ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

ZTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Tak jelikož tento telefon nemá svoje vlákno, tak to budu psát tady, jelikož mi pro mě z neznámých příčin klekl android, tak tady napíši návod na to, jak vrátit telefon do původního stavu + root a přerozdělení paměti + doplneno o Instalace ClockWorkMod Recovery 6.0.3.6 a Instalace CUSTOM ROM Miui V5 + Návrat z Miui zpět na Původní ROM
[/color]Takže:
Přehrání ROM
1) první si zalohujeme data v telefonu, nebudu to tady popisovat, každý jistě ví jak a co všechno si chce zalohovat (smaže se vše v telefonu, kromě druhé části interní paměti sdcard0)
2) stáhneme si tento soubor "update.zip" ORIGINAL ROM od ZTE ( http://uloz.to/xfj734eW/update-zip ---o2 ) a nakopírujeme ho na kartu SD (nepřejmenovávat a ani nevkládat do žádného adresáře)
3) ujistíme se , že máme dostatek baterie (stačí dva články) a vyjmeme sim kartu
4) vložíme SD kartu do telefonu
5) přejdeme do nabídky...systémové nastavení---> info o telefonu (about phone)----->system updates------>storage card updates a "ok"
6) telefon se restartuje a po najeti (cca 3minuty) už máte telefon jako z výroby :-)

Tak a teď se pustíme do rootu
7) stahneme si z této stránky http://www.majorgeeks.com/files/details ... _root.html program Kingo Android Root (aktualne ve verzi 1.1.5) a nainstalujeme do pc
8) spustíme program Kingo android v pc a telefon připojíme k pc USB kabelem a v nabídce která nám vyskočí na tel. zadáme "connect to PC software"
9) v programu Kingo android klikneme na velké tlačítko ROOT a chvilku počkáme..pokud jsme úspěšní, tak nám vyskočí okno " Root succeeded" a klikneme na tlačítko FINISH...telefon se nám restartuje a vyskočí nám okno, kde dáme POVOLIT a telefon je rootnutý :-) (v telefonu nám přibyla aplikace SuperSU)

Tak a teď se pustíme do přerozdělení paměti
10) stáhneme si program MiniTool Partition Wizard Home Edition ze stránek http://www.studna.cz/minitool-partition ... 13769.html a nainstalujeme do pc
11) vložíme SD kartu do pc a spustíme MiniTool Partition Wizard Home Edition
12) zde klikneme na naši kartu a dáme odstranit oddíl/y (delete partition) a potvrdíme tlačítkem APPLY vlevo nahoře
13) klikneme opet na kartu a vytvoříme si oddíl (create partition) a zde si nastavíme posuvníkem velikost oddílu (u mé 15GB karty, jsem si dal 10GB) a nastavíme "file system" na FAT32 a "create as" na primary a potvrdíme "ok"
14) klikneme na zbylou část karty (unallocated) a opet dáme create partition , vyskocí nam okno, kde dáme "yes" s místem už nehýbeme a dáme "file system" EXT2 a "create as" na primary a potvrdíme "ok"
15) a vsechno to potvrdíme tlacitkem APPLY vlevo nahore...
16) do telefonu si nainstalujeme aplikaci Link2SD https://play.google.com/store/apps/deta ... k2SD&hl=cs
17) vypneme telefon, vlozime kartu a zapneme
18) spustime v telefonu aplikaci Link2SD a vyskocí nam okno, kde zadame system souboru EXT2 ...vyskocí nam okno "Prorpojovací skript vytvoren...a dáme RESTARTOVAT ZARIZENI a muzeme presouvat jak chceme :-)

Doufám , že to někomu pomůže :-)

Ještě takové doplnění, dříve nebo později vám v telefonu místo zřejmě dojde, přece jenom 0,98 GB interní paměti a 1,49 GB paměti SD karty (mimochodem, tak je v telefonu nazvána druhá část interní paměti, označená jako "sdcard0") což je, jak jsem se dozvěděl u tel. s pamětí 4GB zcela běžné, že je jí za prvé tak málo k dispozici a že prostě časem dojde..takže koupení karty se zřejmě nevyhnete a další možností je naformátování celé karty na systém FAT32 a pak změna v nabídce: NASTAVENÍ---->ÚLOŽIŠTĚ---->STORAGE MANAGER a tady změna z Internal SD na External SD , takže se vám prohodí druhá část interní paměti a vy budete mít místo 1,49 GB ---> (podle velikosti karty-já to třeba zkombinoval s výše uvedeným návodem, takže tam mám 10GB, vlastně ten oddíl , který jsem měl naformatovany na FAT32 ) a pak uz jen ve správci aplikací z interního uložiště přesouvat na kartu SD(sdcard0), nebo pres aplikaci Link2SD , který vám ji přesune totožně. Jen je problem v tom, že časem vám budou aplikace rust a ne vsechny jdou presunout na SD kartu (knihy Google play, youtube , amazon atd. ) , takze bych stejne doporucoval výše zmíněné přerozdělení pameti, jelikoz pak z programu Link2SD jdou príkazem "vytvorit odkaz" ( "vytvořit odkaz" --tento příkaz přesouvá aplikace tím stylem, že malou část nechá v interní paměti telefonu a část na výše zmíněný oddíl EXT2) presunout do oddilu EXT2 na vasí pametové karte.

Instalace ClockWorkMod Recovery 6.0.3.6 for ZTE Blade V (návod vyzkoušen a funguje, není můj, jen jsem ho podrobněji rozepsal)
Uděláme ROOT viz nahoře
1: stáhneme a nainstalujeme si ovladače ZTE USB ovladace z tohoto odkazu http://api.viglink.com/api/click?format ... %20drivers (pokud je uz nainstalovane nemate)
2. Stáhnout http://api.viglink.com/api/click?format ... DK%20tools , rozbalit a otevrít SDK Manager ..chvilku počkáme a v sekci Tools zaskrtneme Android SDK Tools a Android Platform-tools a klepneme na INSTALL (zatrhnout Accept Licence) ....počkáme až se vsechno stáhne a nainstaluje
3. stáhneme si recovery-cwm6036-8225.img (supports only external sdcard) http://api.viglink.com/api/click?format ... h.st%2FcPd ověříme pro jistotu kontrolní součet tímto programem http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... md5-check/ který by měl být md5:27c86b75c2c83eb668a5827708c2050a
4: vytvoříme si někde, třeba na ploše složku a do ní vložíme soubory adb.exe fastboot.exe (které najdeme v adresari souboru, ktery jsme si stáhli (Android SDK Tools) a tady --->SDK---->platform-tools) a soubor recovery-cwm6036-8225.img
5: pripojte telefon k pc a dejte možnost Install drivers a nainstalujte ovladace (ujistěte se, že jste povolili ladění USB na vašem zařízení) , pote dejte pripojit jako "Software pro připojení k PC"
6. Spuste prikazovy radek ve windows a dostante se pres nej az do adresare, kde jste si vlozili soubory a napiste prikaz adb reboot bootloader telefon se restartuje a objevi se vam zeleny panáček android , poté napište příkaz fastboot flash recovery recovery-cwm6036-8225.img a potvrdte a nakonec prikaz fastboot reboot
7. a po restartu máte na svém telefonu ClockWorkMod Recovery 6.0.3.6
Dostanete se do něho tak, že podržíte tlačítko volume směrem dolu při zapínání telefonu

Instalace CUSTOM ROM Miui V5
Jen taková poznámka: na zálohu sms , pred prechodem na Miui bych doporucoval nejaky externi program (Titanium atd.) nez pouziti zalohovaciho programu, ktery je soucasti ROM od ZTE, jelikoz vytvorená záloha mi pak v Miui nešla zadnym programem obnovit, jak cela pres format *.xml, tak zvlast pres zalohu zprav ve formatu *.vmsg , jen kontakty (ve formatu *.vcf) se mi obnovit podarilo

1. Stáhneme si tento soubor http://api.viglink.com/api/click?format ... h.st%2FRVh a zkopirujeme na externi kartu SD ...kontrolni soucet by mel byt MD5 Sum: 80065b571d54e375415fc1c054aeb518 <----muzeme overit aplikací http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... md5-check/
2. Restartujeme telefon a podrzenim spodniho tlacitka hlasitosti pri startu telefonu se dostaneme do ClockWorkMod menu
3. Tady dáme advanced a reboot recovery, pak wipe data factory reset --> yes, pak wipe cache partition -->yes, pak advanced --> wipe dalvik cache -->yes dostaneme se zpet pres Go Back a dáme mounts and storage --> a format/system -->yes
4. vratíme se na prvni obrazovku a dáme install zip a zde dáme volbu choose zip from sdcard a najdeme soubor, ktery jsme si predtím zkopirovali na sd kartu ( MIbladeUI_V5-4.7.4_Multilang.zip ) a potvrdíme yes , chvilku pockame az se nam dokonci instalace a dame reboot system now
5. Toť vše :-)

Jinak na Miui vychazeji pravidelne aktualizace systemu...nebudu tady porad upravovat linky, ani nevim jestli tady Miui nekdo pouziva, tak kdyby nekdo jo, tak tady je link na vlakno http://www.modaco.com/topic/372653-romm ... r-blade-v/

Návod jak se vrátit zpět z Miui na puvodní ROM
Na flashnutí stock rom, nelze použít Clockworkmod, ale musi se nahrat puvodni recovery
1. 1: stáhneme a nainstalujeme si ovladače ZTE USB ovladace z tohoto odkazu http://api.viglink.com/api/click?format ... %20drivers (pokud je uz nainstalovane nemate)
2. Stáhnout http://api.viglink.com/api/click?format ... DK%20tools , rozbalit a otevrít SDK Manager ..chvilku počkáme a v sekci Tools zaskrtneme Android SDK Tools a Android Platform-tools a klepneme na INSTALL (zatrhnout Accept Licence) ....počkáme až se vsechno stáhne a nainstaluje
3. stáhneme si zterecovery.img http://uloz.to/xVoTi9be/zterecovery-img
4: vytvoříme si někde, třeba na ploše složku a do ní vložíme soubory adb.exe fastboot.exe (které najdeme v adresari souboru, ktery jsme si stáhli (Android SDK Tools) a tady --->SDK---->platform-tools) a soubor zterecovery.img
5: pripojte telefon k pc a dejte možnost Install drivers a nainstalujte ovladace (ujistěte se, že jste povolili ladění USB na vašem zařízení) , pote dejte pripojit jako "Software pro připojení k PC"
6. Spuste prikazovy radek ve windows a dostante se pres nej az do adresare, kde jste si vlozili soubory a napiste prikaz adb reboot bootloader telefon se restartuje a objevi se vam zeleny panáček android , poté napište příkaz fastboot flash recovery zterecovery.img a potvrdte a nakonec prikaz fastboot reboot
7. a po restartu máte na svém telefonu originální recovery
8. Stáhneme si tuto původní ROM ( http://uloz.to/xfj734eW/update-zip ---o2 ) a vložíme ji nerozbalenou na kartu SD (nevkládat do žádné složky)
9. Restartujeme telefon a při nabíhání držíme tlačítko hlasitosti nahoru, tím se dostaneme do recovery, ze kterého dáme Instalovat z SD karty a najdeme na karte soubor update.zip a potvrdíme, po restartu máme telefon v takovém stavu v jakem jsme ho zakoupili

Test zprávy paměti Link2SD (po a pred kazdym ukonem, vymazana pamet cache)
Aktuální stav paměti:------------------------------celkem------------------------------použito-------------------------volné
Interní paměť (/data):-------------------------------0,98 GB--------------------------389MB----------------------------------618MB
SD karta (storage/sdcard0)----------------------12,98GB-------------------------2,21MB-------------------------------12,97GB
Ext.SD (storage/sdcard1)--------------------------1,49GB-------------------------------8kb---------------------------------1,49GB
Druhý oddíl karty SD (data/sdext2)---------------1,78GB--------------------------126MB---------------------------------1,66GB
Systemova (/system)---------------------------------755MB -------------------------419MB----------------------------------336MB
Cache (/cache)-----------------------------------------252MB-------------------------5,15MB----------------------------------247MB

Stažení hry Cut the rope 2 (37,93MB) + instalace
Interní paměť (/data):-------------------------------0,98 GB--------------------------434MB----------------------------------572MB
SD karta (storage/sdcard0)----------------------12,98GB-------------------------2,20MB-------------------------------12,97GB
Ext.SD (storage/sdcard1)---------------- ----------1,49GB-------------------------------8kb---------------------------------1,49GB
Druhý oddíl karty SD (data/sdext2)---------------1,78GB--------------------------126MB---------------------------------1,66GB
Systemova (/system)---------------------------------755MB ------------------------419MB----------------------------------336MB
Cache (/cache)-----------------------------------------252MB-----------------------5,15MB----------------------------------247MB

Presunout na SD kartu
Interní paměť (/data):--------------------------------0,98 GB-------------------------432MB----------------------------------572MB
SD karta (storage/sdcard0)-----------------------12,98GB----------------------44,88MB-------------------------------12,93GB
Ext.SD (storage/sdcard1)---------------------------1,49GB------------------------------8kb---------------------------------1,49GB
Druhý oddíl karty SD (data/sdext2)----------------1,78GB--------------------------126MB---------------------------------1,66GB
Systemova (/system)-----------------------------------755MB ------------------------419MB----------------------------------336MB
Cache (/cache)-------------------------------------------252MB-----------------------5,15MB----------------------------------247MB

Vytvoren odkaz (odkazano---aplikace---dalvik cache---knihovny
Interní paměť (/data):-------------------------------0,98 GB----------------------------428MB--------------------------------579MB
SD karta (storage/sdcard0)----------------------12,98GB---------------------------2,32MB-----------------------------12,97GB
Ext.SD (storage/sdcard1)--------------------------1,49GB------------------------------324kb-------------------------------1,49GB
Druhý oddíl karty SD (data/sdext2)---------------1,78GB-----------------------------172MB------------------------------1,61GB
Systemova (/system)---------------------------------755MB ----------------------------419MB-------------------------------336MB
Cache (/cache)-----------------------------------------252MB----------------------------5,15MB-------------------------------247MB
Naposledy upravil(a) androidZDG dne ned 27. črc 2014 17:51:19, celkem upraveno 41 x.
jirii
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 31. říj 2011 22:52:24
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Re: ZTE Blade V ---display výměna

Příspěvek od jirii »

Zdravim, telefon super (vzhledem k ceně) jen po měsíci, vypadl z kapsy na dlaždičky z cca 15 cm výšky a display na šrot. Vše funguje jak má (dotyk vrstva) jen ten pavouk je protivnej. V Britexu mi řekli, že výměna je za 2400,- ...nový sem koupil za 3400,- takže mi spadla brada... Výměna asi nebude příliš složitá ale nedaří se mi sehnat náhradní díl...nemáte někdo nějaký tip nebo zkušenost kde hledat a na kolik to tak muže přijít?
Díky Jii
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Taky maximalní spokojenost, všechno pěkně plynulé, ještě jsem nenarazil na nic, co bych na něm nerozjel...a k tomu pádu, to musela být pěkná náhoda, můj spadl už dvakrát, poprvé (bez obalu) asi z 1 m švihem ruky hranou na asfalt, absolutně ok (ani žádné velké potlučení) a po druhé ,sice s obalem, ale zrovna jsem ho vytahoval, takže byl napůl vytáhlý a jak na potvoru spadl zrovna na tu hranu bez obalu,a to spadl z tak 1,5m výšky na beton ( na hraně obalu se vyrísovaly drobné kamínky) a jinak nic, všechno šlape jak hodinky. Pak mi spadl asi dvakrát s obalem a toho si mobil ani nevšiml :-D
jirii
Nové Androidě
Příspěvky: 24
Registrován: pon 31. říj 2011 22:52:24
Typ mobilu / ROM: HTC Desire S

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od jirii »

...no právě proto si myslím, že to byla nějaká skrytá vada, nebo fakt uplně debilní náhoda, ale dle mě by tom pád z 10-15 cm mělo přežít bez újmy, to ani není žádný pád. Jenže jakmile je prasklý display tak je to okamžitě "mechanické poškození" a útrum :evil:
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

mam problem se spozdenim notifikaci. Ma to hrozne zpozdeni jak u gmail aplikace, facebook zpravy i whatspp. Mate s tim take nekdo problem? Mam jen root a pouzivam link2sd. Zkousel uz jsem nekaolik navodu an netu, protoze s tim maji problemy i jine zarizeni. Existuje nejaka alternativni ROM? Nikde jsem nic nenasel. Díky
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Tak tento problém mam taky, hlavne u ICQ, tam je to zpozdeni velke...a jak to vyresit? zatim nevim, ale pracuji na tom....zatim jsem zkousel nejake externi programy, ale pomohly jen chvilku.

Edit: tak ted jsem to zkousel na nove preinstalovanem systemu a jde to normalne, tak nevim cim to, ale mam jiny launcher, zkousel jsi ho menit?
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

Launcher mam Nova, ale bratr ma zakladni co tam byl a dela mu to taky. Po tovarnim nastaveni to chvili fungovalo, ale myslim si, ze to je spojeny s nejakou aktualizaci. Bud google sluzby nebo neco podobneho. Jeste jsem ted nasel aktualizaci systemu primo od zte. http://www.ztedevices.com/support/smart ... e=software
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Tak to máš pravdu, taky mi to fungovalo, jen chvílí po nahrání ROMky a stejný příklad se opakuje i teď..opět mi to nejde. Zkoušel jsi tu aktualizaci? Jen je škoda, že jsem si jí nevšiml dříve, když jsem teď o víkendu přehrával software. Ale zítra se do toho asi pustím a udělám to znova :-)
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

aktualizaci jsem nahodil vcera a je to porad stejne . Upozorneni na nove zpravy proste nechodi. Je tam problem z facebook chatem, whatsapp, gmail a prijde mi ze blbe i gmail :/ Kdyz otevru treba whatsapp tak tam vidim novou zpravu, ale zadne upozorneni mi nejprijde. Je to skoro nepouzitelne :/ zkusil jsem uz nekolik veci a vubec neci nefunguje. Co jsem tak koukal po internetu tak s delay notification ma problem dost lidi a to i u drahyh telefonu jako nexus 4 atd.... kdyz na neco prijde, dej urcite vedet!

Jste me napada jedna otazka. Co mas za operatora?

Diky
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Akorát jsem se do té aktualizace chtěl pustit a asi na to teda kašlu, když s tím jsou problémy...jaké změny jsou v té aktualizaci? Já mám vodafone.
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

Nikde jsem nenasel zadny changelog. Vcera v noci me napadlo jeslti problem s notifikaci neni spojen s mistem v zakladnim ulozisti. Sice jsem tam mel 350mb volneho a nic nehlasilo, ale zatim to vypada ze to pomohlo. Mam tam nainstlaovany link2sd a vetsi aplikace odkazane na SD. Ted tam mam asi 500 volneho a vypada to, ze to zatim funguje. Mam taky vodafone, ale prechazim k TM tak jsem zvedav jeslti to nebude mit vliv.
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Mně to ted taky funguje, tak nevim čím to je, ale je pravda, že tam mám ted taky dost místa...mě zase napadla možnost, že to je programem na šetření energie, teď tam nemám žádný...tím operátorem si myslím, že to nebude.
kup
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: ned 22. pro 2013 13:07:18
Typ mobilu / ROM: lenovo P1m

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od kup »

Ahoj lidi,nově sem si koupil tento tel. od O2 a nějak se seká.Máte to sekání taky občas?Teď zkouším tip s tou pamětí tel. tak se uvidí.
Až na to sekání(silně se..) je to asi dobrej tel. za ty prachy. Jinak by se určitě nějaká ta alternativní ROM hodila..jestli vůbec na tento tel. bude.
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Mně se neseká ani trochu a to mám na pozadí celkem náročný živý HD wallpaper...
kup
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: ned 22. pro 2013 13:07:18
Typ mobilu / ROM: lenovo P1m

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od kup »

Projevuje se to tím, je jede v pohodě a pak najednou se sekne a nemůžu s tím nic dělat.pomůže jen zmáčknout tlač. vypnuti (někdy i vícekrát za sebou a pak se chytne. Tak nevím jestli to je jen neodladěným androidem nebo vadnej kus z Číny.
kromec
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23. srp 2013 10:44:32
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE V

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od kromec »

Zkus, návrat do továrního nastavení a pokud to nepomůže tak ho reklamuj. Já ho mám naprosto stabilní ikdyž ho mám zaplácaný desítkami aplikací.
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

Já mám rychlost také úplně v poho. Jen mě dost zlobí push notifikace. Po obnově továrního nastavení chvili jdou a pak jak se jim chce.
kup
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: ned 22. pro 2013 13:07:18
Typ mobilu / ROM: lenovo P1m

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od kup »

Tovární nastavení jsem zkoušel několikrát.Zkoušel sem i odinstal. aplikací,které nejdou bez rootu odinstalovat, stejný efekt.Naprosto přestane reagovat. musím občas i několikrát za sebou zapínat a vypínat tl. vypnutí displeje.pak na chvilku zabere.Nedá se to používat. Asi špatnej kus (klasika Čína). Hurá na reklamaci....snad tu reklamaci vyříděj úspěšně. Díky za Vaše napsané zkušenosti.
Kop
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pon 03. zář 2012 18:07:02

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od Kop »

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Nemáte tip na nějaký pouzdro pro tento telefon? Koupili jsme tento mobil tatíkovi k Vánocům, tak bych případně poprosil odkaz (hlavně česká distribuce, s ebay a podobně jsem nikdy nepracoval). Díky...
kup
Nové Androidě
Příspěvky: 44
Registrován: ned 22. pro 2013 13:07:18
Typ mobilu / ROM: lenovo P1m

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od kup »

Ahoj, jedině vyzkoušet přímo na prodejně jestli pouzdro s sedí. Nebo dle rozměru tel.
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

Jo jo, jedine ho vyzkoušet primo na prodejne, tak jsem si kupoval pouzdro i ja a sedi naprosto presne. A ochranna folie mi sedela z Hauwei, jen se musel asi tak o necely milimetr zastrihnout konec, ale verim, ze se da koupit i presnejsi.
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

kup píše:Tovární nastavení jsem zkoušel několikrát.Zkoušel sem i odinstal. aplikací,které nejdou bez rootu odinstalovat, stejný efekt.Naprosto přestane reagovat. musím občas i několikrát za sebou zapínat a vypínat tl. vypnutí displeje.pak na chvilku zabere.Nedá se to používat. Asi špatnej kus (klasika Čína). Hurá na reklamaci....snad tu reklamaci vyříděj úspěšně. Díky za Vaše napsané zkušenosti.
Já bych jeste zkusil prehrat ROMku , jestli ta tvoje neni treba poskozena...no a pak asi ten servis...reklamacni stredisko pro tento telefon (pokud jsi ho kupoval v ČR) je na adrese:
Servisní středisko: BRITEX-CZ, s.r.o.
Tento produkt je možné reklamovat přímo v autorizovaném servisu na adrese:
BRITEX-CZ, s.r.o.
Milady Horákové 125
272 01 Kladno
telefon: 312242419

BRITEX-CZ, s.r.o.
Stupkova 1
Praha
Provádíme : záruční - nezáruční servis - expresní opravy - zálohy DAT.
Pouze osobne
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

mike-kt píše:Já mám rychlost také úplně v poho. Jen mě dost zlobí push notifikace. Po obnově továrního nastavení chvili jdou a pak jak se jim chce.
Tak u mě notifikace stále fungují a napadla mě jedna věc proč tomu tak je..aplikace u kterých se mi to stávalo jsem nikam nepřesouval a nechal tam kde byly, takže v interní paměti, předtím jsem je měl přesunuté a to si myslím že byla přícina, ale byl bych rád, kdyby mi to potvrdil ještě někdo.
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

Ja mam prave presunute jen aplikace kde notifikace nepotrebuji. Whatsapp, facebook gmail a podpobne mam v interni. Takze tim to asi nebude. Ale kdyby mi to nekde potvrdil tak to zkusim. Vyzkousel jsem snad uz vsechno. Ja teda momentalne mam nastavene link2sd a vetsi aplikace mam odkazane na sd externi kartu. Bratr ma vse standartni a taky mu to dela.
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

mike-kt píše:Ja mam prave presunute jen aplikace kde notifikace nepotrebuji. Whatsapp, facebook gmail a podpobne mam v interni. Takze tim to asi nebude. Ale kdyby mi to nekde potvrdil tak to zkusim. Vyzkousel jsem snad uz vsechno. Ja teda momentalne mam nastavene link2sd a vetsi aplikace mam odkazane na sd externi kartu. Bratr ma vse standartni a taky mu to dela.
Hm, tak to je škoda , já už si říkal, že to bude tím. Je ale zajímavé , že mi to teď šlape bez problému, tak pak mě snad napada jen , že to bude launchrem, mám Smart launcher https://play.google.com/store/apps/deta ... flowerfree to je totiz tak poslední možnost, co jsem měnil oproti tomu, kdy to nefungovalo. Jo a nemáš tam nainstalovany nejaky soft na šetření baterie?
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

Na setreni baterie tam nic nemam. Launcher mam Nova. Jo je mi to take zahadou.
kromec
Nové Androidě
Příspěvky: 21
Registrován: pát 23. srp 2013 10:44:32
Typ mobilu / ROM: ZTE BLADE V

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od kromec »

Mě blbne upozorňování jen u kalendáře a to ne vždy. Gmajl, Facebook vypadá že mě upozorňují bezproblemu.

Nemá někdo ňakou aplikaci na nastavování automatického jasu? Telefon automaticky nastavuje jas jen ve třech krocích a ještě docela zmateně...
androidZDG
Nové Androidě
Příspěvky: 46
Registrován: stř 18. zář 2013 18:57:27
Typ mobilu / ROM: ZTE Blade V+Acer Liquid Z530

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od androidZDG »

POužívám tuhle aplikaci https://play.google.com/store/apps/deta ... ness.level , ale automaticky režim nevužívám, tak nevím jak tam funguje.
Uživatelský avatar
dvzd
Troll - nekrmte mě! :)
Troll - nekrmte mě! :)
Příspěvky: 4505
Registrován: pon 06. úno 2012 10:38:34
Typ mobilu / ROM: Flip3

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od dvzd »

mike-kt píše:... Jeste jsem ted nasel aktualizaci systemu primo od zte. http://www.ztedevices.com/support/smart ... e=software
Jsou tam nějaký dva soubory na stažení. To větší je asi ROMka, ale co je to menší s označením: "DRV_HS_G_2066V1.0.0B11"? Mám naflashovat oba dva soubory?
mike-kt
Stálý androiďák
Příspěvky: 69
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:40:22
Typ mobilu / ROM: HTC wildfire

Re: ZTE Blade V ---všechno o tomto telefonu sem

Příspěvek od mike-kt »

To jsou podle me jenom ovladace.

Jinak ja mam porad problem s notifikaci a porad nic nepomohlo :/ Mate nekdo stejny problem?
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“