Rady a tipy pro vyvojoffline mapa

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
NetPumi2
Nové Androidě
Příspěvky: 29
Registrován: sob 31. bře 2012 14:41:59
Typ mobilu / ROM: Galaxy S III

offline mapa

Příspěvek od NetPumi2 »

Ahoj,
potřeboval bych vědět jestli jde používat v mé aplikaci offline mapa. Třeba když si ji v google maps stáhnu nebo rovnou v mé aplikaci. Zajímalo by mě jestli nevíte o nějakém tutoriálu jak tuto mapu načíst nebo jak se to dělá?
Uživatelský avatar
Crusty
Robot
Příspěvky: 938
Registrován: ned 19. črc 2009 17:30:40
Typ mobilu / ROM: Redmi Note 9 Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: offline mapa

Příspěvek od Crusty »

nevim jak je to s google maps, ale pouzival jsem treba MapBox https://www.mapbox.com/ a tam to jde. Popripade jsou i OpenStreet maps, ty lze take myslim stahnout

EDIT: tak i s google maps by toho melo jit dosahnout, viz http://stackoverflow.com/questions/1652 ... e-maps-api
Uživatelský avatar
mka
Robot
Příspěvky: 1206
Registrován: pát 29. dub 2011 10:55:05
Typ mobilu / ROM: kde co
Kontaktovat uživatele:

Re: offline mapa

Příspěvek od mka »

Ahoj,
jak tak na to zběžně koukám, tak tohle by mělo fungovat s "mapami", které distribuješ s aplikací v assets. Což je sice hezký, ale mapy stárnou a navíc je to balík jak hrom.
Ale zajímavější by asi bylo mít možnost se operativně "připojit" k off-line mapám individuálně staženým v zařízení. Tedy ten, kdo má mapy stažené, je může použít, ostatní jedou přes net...
Nepište mi PM, pokud to není vyloženě soukromé.
Nevěřte kdejaké hlouposti, byť by byla předkládána jako svatá pravda nejsvětější.
mlendl
Nové Androidě
Příspěvky: 5
Registrován: stř 11. úno 2015 5:15:26
Typ mobilu / ROM: Huawei P7

Re: offline mapa

Příspěvek od mlendl »

Prvy problem je pravny, napr. Google maps su, ak sa nemylim, chranene copyrightom, tak to by som si netrufol, ale OSM by malo ist.

Offline mapu vytvoris najlepsie PC aplikaciou MOBAC a umiestnis do assetu aplikacie. Samozrejme limitom je rozsah uzemia a rozsah zoomov, aby mapa mala radove par MB.

V aplikacii pravdepodobne nebudes riesit cele zobrazovanie mapy, ale zvolis si vhodne mapove API, mam vyskusany Osmdroid, ktory ma v sebe aj zobrazenie offline mapy urciteho formatu.
Odpovědět

Zpět na „Rady a tipy pro vyvoj“