ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeZávada na reproduktoru - chrčení

ZTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
marsiano
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 28. pro 2011 2:24:53
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od marsiano »

Ahoj potřeboval bych poradit, mám ZTE Blade asi 3 měsíce a teď mi zničeho nic začal chrčet reproduktor při volání (vrchní reproduktor), když dám hlasitost na max tak to děsně chrčí a jako by rezonuje. Když snižuji hlasitost reproduktoru tak chrčení slábne. Vypadá to že je reproduktor v háji, napadlo mě jen jestli by to nemohl dělat například software (mám tam CyanogenMod 7.2) Nechce se mi telefon posílat do opravny :(
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od vencaxxx »

mam taky cm7 a nic mi nechrci, takze asi reklamace...
Uživatelský avatar
jozka.1
Droid
Příspěvky: 1335
Registrován: pon 18. dub 2011 16:52:57
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade + Nexus 5
Tablet: Asus MemoPad ME301T

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od jozka.1 »

Mel jsem ten samy problem a poslal jsem telefon na reklamaci.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od vencaxxx »

tak parada, dneska mi to zacalo venku chrcet, doufam ze je to tim mrazem a prestane to...
Pauliesss
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 23. úno 2010 19:30:31
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CyanogenMod 7.2.0

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od Pauliesss »

Mám úplně stejný problém, mrazem to není, u mne se to projevuje asi 2 měsíce. Nechci ho reklamovat, ale asi mi nic jiného nezbývá.
marsiano
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 28. pro 2011 2:24:53
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od marsiano »

No taky ho právě nechci reklamovat, dost jsem si ho poladil a kdyby mi ho případně vyměnili za novej kus, tak bych byl celkem dost naštvanej. Zatím jsem snížil hlasitost telefoního repráčku skoro na minimum a pak se uvidí.
Jen mě tak napadlo jestli by nebylo případně možný že ten repráček odkouřil CyanogenMod - projevilo se mi to zhruba po 2 měsících používání.
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od vencaxxx »

ja mam telefon pul roku a celou dobu CM7, takze tim to asi nebude, ale kdo vi...
Uživatelský avatar
Romi
Stálý androiďák
Příspěvky: 107
Registrován: ned 12. čer 2011 14:48:23
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S II
Rom: JB NeatROM 4.9.1
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od Romi »

Mam OSF z orange a zacal aj mne trosku chrcat. Ale robi to len pri plnej hlasitosti. Mam CM7.
EDIT: Ked znizim hlasitost o jedno stlacenie cize je to asi na 90 % tak to uz nerobi. A tiez sa mi zda, ze to zacalo robit az po pouzivani CM7. Pred tym som nemal ziadny problem.
Before: Orange San Francisco | GEN1 --> GEN2 [TPT] | CyanogenMod 7 - SPB Shell 3D |
Now: Samsung Galaxy S II | NeatROM 4.9.1 |
Uživatelský avatar
jozka.1
Droid
Příspěvky: 1335
Registrován: pon 18. dub 2011 16:52:57
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade + Nexus 5
Tablet: Asus MemoPad ME301T

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od jozka.1 »

Me to delalo i na stock ROM.
Nexus 5X - stock
Nexus 5 - CM11
Nexus 4 - CM10
ZTE Blade - CM7
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od vencaxxx »

netusi nekdo jak moc narocny je ten repracek vymenit? pokud bych ho sehnal na ebay za par korun tak si ho radsi vymenim sam nez to nekam posilat a cekat v jakym stavu se to vrati...
komasix
Stálý androiďák
Příspěvky: 123
Registrován: pát 30. črc 2010 12:37:06
Typ mobilu / ROM: THL 4400 - ROOT

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od komasix »

mne to taky dělalo na vodafone 845. Taky stačilo snížit hlasitost o jeden dílek. Vyřešilo se to samo. Ztratil jsem ho.
m4ro
Nové Androidě
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 12. led 2012 21:27:32
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CM 7.1.0

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od m4ro »

Taky mi staci snizit na 90% a uz je to v poradku.

a delalo to i na stock i na CM
dejf9
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pon 07. lis 2011 14:32:56
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade CM7
Bydliště: Pardubice

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od dejf9 »

Vyměnit? Dyť to tam není ani připájený. Jsem pro vás nafotil hudaspovu cihlu, o který si hudasp myslel, že je KO a přitom bootuje do ROM...

http://i42.tinypic.com/fk165d.jpg

Pro ty co ještě nevědí, tak jsou to ty 2 plošky nahoře (ano vidíte dobře, tahle destička je celej telefon).
ZTE Blade
Rozcestník!
jokez
Nové Androidě
Příspěvky: 3
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:29:07

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od jokez »

Před delší dobou jsem měl úplně stejný problém. Horní reproduktor začal chrastit - poprvé jsem z toho vinil volající stranu, ale pak jsem si vyzkoušel, že chrastění se objevuje již při vyzvání odchozího hovoru - tím se to také dá perfektně testovat. Problém jsem řešil jako ostatní - snížením hlasitosti - naštěstí je úroveň hlasitosti dostatečná - a tím se chrastění odstranilo. Přesto mi vadilo, že nelze plnou hlasitost používat a tak jsem googlil a narazil jsem na následující doporučení - ústy vyvolat mírný podtlak na otvoru reproduktoru. Autor uváděl, že je membána reproduktorku "pokrčená" a toto jí srovná. Moc jsem tomu řešení nevěřil, ale přesto jsem se odhodlal ho použít. Výsledek byl nijaký - při plné hlasitosti stále rušivé chrastění. Zkusil jsem to ještě jednou a zase bez slyšitelného efektu, Poté jsem zkusil tedy opačný postup - působit na membránu mírným přetlakem. A to zabralo. Od té doby používám hlasitost na max a žádné chrastění se neobjevuje. Uznávám, že je to docela hard core řešení, ale mně pomohlo. Takže tuto zkušenost dávám do placu, ale předem se zříkám odpovědnosti za případné škody na vašich přístrojích. Pokud se někdo odhodlá mne napodobit a vtisknou svému Bladu ozdravný "polibek" :D , tak budu rád za zpětnou reakci Povedlo-Nepovedlo. Opravdu by mne zajímalo, jestli je toto obskurní řešení obecně použitelné.
Pauliesss
Nové Androidě
Příspěvky: 11
Registrován: úte 23. úno 2010 19:30:31
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade
Rom: CyanogenMod 7.2.0

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od Pauliesss »

Díky! Můžu potvrdit postup výše, u mě zabral podtlak. Když jsem zkoušel přetlak tak se efekt znovu objevil, takže jsem ho ještě jednou "vcucnul".
marsiano
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 28. pro 2011 2:24:53
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od marsiano »

:yes: Tak to opravdu funguje, vyvolal jsem mírný podtlak a vše je už OK, žádné chrastění. ;) Mobil nemusí do servisu :)
Tímto ti tedy děkuji za moc užitečnou radu, určitě pomůže spoustu lidem a nebylo by od věci hodit to do rozcestníku.
vencaxxx
Androiďák!
Příspěvky: 363
Registrován: pon 27. čer 2011 8:17:34
Typ mobilu / ROM: ZTE Nubia Z5S

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od vencaxxx »

taky jsem to zkusil a vysledek neni sice 100%, ale rozhodne se to chrceni zlepsilo...diky tedy za radu...
dejf9
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pon 07. lis 2011 14:32:56
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade CM7
Bydliště: Pardubice

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od dejf9 »

Tak tohle házim do rozcestníku. Jokez sestoupil z nebe a dal nám řešení tohoto problému. Díky!
ZTE Blade
Rozcestník!
Uživatelský avatar
KRoman47
Androiďák!
Příspěvky: 609
Registrován: ned 29. kvě 2011 16:51:40
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia E4g
Mobil 2 / ROM: ZTE Blade-CM10.1 KonstaKANG
Tablet: ASUS MeMO Pad 7 ME176CX
Tablet 2 / ROM: Prestigio MultiPad 5870C
Bydliště: Vyškov

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od KRoman47 »

Tohle řešení tu někdy už bylo dřív, naštěstí můj Blade po 8 měsících nevykazuje žádné fyzické závady mimo několika mrtvých pixelů od výroby, které většinu času (99%) nevnímám.
Sony Xperia E4g - stock 4.4.4
ASUS MeMO Pad 7 ME176CX - stock 4.4.2
Prestigio Multipad PMP5870C - stock 4.1.1 ROOT, CWM, SD swap
Prestigio MultiReader PER5274B - ROOT, CWM, SD swap
marsiano
Nové Androidě
Příspěvky: 49
Registrován: stř 28. pro 2011 2:24:53
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od marsiano »

Špatná zpráva, tak se mi to chrčení vrátilo a je to možná ještě horší a foukání už nepomáhá :(
Bohužel bude muset chudák Blade odcestovat do servisu na záruční opravu, doufám že mi jí uznají i když tam mám CyanogenMod.
dejf9
Androiďák!
Příspěvky: 484
Registrován: pon 07. lis 2011 14:32:56
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade CM7
Bydliště: Pardubice

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od dejf9 »

Čárymáry, čumim do rozcestníku a?
http://androidforum.cz/obnova-telefonu- ... 21608.html
ZTE Blade
Rozcestník!
lucyinka111
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 08. bře 2012 20:57:15
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od lucyinka111 »

Chtěla bych přidat svoji zkušenost. Začal mi chrčet mikrofon a jelikož mám cyano tak se mi telefon nechtěl posílat na reklamaci. Zkusila jsem výše popsanou metodu podtlaku a mikrofon už nechrčí. MOC DĚKUJI Z RADY
kqko
Stálý androiďák
Příspěvky: 148
Registrován: sob 10. bře 2012 23:16:57
Typ mobilu / ROM: N4
Rom: Chroma 5.1.1

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od kqko »

Taky mi začal chrčet :((((( Jsem z toho nešťastnej, mám mobil vymazlenej do posledního puntíku. Foukací metoda funguje pár dní a pak je to to samé a už s tím nic nenaděláte. Je to jediná vada na celém mobilu(celkem závažná...) Zatím to řeším tak, že mám repráček při hovoru na minimum. Chrčení není tak znát. Nevím co mám dělat :´( Ptal jsem se v obchodě, kde jsem ¨kupoval, a měsím by byl na reklamaci...s tím že by mě to určitě vyměnili(nahodil bych stock ROM) ale co bych si bez něj počal? Nemám druhej smartphone, a bez smartphonu se měsíc neobejdu. Navíc teď mám před maturitou a ve škole se píšou samý testy...kde bych měl taháky? :D A bez netu ve škole by to taky nešlo. A navíc by se někde válel na reklamaci, ještě by ho poškrábali :DD
Honzekk
Nové Androidě
Příspěvky: 19
Registrován: pon 20. led 2014 19:07:00
Typ mobilu / ROM: S3 mini

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od Honzekk »

Zdarec, dělá mi to Galaxy S4 mini při nejvyšší hlasitosti. Není to neposluchatelné, ale je to slyšet.
Z vaší zkušenosti, zhoršuje se chrčení po delší době? Nebo chrčí pořád stejně? Pokud by se to nezhoršovalo, asi bych neřešil, pokud by se to z vaší zkušenosti zhoršovalo - řešil bych.
feri
Nové Androidě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. úno 2015 18:44:04
Typ mobilu / ROM: Prestigio 5044

Re: Závada na reproduktoru - chrčení

Příspěvek od feri »

ja som mal tiez tento problem ale vyriesil som ho sám. po dlhsom použivany cca 1rok som pocul ako zacina chrcat nebolo to velmi, no potom sa to uz nedalo pocuvat ani na polovicnej hlasitosti. nechapal som preco tak som sa pozrel na to z vnutra. boli tam vezicki zo zeleznych pilin (vid.foto)neviem ako sa tam mohli dostat aj cez tu jemnu sietku tak som zobral silny magnet a presiel som s nim cez reprak ten ostal cisty. teraz ide ako za nova na plno bez chrcania :D
Přílohy
PICT0065.JPG
PICT0065.JPG (1.49 MiB) Zobrazeno 19944 x
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“