Google Pixel 6 + 6 Pro - obecná diskuzeGoogle Pixel 6 recenze

Moderátoři: novas78, Moderátoři čínských mobilů, novas78, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Uživatelský avatar
mach4
Moderátor
Příspěvky: 618
Registrován: úte 18. lis 2008 13:37:32
Kontaktovat uživatele:

Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od mach4 »

Recenze Google Pixel 6📲Vyzkoušeli jsme pro vás letošní TOP telefon od Google. Bude rychlost prostředí, fotky a aktualizace stačit na silnou konkurenci❓ https://www.svetandroida.cz/google-pixel-6-recenze/
Frčíme na novinkách ze Světa Androida :palec: Přidejte se k nám na SvetAndroida.cz :palec: vše přehledně na jednom místě ----------> Aktualizováno každý den
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od Mirda86 »

Diky za info, ze tam funguje esim. Tu pouzivam. Objednal sem na Alze. Ale uz mi jedna objednavka byla zrusena kvuli nedostupnosti. Tak uvidim co druha a kdy to prijde...
Aladar78
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 13. lis 2021 18:25:38
Typ mobilu / ROM: Pixel 6

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od Aladar78 »

Tento telefon vlastním k dnešnímu dni 14 dni a přístroj mám už druhý. Kupován v Německu a tam i reklamován. Díky obchodu ihned na výměnu. Cena 649€. Bohužel se zde uváděnou recenzi to není úplně tak super jak je přístroj vychvalován.
1)Baterie je sama o sobě komplikovaná. Celý systém spotřeby a nabíjení je učenlivý podle používání. To zatím nemohu potvrdit. Jediné co vím na 100%, že logika výrobce nedodávat nabíječku z důvodu EKO je pouze hovadina. Budete potřebovat nabíječku 30W s USB-C PD. S jakoukoliv jinou nabíječku nabíjíte minimální rychlosti.
2)Připojení k síti s Pixel 6 u nás v ČR podle operátorů (O2) mizerná a je to bohužel krok zpět. Operátor potvrdí pouze plnou funkčnost SIM a jejich nabízeného telefonu. 5G a VoLTE rovnou zapomeňte. Bohužel s problémem v síti jsem řešil i reklamaci a teď vím že zcela zbytečně. Telefon během hovoru samovolně ztrácel a stále ztrácí signál ( místo 4G pouze vykřičník). Tento problém není jen u nás, ale celosvětově a hodně se řeší na reddit.com.
3) Přehřívání: to je oproti recenzi docela opak. Pokud hrajete nějakou online hru, telefon se dost přehřívá v místě SIM karty. Vlastně je to bonus, ohřeje to pupík. Myslím si, že to může způsobovat problém s výpadky připojení online přes data a telefon neví co má dělat. V domácích podmínkách WiFi je teplota přes celý telefon stejná a nedochází k přehřívání. S tímto problémem počítejte i při prohlížení webu a účtů (data)
4)Dotykový snímač na odemčení telefonu není úplně super, ale stačí nahrát prst vícekrát a je klid.
Berte v potaz že daný prst se musí nahrát nejlépe čistý, špinavý, mokrý atd. Poté už je odemykání bezproblémové do 0.5 vteřiny. Pokud máte spárované hodinky přes BTa máte je na ruce, lze nastavit zámek na odemčení. To samé třeba v autě a místnosti. V menu mám i náznak odemčení přední kamerou, ale zatím není aktivní.
5)Nechápu dnešní dobu (prémiové materiály) dělat zadní část telefonu super hladkou a náchylnou na rozbití. Telefon je tak hladký, že Vám bude vyloženě klouzat v ruce a stejně ho každý uživatel strčí do nějakého obalu. Nebyla by lepší nějaká protiskluzová vrstva?
Byl bych moc rád, aby se recenze uváděli spravedlivě a ne jen cestou jak je to úžasný přístroj. Můj předchozí telefon byl Huawei Mate 20 Pro a lituji svoji hlouposti za jeho zničení. Tvrdý pád na zem. Display KO e nerentabilní oprava. Nechci zde uvádět srovnání s Pixel 6
Věřím že spousta problémů je softwarová chyba a jednou se opraví. Nechápejte mě zle, že chci tento telefon pomlouvat, ale bohužel jsou to chyby do kterých chcete objednávkou, nebo nákupem jít.
Díky za přečtení a pokud by měl někdo nějaký dotaz rád mu odpovím.
Uživatelský avatar
novas78
Moderátor
Příspěvky: 984
Registrován: pát 12. srp 2016 12:45:32
Typ mobilu / ROM: iPhone 14 Pro
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od novas78 »

Nový odkaz na Telegram skupinu o pixelech
https://t.me/joinchat/Ec4SALiSrOkzMzE8
b33
Stálý androiďák
Příspěvky: 63
Registrován: stř 31. bře 2010 16:53:07

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od b33 »

Aladar78 ,
Bateria je pre mna sklamaním, predtým som mal 6palec,3800 baterku -androidone, tu je 6,4, 4600mAh a tiež čistý android, ale výdrž sa nedá porovnať. Viac menej s nabíjačkou som mal šťastie, lebo mám služobný mobil Iphone SE(2020) a tá nabíjačka je ako šitá pre Pixel :D , takže predpokladám,že aj s inýmy to pojde nabíjať rýchle.
Sieť, no a tu mám druhú výtku k Pixelu, to je tiež katastrofa, na starom mobile mám plný signál, tu polovičný. Dosť často sa mi stáva,že padám z 4G do E,niekedy to spadne uplne do výkričníkov. (T-COM). a to nevravím, o e-sim. to bol porod na jeden celý deň.a ďalší aby to(dual sim) fungovalo ako má.
a do tretice čo s tebou súhlasím sú tie drobnosti ako pomalší snímač otlačku ,a hladká zadná strana.
Telefon mám z Alzy, takže nevídím velký priestor na reklamáciu...
Viac menej mám otázku. Ako sa dostanem k bielej farbe? Myslím tým biele pozadia a pod. Vypol som tmavý režim, ale ta biela je nejaka béžová ,či vanilková. Neviem si na to zvyknúť. Ani v nastavení pre vývojárov som nenašiel žiadne nastavenie (povezdme "odtien teplosti" farby).
Dík, za každý postreh
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Zatím se pokusím stručně.

Mobil mám 10 dní. A mám ve zvyku své věci většinou nehanět, ale požadavky na to a by fungovaly tak jak mají na těch si trvám.
O Pixelech 6 / 6 Pro se napsalo u nás i ve světě hodně špatného. Je pro autory vždy radost, kopnout si do Googlu a já tomu rozmumím.
Kdybych se řídil převažujícími pocity s recenzí či ze strohých technických dat, tak bych si patrně Pixel nekupoval. Já ho ale kupoval cíleně a rozhodnutí nelituji.
Být vlastníkem mobilů od Googlu je vždy takové malé tajemné dobrodužstí o tom, co která sw záplata přinese za změny. A tyto změny postupně telefony razantně vylepšují.
Nákup Pixelu 3 před třemi lety bylo to nejlepší, co jsem při nákupech telefonů zatím v životě udělal. Ten telefon miluji. A Pixel 3 považuji osobně za nejzdařilejší telefon od Googlu. Uvidíme co přinese časem dvojice 6 / 6 Pro.

Škoda, že Pixely v okamžiku vstupu na trh mají tolik nevychytávek. :-(

Negativa:
Snímač otisku prstu. Proč není na zádech jako u dřívějších modelů? Tam fungoval naprosto precizně, rychle a díky otvoru v pouzdru byl okamžitě nalezen. U nového mobilu mám občas problém že se odemknutí povede napodruhé, někdy napotřetí, hlavně ve spěchu. Při soustředěném odemknutí se téměř vždy povede napoprvé.
Dobíjení. Hodně se o tom mluví, ale já tohle beru pozitivně. S ohledem na akumulátor se mi adaptivní nabíjení líbí. Používám originální nabíječku a kabel které jsem dostal spolu s Pixelem 3. Dobíjení v autě i v práci, kde nemám tyto originální produkty funguje také, ale proces nabíjení je pomalejší.
Tělo Pixelu 6 Pro je krásné, lesklé ale velmi v prstech klouzavé. Toto je naštěstí naprosto bezpředmětné, protože každý mobil nosím v ochranném pouzdru. Oblíbil jsem si značku Spigen. Na přední stranu jsem zkoušel nalepit ochranné sklo, ale po chvíli jsem ho sundal. Problém s funkčností snímače otisku prstu by byl jen horší. Ochranné sklo má navíc v místě snímače takové "kolečko", které mi pocitově vadí při pohledy na displej. Takže zatím provozuji bez ochranného skla.

Pozitiva:
Displej. Jednoznačně jsem si hned oblíbil tento na okrajích zakřivený displej. Lépe a rychleji se mi s ním pracuje.
Nádherné barvy, neskutečný pocit. :-)
Výkon. Pro mě s rezervou naprosto dostatečný, aby ne, že?)
Fotoaparát. Více se rozepíšu jindy, ale podle mě naprosto špičková výbava na focení a videa. Ale přiznám se že daleko více fotím než natáčím videa.
Úložiště. Mám 128GB verzi a osobně mi toto s rezervou stačí. V tuto chvíli mám v telefonu vše co potřebuji - aplikace a data a mám cca 90GB volného místa. To bude kolísat v závislosti na vložených audio knihách a jejich množství. Na hudbu (Spotify a Tidal) jedu přes mobilní data a tak hudbu offline v telefonu nepotřebuji. 10GB na měsíc mi zatím stačí, Doma a v práci je wifina.

Pro mě bylo připlacení si cca 5 a půl tisíce Kč za verzi Pro jasnou volbou. Kupováno v německém Google Store za 899,- Euro.

To je zatím vše. Až mě napadne něco dopsat, najdu si čas a doplním toto vlákno.
:-)
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Jinak k pouzdrům na mobil.
Hned jak jsem objednal Pixel 6 Pro z Německa, tak jsem z Aliexpressu objednal obaly. Za těch pár dolarů je to vlastně zadarmo a můj vyhlédnutý Spigen byl na Alze tehdy psán až od poloviny prosince k dodání.
Takže abych nebyl bez obalu.
V tuto chvíli mám tedy 4 pouzdra.
:-))))
Aliexpress:
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 4c4dyPc9Oo

2x (zlatý a stříbrný)
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 4c4dyPc9Oo

Ochranné sklo (2x v balení) nakonec jsem nepoužil. Je to ošklivé okolo snímače otisků prstů.
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 4c4dyPc9Oo

A finální obal z Alzy už dorazil:
https://www.alza.cz/spigen-rugged-armor ... 809276.htm
https://www.spigen.com/collections/pixe ... 2000697391
Telefonu to v něm moc sluší.

Ale ten Aliexpressu budu také občas používat. Do terénu jako robustní ochranu, nekam při aktivitách na horách atd ...
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Nová recenze (na českém webu):
Nejsou dokonalé, ale jsou perfektní. Test Google Pixel 6 a 6 Pro ( hezký titulek! )
https://www.idnes.cz/mobil/telefony/goo ... lefony_vok
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od wallin »

jsem čerstvým majitelem P6PRO, z příslušenství doporučuji pouzdro Spigen Rugged Armor a bezvadně fungující fólii stejné značky Spigen NeoFlex, která není "oficiálně podporovaný výrobek Google". Odkazy na německý Amazon, zasílají bez problému do Čech a výjdou levněji než u nás na eshopech.
Uživatelský avatar
Mirda86
Moderátor
Příspěvky: 10751
Registrován: ned 10. bře 2013 18:57:53
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S23
Tablet: Samsung Tab S8
Rom: stock
Bydliště: Olomoucko

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od Mirda86 »

Hoj. Je tu nejakej uzivatel Pixelu 6 a pouziva dualsim (idealne kombinace O2+TM) ? Cetl sem o problemu ohledne prichozich hovoru se signalem a podobne. Je to jeste aktualni nebo uz poresene updatem?
vytrvalec
Stálý androiďák
Příspěvky: 100
Registrován: stř 11. úno 2009 20:37:24

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od vytrvalec »

Přátelé, rozchodil jsem svůj nový Pixel 6 a nenašel nastavení odlišných zvonění pro každou SIM. Jak to řešíte vy?
Docela mi štve, že eSIM (T-M) se zobrazuje jako číslo 2, zatímco fyzická SIM (VF) jako číslo 1. Rád bych to měl obráceně,ale nevím, jak to zařídit. Můj stařičký Asus Zenfone 5 měl práci s dual SIM vyřešenou příkladně.
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

No jo, telefony Google!
:-)
Vždy je to takové malé "dobrodružství" co jim bude fungovat a co naopak. Po každé aktualizaci se situace mění. Někdy k lepšímu, někdy k horšímu.
Stejmě mě tyto telefony baví.
Dvě SIM nemám, nemám ani e-SIM, jsem u Vodafone.
Google u nás nemá podporu o to je to komplikovanější.
Ale stejně mám ten telefobn rád.
... a fotí úžasně

Osobně mě zlobí jeho spolupráce s autem a komplikace okolo Android Auto. Ale i přes BT se přehrávání chová jinak a hůře než v případě mého starého Pixel 3 a Android 11. S Android 12 nastoupila řada nových potíží (s tím autem).
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
tomik2017
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 15. kvě 2017 15:50:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo A536 - Android 4 - Original od výrobce

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od tomik2017 »

Abych nemusel základat nové téma,tak se kdyžtak poptám zde,celkem uvažuji o pixel 6 i z důvodu že umí fotit za jakýkoliv podmínek,každopádně chci mít takový mobil jako hlavní za současný,tak se chci zeptat jestli funguje vše jak má ,to co nabizi ostatní smartphone tj např funkční mobilní data,wifi,gps,budík a co já vím ?vyjma 5g a volte o tom vím a ani to nepouživám ,spiše se mi jedná jestli vyladili ty bugy o kterých se dost psalo v recenzích na internetu tak celkově
Díky předem
Tenvelkej1
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: sob 09. dub 2022 7:21:12

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od Tenvelkej1 »

tomik2017 píše: pát 08. dub 2022 18:46:34 Abych nemusel základat nové téma,tak se kdyžtak poptám zde,celkem uvažuji o pixel 6 i z důvodu že umí fotit za jakýkoliv podmínek,každopádně chci mít takový mobil jako hlavní za současný,tak se chci zeptat jestli funguje vše jak má ,to co nabizi ostatní smartphone tj např funkční mobilní data,wifi,gps,budík a co já vím ?vyjma 5g a volte o tom vím a ani to nepouživám ,spiše se mi jedná jestli vyladili ty bugy o kterých se dost psalo v recenzích na internetu tak celkově
Díky předem
Ted už bych počkal na Pixel 7 ;)
tomik2017
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 15. kvě 2017 15:50:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo A536 - Android 4 - Original od výrobce

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od tomik2017 »

ale pixely nové většinou vycházi až na podzim do prodeje ne ? a tak dlouho zas čekat
Uživatelský avatar
wallin
Robot
Příspěvky: 949
Registrován: čtv 05. zář 2013 23:46:52
Typ mobilu / ROM: P6_Pro / A.13_Beta

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od wallin »

za mě funguje vše tak, jak má. Mám Vodafone, tzn i VoLTE
tomik2017
Nové Androidě
Příspěvky: 12
Registrován: pon 15. kvě 2017 15:50:52
Typ mobilu / ROM: Lenovo A536 - Android 4 - Original od výrobce

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od tomik2017 »

Tak jsem jsi nakonec pořidil Pixel 6 ,nějaky tipy a triky ,jestli je nutno si pohrat s nastavenim apky foťaku a nebo to neni nutné vůbec ? PS:Dokoupil jsem jsi ktomu i malý stativ přenosny
Uživatelský avatar
novas78
Moderátor
Příspěvky: 984
Registrován: pát 12. srp 2016 12:45:32
Typ mobilu / ROM: iPhone 14 Pro
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od novas78 »

Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Google Pixel 6 and 6 Pro review: Still the phone to get for Android purists
https://www.hardwarezone.com.sg/feature ... -singapore
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Google Pixel 6 Pro
Nejlepší Android na trhu?

https://mobilenet.cz/clanky/recenze-goo ... trhu-45960
dnes na mobilnet
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od IMI »

Čus majitelé Pixelu 6 Pro už jsou ty problémy vyřešené nebo ještě má nějaké drobné chybky ? ;)
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Tak drobné chybky jsou a budou pořád. V dnešní době bych už si počkal na 7-ku!
:-)
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od IMI »

7 bude tak za 27 K :DD možná tu 6 Pro prubnu dá se sehnat už za 18 000 Kč. 128GB verze.
harris
Stálý androiďák
Příspěvky: 68
Registrován: pát 22. črc 2011 21:21:18
Typ mobilu / ROM: XIAOMI RN3 Pro Se

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od harris »

Nexus S - Nexus 5 (Red) PureNexus 6.0.1 - XIAOMI Redmi Note 3 Pro SE Nitrogen - Nokia 8 - Samsung S21
Uživatelský avatar
IMI
Robot
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 17. kvě 2010 15:03:46
Typ mobilu / ROM: OnePlus 8 Pro 12/256GB Blue

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od IMI »

No počkám jaký bude teda Pixel 7 a pak se uvidí. A ten signál by mohl vyřešit update snad to není HW problém. :|
Uživatelský avatar
puschpull
Stálý androiďák
Příspěvky: 127
Registrován: stř 12. úno 2014 12:26:42
Typ mobilu / ROM: Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Tablet: Lenovo TB-8704X (Android 8.1.0)
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Google Pixel 6 recenze

Příspěvek od puschpull »

Asi rozumná volba.
128GB stačí (mě tedy rozhodně ano a to tam mám 12 GB audioknih, 17 GB hudby) a to mám nyní asi 60 GB volného prostoru.
Za mě tedy by bylo rozhodující - naprosto skvělý fotoaparát, výtečný audio přehrávač (ve spolupráci s JBL Club Pro+) a svižný systém s nejnovějším Androidem.
Google Pixel 6 Pro /128GB (Android 12)
Odpovědět

Zpět na „Google Pixel 6 + 6 Pro - obecná diskuze“