Rady a tipy pro vyvojVlastní kernel pro Android

Moderátor: mArtinko5MB

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kounir
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 pro kenzo RR 5.8
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi3 (old CM 14.1) nepoužívám

Vlastní kernel pro Android

Příspěvek od kounir » sob 29. dub 2017 16:29:02

Zdravím už nějaký ten pátek se hrabu v telefonu a věci, jako root je asi tak běžná pro mě, jako aplikace Instagram :D Spousty instalace custom ROM, kernelu, módu přes TWRP. A chtěl bych se posunout někam dál. Zaujalo mě, jak moc dokáže custom kernel/ROM zlepšit vlastnosti telefonu. Chci se zeptat. Na čem kernel stavět, Windows vs Linux ? (výhody a nevýhody). Trochu jsem pohledal na internetu a pochopil jsem, že se musí stáhnout zdroják stock kernelu a pak se do něj vkládají funkce v podobě kódu, jako IO plánovače, Governory, Dynamic Fsync, gesta obrazovky na probuzení, mění takty CPU atd. a potom následuje kompilace a vytvoření flashable zipu.
Budu moc rád za rady a typy. A omlouvám se jestli jsem napsal něco absolutně zcestného. Tato oblast je mi tak trošku v celku neznámá.

ATG Droid
Robot
Reputace: 89
Typ mobilu / ROM: GS7 Edge [LOS 14]
Mobil 2 / ROM: XRN3P SE [Vždy poslední syncnuté repo od DU]

Re: Vlastní kernel pro Android

Příspěvek od ATG Droid » sob 29. dub 2017 16:52:18

Rozhodně bude nejlepší když si otevreš již nějaké existující kernely pro nějaké zařízení a následně se budeš z jejich stavby učit, protože tohle je poměrně dosti obsáhlé téma a není to zrovna taková sranda jak to vypadá... Jinak kernel můžeš sestavit v dnešní době na čemkoliv chceš - klidně i přímo v mobilu.
Co se týče tvých představ o funkci kernelu, tak kernel neovládá nic z toho co popisuješ, tohle je ovládáno ze skriptu který se při bootu následně zapisuje do jednotlivých "checkerů" v ROMce, které jsou nastaveny od výrobce daného procesoru.
Doporučoval bych ti tohle sakra hodně zvážit.. Aby jsi nakonec místo kernelu neudělal z mobilu cihlu. :)
V SZ odpovídám pouze na otázky směřující přímo na mě. Pro technické otázky je zde fórum a Google vyhledáváč. Děkuji za pochopení.

Autor tohoto vlákna
kounir
Stálý androiďák
Reputace: 5
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 pro kenzo RR 5.8
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Mi3 (old CM 14.1) nepoužívám

Příspěvek od kounir » sob 29. dub 2017 19:59:57

Dobře děkuji :) Na můj Redmi Note 3 nesáhnu ani omylem, pokusný králík je stará Xiaomi Mi 3 :DD

ATG Droid
Robot
Reputace: 89
Typ mobilu / ROM: GS7 Edge [LOS 14]
Mobil 2 / ROM: XRN3P SE [Vždy poslední syncnuté repo od DU]

Příspěvek od ATG Droid » sob 29. dub 2017 20:25:34

Tak hodně štěstí.. Stavba kernelu je riskantnější než stavba ROMky, tak doufám, že si uvědomuješ do čeho chceš jít.

Tady máš rovnou zdroje pro cancro: https://github.com/MiCode/Xiaomi_Kernel_OpenSource
V SZ odpovídám pouze na otázky směřující přímo na mě. Pro technické otázky je zde fórum a Google vyhledáváč. Děkuji za pochopení.

Odpovědět

Zpět na „Rady a tipy pro vyvoj“