ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeUkončení hovoru

ZTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
komasix
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 30. črc 2010 12:37:06
Typ mobilu / ROM: THL 4400 - ROOT

Ukončení hovoru

Příspěvek od komasix »

Nebyl jsem si jistý jestli tenhle dotaz směrovat ke konkrétní ROM kterou používám(Ginger Stir Fry), nebo obecně k telefonu...
Je dost pekelný zjistit že pravý harwareový tlačítko neukončuje hovor ale pouze shodí aplikaci dialeru resp. jí hodí na pozadí. Jde někde nastavit v ROM Akce pro pravý back button? Když sem měl vodafone 845 tak tam na to šlo namapovat několik funkcí.
...nebo externí aplkace?
Jen ještě doplním že se jedná o G2...
Dík moc všem za tipy !
Uživatelský avatar
KRoman47
Androiďák!
Příspěvky: 609
Registrován: ned 29. kvě 2011 16:51:40
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E4g
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade-CM10.1 KonstaKANG
Tablet: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX
Tablet 2 / ROM: Prestigio MultiPad 5870C
Bydliště: Vyškov

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od KRoman47 »

V nastavení originální ZTE ROM jde jen nastavit v usnadnění ukončení hovoru horním tlačítkem, tím se ale zároveň uzamkne obrazovka, alespoň u mě, když ukončím před očima s rozsvíceným displejem, jak to funguje u ucha s vypnutým, nevím. Ale tak mě napadá, v základu nejde dohledat délky jednotlivých hovorů? Alespoň to tam nikde nevidím, na N70 tam bylo dost podrobných přehledů o volání.
Sony Xperia E4g - stock 4.4.4
ASUS MeMO Pad 7 ME176CX - stock 4.4.2
Prestigio Multipad PMP5870C - stock 4.1.1 ROOT, CWM, SD swap
Prestigio MultiReader PER5274B - ROOT, CWM, SD swap
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od hudasp »

Narozdíl od 845, tak Blade nedisponuje tlačítky pro ovládání hovorů (typická sluchátka). Takže ukončovat ťukáním na displej (anebo vyčkat, až to udělá druhá strana:). Programy na přemapování tlačítek existují (nutný root), vzhledem k osazení Blade nejnutnějším tlačítkovým minimem k ovládání Androida jejich užití nedoporučuji.

K délkám hovorů - ZTE dialer neznám (a nikdy jsem ho neužíval), ale například defaultní androidí dialer v CM7 délku hovorů ve výpisu ukazuje (ne v základní obrazovce, ale po rozkliknutí hovoru, co tě zajímá). Zcela jistě ale i na toto bude nějaká specializovaná aplikace s mnoha možnostma - chce to pohledat na marketu.
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od hudasp »

Tak ta aplikace mi prijde jako hloupost. Viz treba nejake infolinky, kde se nacekas a naklikas, nez neco povis. Ale at se vyjadri jini, ja ti to pripadne zkritizuji v recenzi:D Kdyz nemas roupem co delat, mam lepsi napady na praci:)
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od hudasp »

Ale jo, proč by ne - dělej si co chceš ;) Pro mne to smysl nemá, ale rád ti to zrecenzuju a udělám článek na aplikaci na webu, kam píšu. Víc pro tebe nemohu udělat.
Vrooom
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20. črc 2011 13:36:45

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od Vrooom »

Vicemene souhlasim s hudasp, ze v te aplikaci moc velkej potencial nevidim. Problem je v tom, ze neni HW tlacitko. A spolehat se na aplikaci, ze ukonci hovor ... Nikdy bych nemel ten pocit jistoty jako kdyz zmacknu tlacitko :) Na tohle mam rad zpetnou odezvu (zmacnknuti tlacitka)
komasix
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 30. črc 2010 12:37:06
Typ mobilu / ROM: THL 4400 - ROOT

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od komasix »

nebylo by jednoduší napsat dialer kterj prostě nebude moct běžet na pozadí? to zn že se shodí tlačítkem back?
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od hudasp »

Toto není záležitost dialeru, ale prostředí telefonu. Jeho schození pomocí tlačítka zpět si můžeš vyzkoušet v CM7 módu - moc to nefunguje. Jinak jinej úhel pohledu - to je fakt takovej problém ťuknout na tu obrovskou ikonku sluchátka na displeji?
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od hudasp »

Ano je (menu Aplikace v nastavení). Při hovoru to ale jen shodí obrazovku při volání, hovor samotný fičí dál.
Vrooom
Nové Androidě
Příspěvky: 39
Registrován: stř 20. črc 2011 13:36:45

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od Vrooom »

johnsmithx píše:
Já myslím, že zaměňuješ problém a jeho možné řešení. Nemůžeš zdůvodňovat malý potenciál aplikace v tom, že nějaký mobil nemá HW tlačítko. Jednak za absenci HW tlačítka žádná aplikace přeci nemůže, a jednak - zcela naopak - ta aplikace se přeci snaží tu absenci HW tlačítka řešit!
Spis se tim resi beh dialeru na pozadi. HW tlacitko nejde nijak nahradit. Nevidim v tom reseni puvodniho problemu s ukoncenim hovoru tlacitkem.
johnsmithx píše:
Realita je taková, jaká je. Některé mobily mají tlačítka, některé nemají. S těmi, co nemají, jak budeš telefonovat? No tak, jak to jde. A ukončovat hovor bys musel tak, jak to jde. No a nyní bys měl jako možnost navíc, paralelně k možnostem, které už máš, ukončovat hovor automaticky aplikací podle nějaké konfigurace. To je přeci výhoda mít možnost něčeho navíc než co mám teď.
Bohuzel blade ma pro me tuhle chybu a nema hw tlacitka. Pro me by to bylo neprijemne se spolehat na nejake automaticke ukonceni hovoru.
johnsmithx píše: Jinak zmáčknutí tlačítka není zpětná vazba. Zmáčknutí tlačítka je akce a ukončení hovoru je zpětná vazba. No zaměnil jsi spolu vzájemně snad všechno, co šlo, člověče :-)
Zpetnou vazbou myslim zmacknuti HW tlacitka jak ho zmacknes tak dostanes tim spetnou vazbu - zmacknuti. Citis v koneccich prstu ten opojny pocit jistoty z ukonceni hovoru :))
johnsmithx píše: Ale přivedl jsi mne na myšlenku, že když už by ta aplikace umožňovala ukončit hovor, tak by taky mohla nabízet funkci (třeba pro vybraná čísla, nebo když se to na displeji nastaví) simulování vybité baterie - že by to začalo najednou pípat a po 15 sekundách by to ukončilo hovor. Když třeba by ti zavolal někdo, s kým nechceš mluvit, ale přitom není vhodné, abys to položil sám nebo abys to nezvedl vůbec. Třeba šéf :-) Taky by to mohlo simulovat výpadek signálu - začalo by to snižovat hlasitost mikrofonu, přidávat do toho šum, pak by to ukončilo hovor a vypnulo by to gsm, aby se ten druhý nemohl dovolat. No, todle by už mohlo být ve verzi Plus, která by byla za $1.99.
Tohle se mi zda zajimavejsi nez puvodni koncept. Nekdo by to mohl vyuzit.
Uživatelský avatar
pcwifi
Androiďák!
Příspěvky: 276
Registrován: ned 26. zář 2010 9:35:45
Typ mobilu / ROM: Samsung S21FE
Bydliště: Morava a Jižní k tomu...

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od pcwifi »

zkusim sve stesti zde :DD nedopatral jsem se odpovedi na problem, kdy behem hovoru se po cca. 30sec zamkne display a ukonceni hovoru neni po odtazeni telefonu od ucha mozne dokud se display opet power tlacitkem neodemkne a az pak klik na ikonu cerveneho sluchatka. je na toto nejake reseni ???

edit : reseni 1 problemu zrejme nalezeno : Menu-nastaveni-nastaveni hovoru-zapnuta obrazovka a zapnout.

dal me chybi, ze kdyz jsem v telefonni aplikaci - muzu vytacet cislo,tak pri "toceni" me muj minuly mobil hledal i jmena v seznamu principem cislene-abecedni klavesnice, Blade jen ukazuje namackane cislo a nehleda lautr nic...

dale nemuzu nikde !!! v nastaveni najit prepnuti z qwertz klavesnice na obycejnou 0-9,# , * , qwertz je desne titerna nepouzitelne na psani sms neni li clovek dokonale v klidu,coz v aute fakt nejde...dopihele toto jsou zakladni nedostatky, na 1 stranu tuna chvaly na stabilitu ale na stranu druhou chybi takove podstatne veci...

a jeste dotaz, nebude nejak upravicka, kdy by telefon pri skenovani siti rozlisil site 2G a 3G ? To mi dost chybi jakozto slidilovi po nove spustenych 3G sajtech, ktere casto vysilaji uz svoji identifikaci, ale nejsou realne k prihlaseni, kor site konkurencnich OP.

PW
Samťung S21FE, TM Neomezeně 5G XL, VDSL 125/25M Bonding
pepamladek
Nové Androidě
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07. led 2018 21:08:54

Re: Ukončení hovoru

Příspěvek od pepamladek »

android 6, mobil Blackview
aktivujte volbu: NASTAVENÍ, pak PŘÍSTUPNOST, pak VYPÍNAČ UKONČÍ HOVOR.
Stane se to, že když po skončení hovoru zmačknete tlačítko, kterým se mobil zapíná (to na boku mobilu), displej se rozsvítí
a na chvíli se zobrazí ukončení hovoru (tím se hovor ukončí). Pak mobil zhasne. Dalším stiskem se opět vrátíte do provozního stavu mobilu.
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“