ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeautonabíječka

ZTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
rada9
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 20. srp 2011 23:06:54

autonabíječka

Příspěvek od rada9 »

Potřebuji nabíječku do auta a chtěl bych poradit jestli mám jít na jistotu http://www.shop-centrum.cz/mobilni-tele ... -v945.html

nebo stačí univerzální http://aukro.cz/usb-autonabijecka-nejen ... 83469.html

děkuji za každou radu
packy
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: stř 08. pro 2010 18:50:40
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco
Tablet: Minix Neo X5
Rom: Ginger Stir Fry - 27

Re: autonabíječka

Příspěvek od packy »

Určitě je lepší použít autonabíječku, která dokáže do mobilu dodat vyžší proud než 0,5A z toho důvodu, že GPS čip je dost žravej a pokud budeš chtit mobil zároveň nabíjet a ještě k tomu budeš mít zaplé GPS, autonabíječka nemusí stíhat dobíjet.
Vetšina noname autonabíječek dokáže dodat max 0,5A.
Proto aby jsi mohl v autě nabíjet vižšším proudem než 0,5A musíš splňovat 2 podmínky:

1, Mít autonabíječku která dokáže dodat vyžší proud než 0,5A
2, kabel kterým je propojen mobil s autonabíječkou musí mít zkratované datové piny aby si mobil myslel, že je na klasické nabíječce a vzal si vyžší proud než 0,5A (toto vyhází ze specifikace USB)

Já používám autonabíječku HTC CC-C200 (1A) je u ní kabel se zkratovanými piny, tento kabel se nedá použít pro datový přenos.
Autonabíječka stíhá dobíjet mobil i při zaplém GPS, je bezproblémová.
Orange San Francisco Black TFT GEN2 - Ginger Stir Fry Beta 27 - microSD 16GB class6
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: autonabíječka

Příspěvek od hudasp »

Souhlas s kolegou. Ber origoš, pokud nehoří, tak na Dealextreme najdeš origoš HTC (bez loga HTC) za polovinu ceny neorigoš na aukru ;) Parametry pod Ampér nechoď.

Na tu original se vyprdni. Je drahá jak p*ase a je to to samý, ale ty čínský krámy (protože to je od original od ZTE - tedy ťaman)
nksh
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pon 18. črc 2011 19:06:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: MIUI

Re: autonabíječka

Příspěvek od nksh »

packy
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: stř 08. pro 2010 18:50:40
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco
Tablet: Minix Neo X5
Rom: Ginger Stir Fry - 27

Re: autonabíječka

Příspěvek od packy »

Co ti na to mám říct, jo kup si jí, vysvětlil jsem ti to, Hudasp i já jsme ti dali typ, vybral jsi si levnou činskou sračku která se přehřejvá protože neni schopná dodat ani těh 700mA, třeba s ní budeš spokojenej a kde máš ten zkratovanej kabel??
Škoda že jsem vůbe něco psal.

Pokud budeš mít trošku rozumu, holt vylovíš stováka z kapsy a koupíš tohle: Charger for HTC Touch HD2/Leo/T8585
Orange San Francisco Black TFT GEN2 - Ginger Stir Fry Beta 27 - microSD 16GB class6
niky79
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: ned 17. dub 2011 19:03:09

autonabíječka

Příspěvek od niky79 »

Kde jste přišli na ty zkratovane piny? Já mám telefon, ktery se take nabiji přes USB a přes nabijecku v aute do nej teče větší proud nez povoluje USB standard. Kabel zůstává stejny.
MiSe
Stálý androiďák
Příspěvky: 120
Registrován: pon 25. črc 2011 15:25:00
Typ mobilu / ROM: SE Xperia Mini

Re: autonabíječka

Příspěvek od MiSe »

packy píše:...vybral jsi si levnou činskou sračku...Pokud budeš mít trošku rozumu, holt vylovíš stováka z kapsy a koupíš tohle: Charger for HTC Touch HD2/Leo/T8585
V podstatě s tebou packy souhlasím, jen jsi ale trochu přestřelil v kritickém hodnocení výrobců z Asie - neboť i tebou doporučované zboží je vyrobeno právě v Číně :lol: Tedy pokud se neřídíš heslem, že všechno, co je dražší, musí být vždy i kvalitnější :roll:
rada9
Nové Androidě
Příspěvky: 28
Registrován: sob 20. srp 2011 23:06:54

Re: autonabíječka

Příspěvek od rada9 »

díky všem za rady. tak já tedy beru co mi radil packy http://www.dealextreme.com/p/car-adapte ... 8585-41712
packy
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: stř 08. pro 2010 18:50:40
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco
Tablet: Minix Neo X5
Rom: Ginger Stir Fry - 27

Re: autonabíječka

Příspěvek od packy »

MiSe píše:
packy píše:...vybral jsi si levnou činskou sračku...Pokud budeš mít trošku rozumu, holt vylovíš stováka z kapsy a koupíš tohle: Charger for HTC Touch HD2/Leo/T8585
V podstatě s tebou packy souhlasím, jen jsi ale trochu přestřelil v kritickém hodnocení výrobců z Asie - neboť i tebou doporučované zboží je vyrobeno právě v Číně :lol: Tedy pokud se neřídíš heslem, že všechno, co je dražší, musí být vždy i kvalitnější :roll:
Ne tim se opravdu neřídim samo HTC je komplet Čína vědšina komponent do PC se tam vyrábí, v podstatě je mi úplně fuk kdo to vyrábí hlavně když to funguje, ale je známý že taky produkuje spoustu zmetků které lidi lákají nízkou cenou, -nksh- kápl zrovna na jeden znih toť vše.

niky79 píše:Kde jste přišli na ty zkratovane piny? Já mám telefon, ktery se take nabiji přes USB a přes nabijecku v aute do nej teče větší proud nez povoluje USB standard. Kabel zůstává stejny.
Podle toho mobil rozlišuje z čeho je krmenej, pokud mobil nabíjíš z USB PC, mobil si bere nižší proud aby nepřetížil či dokonce spálil USB.Je možný že ti ty piny zkratuje sama autonabíječka, jak mobil nabíjí se dá poznat mám zato v - nastavení - stav baterky kde se ukazuí dva stavy podle toho z čeho je mobil nabíjenej.
Orange San Francisco Black TFT GEN2 - Ginger Stir Fry Beta 27 - microSD 16GB class6
niky79
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: ned 17. dub 2011 19:03:09

Re: autonabíječka

Příspěvek od niky79 »

USB konektor obsahuje 4 kontakty a ve vsech nabijeckach jsou ty konektory USB, co se pouzivaji pro prenos dat, nejsou "zkratovane". To je prasarna - sPise nejsou propojeny nejakym rezistorem, ktery by tam dle USB specifikace mel byt. Tohle je ale zalezitost vyrobce a nabijecky. Takze nechapu, proc by mel kdokoliv jakkoliv resit, zdali je nejaky kabel vhodny pro nabijeni nebo jen pro prenos dat. To proste neni vec kabelu (ty jsou univerzalni, i kdyz vyjimky mohou existovat), ale nabijecek (ktere se samozrejme nedaji pouzit pro prenos dat).
packy
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: stř 08. pro 2010 18:50:40
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco
Tablet: Minix Neo X5
Rom: Ginger Stir Fry - 27

Re: autonabíječka

Příspěvek od packy »

niky79 píše:USB konektor obsahuje 4 kontakty a ve vsech nabijeckach jsou ty konektory USB, co se pouzivaji pro prenos dat, nejsou "zkratovane". To je prasarna - sPise nejsou propojeny nejakym rezistorem, ktery by tam dle USB specifikace mel byt. Tohle je ale zalezitost vyrobce a nabijecky. Takze nechapu, proc by mel kdokoliv jakkoliv resit, zdali je nejaky kabel vhodny pro nabijeni nebo jen pro prenos dat. To proste neni vec kabelu (ty jsou univerzalni, i kdyz vyjimky mohou existovat), ale nabijecek (ktere se samozrejme nedaji pouzit pro prenos dat).
Ano máš pravdu o zkratování a rezistoru, můj popis byl pouze v obecné rovině tak aby to pohopil každý.
Nemáš pravdu v tom že by se o skratování měla postarat sama nabíječka.
I když je to samozřejmně mnohem logičtější nemusí se řešit kabel jak popisuješ.
V případě HTC autonabíječky je opravdu zkratování řešeno v kabelu (nemám tuchu zda je tam odpor, neměřil jsem, ale funguje bezproblémově) proto na to upozorňuju tento kabel se nedá použít na data a asi by neměl být použit do USB PC.
Bohužel výrobci informace o tom jak je autonabíječka řešena neudává, maximálně se dozvíte proudovou zátěž a ani ta nemusí a ani v mnohých případech není pravdivá.
Orange San Francisco Black TFT GEN2 - Ginger Stir Fry Beta 27 - microSD 16GB class6
nksh
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pon 18. črc 2011 19:06:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: MIUI

Re: autonabíječka

Příspěvek od nksh »

aby se vyuzil maximalni proud co muze nabijecka dat je nutne aby prostredni piny byly vyzkratovany (takze nechapu proc by tam mel byt nejaky odpor??). To je velky rozdil oproti nabijecce pro iPhone nebo iPad, kde naopak na prostrednich pinech musi byt tusim nejake 2V. Proto jsou taky nabijecky vzajemne nezamenitelne, resp. jsou, ale daji max 500mA a nabijeni tak bude trvat zbytecne dlouho.
niky79
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: ned 17. dub 2011 19:03:09

Re: autonabíječka

Příspěvek od niky79 »

Lidi, pochopte, ze cokoliv "vyzkratovane" = prasarna nejvetsiho druhu.

Proc by mel byt v USB rezistor? Prostuduj si specifikaci USB :help:
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: autonabíječka

Příspěvek od hudasp »

Docela zábavná debata :lol: Každej melete melete a pravda je někde v kousku vašeho umletýho masa. Tenhle topic je na zamknutí, tázající se dostal relevantní odpověď a tečka.
nksh
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pon 18. črc 2011 19:06:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: MIUI

Re: autonabíječka

Příspěvek od nksh »

niky79 píše:Lidi, pochopte, ze cokoliv "vyzkratovane" = prasarna nejvetsiho druhu.

Proc by mel byt v USB rezistor? Prostuduj si specifikaci USB :help:
Opravuji se - datove piny nejsou vyzkratovane, ale nejsou zapojene nikam. A ted kdyz jsou nezapojene, proc by k nem mel byt pripojenej nejakej odpor? Proc by vubec datove piny meli bejt pri nabijeni nekam zapojene?
nksh
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pon 18. črc 2011 19:06:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: MIUI

Re: autonabíječka

Příspěvek od nksh »

hudasp píše:Docela zábavná debata :lol: Každej melete melete a pravda je někde v kousku vašeho umletýho masa. Tenhle topic je na zamknutí, tázající se dostal relevantní odpověď a tečka.
mas pravdu, ale rad bych vyvratil tu famu o zahadnejch odporech v usb kabelu - jeste to muze nekoho zmast a bude to treba v nejakym kramu vyzadovat :lol:
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: autonabíječka

Příspěvek od LivArt »

proč by zkrat měl být dycky prasárna? Ty piny musí imho do zkratu proto, aby telefon poznal, že komunikuje jen sám se sebou a tedy že nemá žádný protizařízení schopný komunikace.
niky79
Androiďák!
Příspěvky: 274
Registrován: ned 17. dub 2011 19:03:09

autonabíječka

Příspěvek od niky79 »

nksh píše:
niky79 píše:Lidi, pochopte, ze cokoliv "vyzkratovane" = prasarna nejvetsiho druhu.

Proc by mel byt v USB rezistor? Prostuduj si specifikaci USB :help:
Opravuji se - datove piny nejsou vyzkratovane, ale nejsou zapojene nikam. A ted kdyz jsou nezapojene, proc by k nem mel byt pripojenej nejakej odpor? Proc by vubec datove piny meli bejt pri nabijeni nekam zapojene?
Prosímte, přečti znova můj příspěvek, ze kterého JASNE vyplývá, ze kdyz ty datove piny v nabijecce nejsou zapojené, tak tam ten odpor NENI! Nechápu co tady furt řešíte.
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: autonabíječka

Příspěvek od LivArt »

Ty nechápeš nás. Ono to zařízení totiž nějak musí poznat, že je na druhý straně nabíječka. A on to pozná jen tak, když se mu na pin data in vrátí to, co poslal z pinu data out. A jak se mu to vrátí? Přeci zkratem těchhle dvou pinů. Mimochodem, pokud by ty dva piny nebyly zapojený, telefon se pravděpodobně nebude ani nabíjet, nebo bude, ale jako usb zářízení (max 500 mA).
packy
Stálý androiďák
Příspěvky: 200
Registrován: stř 08. pro 2010 18:50:40
Typ mobilu / ROM: Orange San Francisco
Tablet: Minix Neo X5
Rom: Ginger Stir Fry - 27

Re: autonabíječka

Příspěvek od packy »

No přesně to samý co popisuje LivArt jsem si do teďka taky myslel ale nksh a niky79 to vyvracej docela by mě zajímalo jak to tedy doopravdy je.
Mobil umí rozpoznat 2 stavy nabíjení, jakým způsobem ty stavy rozpozná?
Je tu někdo fundovanej kdo nám to dokáže vysvětlit?
Orange San Francisco Black TFT GEN2 - Ginger Stir Fry Beta 27 - microSD 16GB class6
nksh
Stálý androiďák
Příspěvky: 144
Registrován: pon 18. črc 2011 19:06:09
Typ mobilu / ROM: Lenovo P70-A
Rom: MIUI

Re: autonabíječka

Příspěvek od nksh »

tak jestli to muzu shrnout mame 3 stavy:

Datove piny normalne - nabijime do 500mA
Datove piny spojeny - muzeme jit nad 500mA
Na datovych pinech nejake napeti - iPhone :)
Uživatelský avatar
LivArt
Terminátor
Příspěvky: 22863
Registrován: čtv 14. črc 2011 9:11:01
Typ mobilu / ROM: SM-S911B
Mobil 2 / ROM: iPhone
Bydliště: In the end of the infinite loop.

Re: autonabíječka

Příspěvek od LivArt »

na datových pinech nějaké napětí - to by mohlo být i vražedný...
Každopádně to vypadá, že: Na datových pinech nějaké napětí=datové piny rozpojeny a nezapojeny nikam. Docela by mě zajímalo, jaký napětí na těch pinech je.
sinco
Droid
Příspěvky: 2214
Registrován: stř 03. srp 2011 20:29:04
Typ mobilu / ROM: S20FE 5G
Mobil 2 / ROM: Samsung Galaxy S9
Tablet: Ferguson S3
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: autonabíječka

Příspěvek od sinco »

Tak jsem si take zakoupil HTC CC-C200. Co by bodlo tak o kousek delsi kabel. Je ten kabel u teto nabijecky necim zvlastni, nebo tam mohu pouzit nejaky jiny. To ze jde roztahnout je fajn ale kdyz mam foun na stojaka, nabijeci konektor je zleva, a autozapalovac na prave strane, dole, tak se mi ten mirne roztazeny kabel nelibi. Nerad bych nejak ublizil USB konektoru v telefonu. Nebo vezmu horkovdusny fen, mirne natahnu, zahreji a pockam az to schladne.
Sony SmartWatch2, Pebble Time Steel-černé, Fitbit ionic, Fitbit Versa 3, SGS7,SGS9, S20FE 5G
Uživatelský avatar
hudasp
Droid
Příspěvky: 1728
Registrován: sob 25. zář 2010 10:55:07
Typ mobilu / ROM: HTC One X
Twitter: HUdasp
Tablet: EEE TF101
Kontaktovat uživatele:

Re: autonabíječka

Příspěvek od hudasp »

Jop, tyhle telefonní dráty jsou na nic. Rozhodně bych z toho udělal tvojí metodou normální kabel. Další věc je nesmyslnost konektorů na boku, naštěstí to u mý HD2 řešit nemusim:-P
jsmach
Stálý androiďák
Příspěvky: 50
Registrován: sob 13. úno 2010 16:46:15
Typ mobilu / ROM: ZTE Grand X In
Tablet: Prestigio 3370B

Re: autonabíječka

Příspěvek od jsmach »

Lenovo Edge E325 s Opensuse 12.2 64 bit. KDE
ZTE Grand X IN
history: Philips Fizz, Ericsson A2618, Siemens A55@C55, Siemens S65, HTC G1
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“