ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeZáloha (ROM, nastavení, apk)

ZTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
komasix
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 30. črc 2010 12:37:06
Typ mobilu / ROM: THL 4400 - ROOT

Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od komasix »

Taky mne zajímá jak nejlépe zálohovat za a) celou rom včetně nastavení, kontaktů, historie a aplikací nestažených z marketu.
b) pouze aplikací, kontaktů a nastavení aplikací (např. při přechodu na jinou rom)

Funguje něco na 100% ?
Jakou aplikaci používáte? Titanium a.t.p.
bogi
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: sob 13. srp 2011 18:42:47
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade Gen2

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od bogi »

Dal som vcera otazku do temy ankety ku ROMkam, ale asi si ju nikto nevsimol. Toto bude vhodnejsi topic, takze otazku presuvam a v ankete mazem.

~~~

Na otazku z ankety si ako novy pouzivatel Androidu a Blade netrufam zatial odpovedat, chcel by som vsak poprosit o radu.

Z ineho vlakna:
hudasp píše:Jinak oboje Gingerbread ROM - GSF a CM7, jsou velice dobré a bez závažných chyb. Jinak tu máme anketu na ROMky, co kdo používá a zkoušej!
OK, root, ClockworkMod Recovery a repartitioning mam spravene, takze natlacit do Blade inu ROM je otazka par minut, ale ...
Chcel by som to testovanie robit tak, aby som sa kedykolvek mohol vratit ku origo ROM a systemu, ktory som si uz usposobil nejakymi aplikaciami a doplnkami. Ze si cez ClockworkMod Recovery mozem restornut predtym zalohovany stav zariadenia - to je mi jasne, avsak telefon pouziva aj SD kartu a nejake aplikacie tam mam presunute. Na mojej karte je len jedna FAT32 particia, to by vsak nebol problem zmenit. Taakze moje otazky:
- S vymenou ROM mam vzdy vymenit aj kartu? Teraz pouizvam 8GB kartu, je zatial malo obsadena, mam este origo 2GB kartu, co bola v telefone pri kupe.
- Ked mi pocas testovania inej ROM pridu nejake SMS, niekto zavola a pod., viem si zoznam SMS/volani atd. bezbolestne presunut z jednej ROM do druhej? Akym nastrojom/postupom?
- Je este nieco, na co som zabudol? Proste tema je jednoduchy navrat na povodnu ROM bez akychkolvek strat.
Uživatelský avatar
ja_ma
Stálý androiďák
Příspěvky: 232
Registrován: pon 25. říj 2010 8:13:50
Typ mobilu / ROM: LG G3 32GB
Bydliště: Zlín, Malenovice

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od ja_ma »

kontakty a kalendar na google ucet, smsky na SMS backup a aplikace ted jsem zkousel titanium, ale vsechny se neobnovily spravne. pokud ti jde jen o aplikace, tak me fungovalo dobre APP backup res, ale to je bez ulozenych dat.
3310-> SX1-> N70-> N80-> N86-> E50-> 6220-> N5800-> S8000-> Vodafone 945-> ZTE blade-> Nexus S-> UMI X1->Nexus 4->LG G2 32GB->LG G3
bogi
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: sob 13. srp 2011 18:42:47
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade Gen2

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od bogi »

@ja_ma:
O aplikacie mi nejde, tie by som medzi roznymi ROMkami nepresuval.
Diki za tip - asi si myslel "SMS Backup & Restore" z marketu.
Pozeram, ze SMS ide prekopirovat do PC cez MyPhoneExplorer a po vymene ROMky by ich slo nakopirovat naspat.

@komasix
Na komplet ROM mi 100% zafungoval Backup / Restore z ClockworkMod Recovery. Pouzil som to pri zmene velkosti particii. Na karte moze byt aj viac zaloh zariadenia.
Uživatelský avatar
marph
Androiďák!
Příspěvky: 353
Registrován: stř 20. črc 2011 22:57:00
Typ mobilu / ROM: Honor 10

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od marph »

Obnovovat aplikace s nastavením je zhovadilost a zaprasí to nový krasný a čistý systém :DD Používám AppBrain a seznamy aplikací. Pro rychlost pak Fast Web Install.

Kód: Vybrat vše

http://www.appbrain.com/
Uživatelský avatar
Ante
Droid
Příspěvky: 2362
Registrován: ned 17. črc 2011 6:51:46
Typ mobilu / ROM: Samsung M21
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od Ante »

No - ja bych tu "zhovadilost" ;) taky potreboval.
Proste natahnu novou ROMku a hned bych na ni mohl nasypat vse, co jinak pracne vzdy nastavuju :
Instalace par pro me dulezitych aplikaci a widgetu ( ROM Manager, Uninstall, MyPhoneExplorer, SPB Time s budikem, Scren Off, Battery Circle, Kaiten Mail, Last Call, Flash Light ).
SMS, kontakty a poznamky mam vyreseny rychlou zalohou v MyPhoneExplorer - to je v poho. Ale potom ty aplikace a rovnat to na Ploch/y telefonu...
Meiloveho klienta mam ten Kaiten Mail - to by bylo taky fajn jen prelejt zalohu nastavovani POP a SMTP...

Ono to vse popsane vyse nebude ale asi tak jednoduche uz z principu-ze je to vlastne treba uplne jina ROM. No jo, ale zase je to jen na zaklade bezne Android ROM - tak to treba ma nekdo z Vas odzkousene ?



EDIT : Tak jsem zjistil ( asiobjevilAmeriku ;) ), ze se mi zrejme nektere programky stazene pres Market diky "asi"uctu Gmail znovu v nove instalaci ROMky objevily...
Xiaomi Mi9 Lite + ASUS ZB602KL
puerteen
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06. led 2012 14:51:19
Typ mobilu / ROM: ZTE blade

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od puerteen »

Přeji pěkny den všem :) Mužete mi někdo krok po proku řict jaky program je na zalohovani origo ROM a co vnem zmačknout :) :lol: a ted mě bijte :lol:
Uživatelský avatar
jozka.1
Droid
Příspěvky: 1335
Registrován: pon 18. dub 2011 16:52:57
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade + Nexus 5
Tablet: Asus MemoPad ME301T

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od jozka.1 »

Zaloha org. ROM? Myslis komplet? Nebo jen nejake aplikace, kontakty atd.? Mas root?
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7
puerteen
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06. led 2012 14:51:19
Typ mobilu / ROM: ZTE blade

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od puerteen »

jozka.1 píše:Zaloha org. ROM? Myslis komplet? Nebo jen nejake aplikace, kontakty atd.? Mas root?
preji pekny den :) ano myslim celou origo rom zalohovar tak jak sem to koupil at to mam :) kdyby sem se kni chtel vratit pozdeji:)
Uživatelský avatar
jozka.1
Droid
Příspěvky: 1335
Registrován: pon 18. dub 2011 16:52:57
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade + Nexus 5
Tablet: Asus MemoPad ME301T

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od jozka.1 »

No, zalohu si udelej. Ale kdyby jsi se chtel vratit k puvodni ROM, tak neni nic jednodusiho, nez se podivat do fora pro Blade a zjistis, ze je tu obnovovaci balicek :D
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7
BigSnake353
Nové Androidě
Příspěvky: 25
Registrován: ned 09. srp 2015 17:18:47
Typ mobilu / ROM: Galaxy s7 edge
Rom: Echoe Rom

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od BigSnake353 »

ahojte ja mam jednu otazocku mam spravenu zalohu komplet cez recovery telefon rootnuty. ked spravim komplet wipe data factory reset a vsetko tomu podobne zaloha ostane v telefone alebo sa zmaze?
Potroublo
Androiďák!
Příspěvky: 390
Registrován: sob 10. bře 2012 11:53:17
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70 LOS 2.5 Zormax
Tablet: Prestigio MultiPad 5870C
Rom: Yoda v.5

Re: Záloha (ROM, nastavení, apk)

Příspěvek od Potroublo »

Záloha je na SD kartě
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“