Rady a tipy pro vyvojProgramovanie pre hodinky s Androidom

Moderátoři: mArtinko5MB, mArtinko5MB

Odpovědět
buci
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. zář 2011 22:49:36
Typ mobilu / ROM: iPhone SE 32gb
Tablet: Nexus 7 (2012)

Programovanie pre hodinky s Androidom

Příspěvek od buci »

Zdravím, neviem, či som v správnej sekcii alebo to bolo treba písať do sekcie o smart hodinkách, ale potreboval by som malú radu. Spravil som už pár aplikácií na Android a teraz by som chcel spraviť aj verziu pre smart hodinky (s vývojom pre smart hodinky nemám zatiaľ žiadnu skúsenosť, je tam nejaký výrazný rozdiel?). Videl som, že niektoré hodinky majú OS Android Watch, niektoré Android. Je tam nejaký rozdiel alebo to len číňania zle označujú? Ak je tam klasický Android, je potreba nejako upravovať moju appku, ktorú som už spravil pre telefóny?
Z toho vyplýva môj ďalší problém - viete mi poradiť nejaké lacné hodinky s Androidom/Android Wear, ktoré by som na to vedel použiť? Hodinky nebudú využívané na nič iné okrem vývoja a testovania tejto appky, takže chcem minúť čo najmenej. Nepotrebujem žiadne extra funkcie, podmienkou je asi len aspoň 3 hodinová výdrž na batériu (appka nebude využívať GPS ani nič, čo by nejako extra žralo batériu) a bluetooth.
Vďaka za vaše rady :)
xanthor
Kyborg
Příspěvky: 5360
Registrován: čtv 21. říj 2010 14:38:18
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S7 [SM-G930F]
Mobil 2 / ROM: Xiaomi Redmi Note 3 Pro 2/16 [kate]
Tablet: Samsung Galaxy Tab A 10.1 2016 [SM-T580]
Tablet 2 / ROM: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10)
Rom: S7: stock, kate: NOS

Re: Programovanie pre hodinky s Androidom

Příspěvek od xanthor »

Mimo Apple existují dvě hlavní platformy pro chytré hodinky: Tizen (zařízení od Samsungu) a Android Wear (různí výrobci, např. Huawei). Podíl na trhu před půl rokem:
https://www.androidauthority.com/tizen- ... ar-771231/
Nějakých pár ultralevných čínských hodinek s nevhodnou verzí Androidu určenou pro mobily / tablety bych úplně ignoroval.
buci
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. zář 2011 22:49:36
Typ mobilu / ROM: iPhone SE 32gb
Tablet: Nexus 7 (2012)

Re: Programovanie pre hodinky s Androidom

Příspěvek od buci »

Okey, takže akonáhle vidím v popise smartwatch Android Wear, tak viem do nich dostať a spustiť vlastnú appku? Alebo je tam ešte nejaké iné obmedzenie, ktoré by som mal sledovať?
Napr. tieto https://www.aliexpress.com/item/2017-Pe ... 3b20b2a6af
Lebo čo pozerám videá, tak ten ich systém vyzeral dosť uzavreto na prvý pohľad
martinflorek
Androiďák!
Příspěvky: 481
Registrován: ned 05. čer 2011 7:04:44

Re: Programovanie pre hodinky s Androidom

Příspěvek od martinflorek »

Neverim, ze tie hodinky maju Android Wear. Za to treba platit licenciu, ktora bude stat asi viac.

Kup si nejake Wear hodinky druhej generacie ako Huawei Watch, LG G Watch R (to R je dolezite), ale nejake motoroly.

Vyvoj pre Android Wear je velmi podobny ako pre telefony. Je plna podpora v Android Studiu (pridas dalsi modul do projektu) a kod "biznis logiky" je zdielatelny s telefonom. Horsie je to s UI, tam su ine prvky, aby sa to zmestilo na maly displej. Samozrejme musis ratat s tym, ze su aj kruhove displeje, nie len obdlznikove. Prejdi si oficialne navoduy https://developer.android.com/training/ ... ables.html

Android Wear ma aj vlastny obchod Google Play a do neho vydas aplikaciu tak, ako pre telefon. Len jeden release v dev konzole bude mat viac APK.
buci
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: sob 17. zář 2011 22:49:36
Typ mobilu / ROM: iPhone SE 32gb
Tablet: Nexus 7 (2012)

Re: Programovanie pre hodinky s Androidom

Příspěvek od buci »

uff, tak to mi trochu narušilo plány - tie modely, čo si spomenul idú aj na bazoši nad 100€ :) toľko nie som ochotný investovať, keďže to fakt potrebujem len na jednu konkrétnu appku, ktorú použijem raz za týždeň (okrem vývoja). Ešte nedávno som rozmýšľal nad Xiaomi Amazfit Pace, ale ani tie nemajú Android Wear (aj keď tam vraj cez adb viem inštalovať appky, takže to možno risknem).
Možno keby som nemal Apple Watch, tak si kúpim aj nejaké poriadne hodinky s Android Wear :)
martinflorek
Androiďák!
Příspěvky: 481
Registrován: ned 05. čer 2011 7:04:44

Re: Programovanie pre hodinky s Androidom

Příspěvek od martinflorek »

Tak to naprogramuj v emulatore. Alebo kup v bazosi a potom predaj.

Android hodinky, ktore nemaju Android Wear, maju iny sposobo komunikacie s telefonom a nemozes pouzit nic, co ponuka Wear samotny.
Odpovědět

Zpět na „Rady a tipy pro vyvoj“