechci zakládat nové téma, tak se pokusím oživit tohle...


Koupil jsem novou Galaxy S21 FE (256 GB) na běžné používání, takže jsem určitě zázraky od výběhového modelu nečekal.


Nicméně mám stejné problémy, které tu jsou popsány. Fotky jsou zoufale špatné. Předtím jsem měl J6+ a J5 2016 a oba fotí o poznání lépe. Což je vtipné, oba to byly spíš low endové mobily...

1) ostření

Souhlasim s tim, co tu bylo popsáno - pokud chci vyfotit A4 nebo jakýkoliv dokument, zaostřený je vždy pouze střed, ostatní je nečitelné. Na netu jsem našel, že si lidé různě stěžují na to, že při focení dokumentu má mobil tendenci "vlnkovat", tedy nafotit střed a zbytek rozvlnit... Jenže to samé je u u mě při focení čehokoliv - auto, lidi, scéna... foťák vždy zaostří střed a zbytek rozmaže.

Pokud mu zaostřím ťuknutím na displej jinam, zaostří sem a opět zbytek rozmaže.

Zkoušel jsem vypnout/zapnout Optimalizátor scény a HDR, bez efektu.

Pokud přepnu na režim PRO a změním FOCUS ze "Střed" na "Více", povede se tak 1 fotka ze 100, zbytek je absolutně rozostřený. Pokud změním MĚŘENÍ na jakoukoliv ze tří možností, spíš se vše zhorší....


2) barva

Při standartním režimu Fotografie má foťák už při ostření neustále tendenci "dobarvovat" všechny barvy, čehož si člověk už při zaměřování všimne, protože focený objekt "bliká", zesvětluje/ztmavuje, jak foťák neustále "dokresluje" barvy... následkem je to, že (i při dobrém přirozeném světle, ne na slunci nebo v šeru) všechno vypadá jak "pastelové", bez lesku. Vše, co se alespoň trochu leskne, se mobil snaží "zmatnit". A vše, co je tmavé/černé, vypadá na fotkách jako šedé nebo perleťové... dnes jsem narychlo fotil 2x A4 dokument a výsledkem je, že oba papíry jsou na fotkách modré :-)

Při vypnutí Optimalizátoru nebo HDR se vše hodně zhorší :)

Při režimu PRO jsou fotky jen extrémně přesvětlené, ale nezmění se nic.




Tuší někdo, co dělám špatně? :-D Nejsem fotograf ani tomu nerozumím, fotím spíš běžné věci kvůli práci, ale tohle je vážně divné :) Netoužím ani pro každou fotku měnit nastavení, na každém mobilu jsem fotil na "automat" a fotky byly víc než slušné...


Zkoušel jsem to reklamovat, prý žádná závada není. V prodejně Samsung mi jen "restartovali" aplikaci Fotoaparát, nepomohlo.




Předem díky za každý nápad :)
Odpovědět

Zpět na „Samsung Galaxy S21 - obecná diskuze“