ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuzeMobil bez GSM signálu žere baterii

ZTE

Moderátoři: Moderátoři čínských mobilů, Moderátoři čínských mobilů

Odpovědět
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od Tomkk »

Je to tu o Blejdíkovi smutně mrtvé, přesto se zeptám:
Zrušili nám poblíž vesnice BTS a nyní v domě (necelých 20 km od Brna) už nechytím signál O2 (Bleskmobil). Potíž je v tom, že dříve mobil za noc (i když byl signál také na hranici příjmu) spotřeboval jen jednotky procent baterky. Nyní však, když signál nemá vůbec, mi vycucá za noc klidně i 30% (mobilní data vypnuta, volba 2G). Navíc jako by toto stále budilo procesor. Pokud zapnu mód letadlo, tak je to OK a foun nebere skoro nic. (Nastavil jsem si tedy v Llamě, aby při zhasnutí dipleje přepla foun do módu letadlo a po zapnutí displeje vypla mód letadlo a zapla Wifi (abych měl aspoň domácí wifinu). Jenže touto metodou se foun dost často dostává do známého problému, že se wifi nechce připojovat. Napíše "Vyhledávám" "Připojuji" "Odpojeno" a pomůže jen reset. Další problém je, že není podle čeho rádio zase zapnout, jedině na pevno podle času, nebo v pravidelných intervalech zkoušet rádio zapínat a podle výsledku přepínat mód letadlo. Nic moc :/

Dotaz je, jestli mohu nějak zabránit extrémnímu vybíjení baterie mobilu když nemá signál GSM bez toho, že bych zapínal mód letadlo. Nemyslím, že je problém v tom, že by vysílací modul při pokusech navázat spojení měl až tak velký odběr. Spíše za to může to, že procesor v tomto stavu nechce spát.
(ZTE Blade CM7.2 last stable)
Uživatelský avatar
ramon.dexter
Moderátor
Příspěvky: 12740
Registrován: pon 04. kvě 2009 18:04:58
Typ mobilu / ROM: Poco x3 pro/stock ROM
Tablet: Samsung Galaxy Tab S7/stock
Bydliště: Kozolupy

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od ramon.dexter »

To chování je zcela logické a pochopitelné.
Mobil funguje tak, že buď signál má, nebo ho hledá. Když signál má, nemusí ho hledat. Tudíž baterku ždíme minimálně. Ovšem když signál ztratí, začne ho vyhledávat, což se na baterce prostě projeví. Není to tím, že by procesor nespal, jak jsi usoudil. Skutečně je to tím, že většina výkonu a energie jde do GSM/UMTS modulu.
Jediným řešením je použít režim letadlo. Jinak to NELZE řešit.

Tobě asi jde o to, abys měl telefon nějak připojen do netu. To lze následovně: Aktivuj režim letadlo a poté zapni wifi. Ona totži wifi může v režimu letadlo normálně fungovat. Samotná wifi příliš nežere, takže to nech tak, že mobil bude v režimu letadlo s permanentně zapnutou wifi.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)
brum
Nové Androidě
Příspěvky: 14
Registrován: stř 12. bře 2014 21:48:59
Typ mobilu / ROM: Huawei Honor 2 9508 MIUI 4.3.7

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od brum »

Jen osobní zkušenost, na chatě vypadává signál velice často, 20-35 % baterie za noc jde do háje.
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od Tomkk »

To ramon: Už starý "hloupý" siemens měl volbu, jak často se má přihlašovat na síť a šetřit tak baterii. Po "chytrém" telefonu toto chtít nemohu? Dále měl k dispozici baterii 700 mAh a se signálem vydržel 6 dní, bez signálu 3..4 dny. To má samotný GSM modul v Blade o tolik vyšší příkon, že vyšťaví baterii 1450 mAh skoro za den? I podle grafů mi přijde, že má velký vliv i to buzení. Z nějakého důvodu k němu dochází pouze když není GSM signál. Navíc i dříve byl signál velmi slabý (jedna "čárka" na ukazateli, béžový proužek v grafu,) takže GSM také musel pracovat blízko maximálního výkonu, a přesto byla noční spotřeba násobně nižší.
"noc1" je obr. když foun neměl signál, "noc2" je v módu letadlo.
Edit: Ještě pro srovnání stejně provozuji Treo750 s WM, tedy doma nemá signál. Mírně vyšší spotřeba než se signálem vidět je, ale rozhodně to není tolikanásobek jako u Blade. Takže předpokládám, že je tam spíše nějaký SW problém.
Noc1.gif
Noc1.gif (12.96 KiB) Zobrazeno 6835 x
noc2.gif
noc2.gif (13.27 KiB) Zobrazeno 6835 x
piggalus
Stálý androiďák
Příspěvky: 195
Registrován: stř 29. pro 2010 22:35:42
Typ mobilu / ROM: Nexus 4

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od piggalus »

A co nastavit manualni rezim vyhledavani site? Pri ztrate signalu ti jen oznami, ze jsi bez nej a snad nevyhledava (alespon doufam)...mam takto nastavene a baterku nijak vyrazne nezere.

tpt
LG G4 Stock ROM Android 6.0
Past: HTC Touch Diamond, HTC Wildfire, Samsung Galaxy S, HTC Evo 3D, Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy Nexus, LG Nexus 4
JirkaH76
Robot
Příspěvky: 737
Registrován: úte 31. kvě 2011 9:17:38
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od JirkaH76 »

Samozrejme ze cpu nespi kdyz se vyhledava bts. A tim se vybijeni jeste urychluje. Reseni uz tu je. Zapnout letadlo a pak wifi.
Tomkk
Stálý androiďák
Příspěvky: 194
Registrován: ned 27. kvě 2012 11:43:39
Typ mobilu / ROM: Sony Xperia M dual C2005 Root
Mobil 2 / ROM: LG P500 CM7.2
Tablet: DPS Titan 8
Tablet 2 / ROM: DPS Dual 7

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od Tomkk »

To jsem se pokoušel. Jednak pomocí Llamy, druhak pomocí appky NoBars. Ta vypadala zajímavě (pokud nemá signál, tak přepne do módu letadlo a zkouší najít signál jen každých např. 5 minut). Ve výsledku to pak za noc sežralo místo 40 % jen třeba 7%, to šlo. Bohužel z nějakého důvodu obě řešení nefungovala zcela spolehlivě , navíc u obou se projevuje ten problém, že když pak zapnu ručně, (nebo i automaticky po zapnutí displeje pomocí Llamy) WIFI, tak často nefunguje a pomůže jen restart.
Už jsem i zjistil, s čím toto souvisí. Mám nastavené, aby se WiFi odpojovala, když nesvítí displej. Jenže něco toto asi zblbne a začne se to chovat obráceně (jako by se negovala info o zapnutém displeji), takže zapnu displej, zapnu WiFi, ta píše, že připojuje a pak odojeno. Zjistil jsem ale, že když zapnu WiFi a pak rychle vypnu na cca 10s displej, tedy nechám ji připojit při vypnutém displeji, tak se připojí a funguje. (Mobil mám nově flashnutý a dělalo to před i po.)
Edit: Ještě jsem objevil appku Auto Pilot Mode, která by také měla umět na definovaný čas vypnout GSM, bohužel mi v CM7.2 funguje pouze, pokud je zapnutý display, takže vlastně nefunguje..
mgg
Nové Androidě
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28. čer 2013 21:53:44
Typ mobilu / ROM: fx 420

Re: Mobil bez GSM signálu žere baterii

Příspěvek od mgg »

děkuji , mě to také pomohlo
Odpovědět

Zpět na „ZTE Blade/Orange SF - obecná diskuze“