AplikacePravidla fóra

Znáte nějakou aplikaci pro Androida? Napišme si o ní! :) Navigace/GPS,
Produktivita, Online aplikace, Zabezpečení, Komunikace, Widgety,

Moderátoři: don_alex, radegast

Zamčeno
Uživatelský avatar
Supík
Admin - kdysi hodnej
Příspěvky: 1773
Registrován: úte 23. zář 2008 13:07:22
Typ mobilu / ROM: MI9 + HTC G1
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Pravidla fóra

Příspěvek od Supík »

První:
Warez odkazy, dotazy na warez a navádění k používání warezu: NE! (za odkaz na warez může být udělen BAN bez varování - typicky na 1-30dní dle intenzity problému)

Druhé:
TYKEJME SI bez ptaní :)

Třetí:
Nezákládejte duplicitní témata! Používejte nejprve hledání (ať už zde na fóru nebo Google) a projděte si všechny kategorie, kde by se Váš problém mohl nacházet! Duplicitní témata budou bez upozornění zamčena nebo úplně odstraněna!

Čtvrté:
Zdrž se jakéhokoliv spamu, nekonkrétních, extrémně krátkých nebo offtopic příspěvků, ty pouze znepřehledňují diskutované téma. Takové příspěvky budou po čase bez upozornění smazány, zvaž tedy každý příspěvek, který odesíláš.

Páté:
Pravidlo dočasně zrušeno, chystá se technické řešení.

Šesté:
Pravidlo dočasně zrušeno, chystá se technické řešení.

Sedmé:
Piš stručný a výstižný titulek, na jeho základě se čtenáři rozhodují, zda si tvůj příspěvek přečtou nebo ne. Rozhodně nesmí obsahovat slova jako: "Prosím, poraďte", "Mám problém", "Který vybrat?", "POMOC", "Co dělat?" atp.

Osmé:
Nadávky, vulgarismy a neslušné chování je vždy důvodem k udělení varování, případně banu!
Taktéž je zakázáno vkládat nebo žádat o příspěvky obsahující sexuální, rasovou, náboženskou a jinou diskriminaci a podporu terorismu, fašismu a jiné formy násilí a utlačování. Toto pravidlo se vztahuje též na uživatelské jméno, avatar i podpis.

Deváté:
Programy (např. Tapatalk), které vkládají do textu příspěvku jakýkoliv podpis, nesmí ve vloženém textu obsahovat název onoho programu a název zařízení, ze kterého byl příspěvek zaslán (velmi to mate vyhledávání)! V případe pokynu moderátora nebo administrátora fóra je nutno podpis upravit.

Desáté:
Podpisy v uživatelském profilu je povoleno dělat maximálně na 3 řádky vč. prázdných řádků, a je doporučeno používat pouze decentní barevné zvýraznění. Obrázky v podpisu je možné používat. Pouze ale do max výšky 22px a bez animací či výrazných barev.
Spojlery v podpisu jsou zakázané!

Jedenácté:
Netapetuj příspěvky smajlama, emotikonama či paznakama. Nepoužívej CAPS LOCK, je to neslušné!

Dvanácté:
Zakládání duplicitních uživatelských účtů je zakázáno! Duplicitní uživatelské účty budou bez upozornění zabanovány.

Třinácté:
Piš příspěvky s co nejlepším pravopisem. Diakritika není důležitá. Důležité je používat interpunkční znaménka a Velká písmena na začátku vět. Důvod je prostý: dobře strukturovaný text se lépe čte a ostatní vám pak mohou lépe poradit. Nebuďte sobečtí a snažte se ostatním co nejvíce ušetřit práci s pochopením Vašeho dotazu. Vlákna s nesrozumitelným dotazem budou bez upozornění zamykána!
Používání nadávek a invektiv není vítáno.

Čtrnácté:
Zakládání postů pouze za účelem reklamy vlastního produktu (obchodu, služby) je zakázáno v případě, že v textu není podrobný popis aplikace, zařízení, obchodu či služby, text není doplněn o screenshoty a fotografie a další vlastní zákulisní informace o prezentovaném produktu. Je ale vždy nutné, aby na stránce odkazovaného produktu byl odkaz zpět na konkrétní vlákno. AF má 3milióny zobrazení měsíčně. Kolik vaše prezentace? Myslím, že to je od AF stále velmi fér. :) Nenásilný/nevtíravý vodotisk ve fotografiích je povolen.
Tohle pravidlo respektujte do posledního písmenka a nehledejte cesty kolem. Pokud se chcete dohodnout na nějaké výjimce, tak piště SUPovi. Případné BANy by mne mrzely.


Patnácté:
Ke zvýraznění textu používej značky, které jsou k tomu určené!
Části kódu, výpisy logů, různé texty z externích zdrojů atp. umísťuj výhradně do značek CODE
Internetové odkazy umísťuj výhradně do značek URL

Šestnácté:
Neprodlužuj zbytečně vlákno pokládáním dalších (off-topic) dotazů! Máš-li jiný dotaz a nenajdeš-li na něj odpověď, založ nové vlákno.

Sedmnácté:
Obrázky raději vkládej do značky SPOILER - obrázky mimo spojler zbytečně zabírají místo, znepřehledňují téma a zdržují načítání stránky. Jedinou výjimkou jsou témata určená výhradně jako galerie. zrušeno!

Osmnácté:
Je zakázáno spamovat téma opakovaným vkládáním informace o nové verzi produktu. Pokud vložíš novou informaci o aktualizaci produktu, sám pomocí příslušného tlačítka nahlásíš tu předchozí, aby ji moderátoři mohli z tématu odstranit.
Changelog (přehled změn) vkládej pomocí funkce "Upravit" do prvního (svého) příspěvku.

Devatenácté:
Pro klasickou inzerci je zde http://bazar.androidforum.cz. Do vláken inzerce nepatří a bude bez upozornění odstraněna! - Dočasně zrušeno, bazar není funkční
Bazar už zase funguje.. ale zde na fóru! Žádný spam ani hodnocení ceny. Každý může prodávat, za kolik chce. Komerční inzerce zakázána!"

Dvacáté:
VŽDY RESPEKTUJ ROZHODNUTÍ MODERÁTORA! Nesouhlasíš-li s jeho postupem, obrať se na administrátora fóra - vždy se dá najít oboustranně výhodné řešení. V žádném případě se však neuchyluj k nadávkám, jízlivým poznámkám, záměrnému porušování pravidel nebo k obcházení moderátorova rozhodnutí.

Dvacátéprvní:
Neposílej administrátorům fóra ani moderátorům soukromé zprávy obsahujícími dotazy, které patří na fórum (např. dotazy na návody a postupy, apod.). Administrátory i moderátory kontaktuj výhradně pokud máš dotaz nebo připomínku k chodu AndroidFóra. Toto pravidlo platí i pro IM a sociální sítě, pokud administrátor nebo moderátor uvádí takovýto kontakt zde na AndroidFóru.
Administrátor ani moderátoři na takovéto zprávy nemusí reagovat. V případě neustálého porušování tohoto pravidla může být uživateli uděleno varování.

Dvacátédruhé:
Administrátor fóra má oprávnění posoudit vhodnost uživatelského jména, avataru i podpisu a shledá-li je nevhodnými, může jej bez změnit. Reklamní odkazy v podpisech je možné používat pouze po předchozí dohodě s administrátorem.
Má-li uživatel zájem o změnu uživatelského jména, může kontaktovat administrátora fóra nebo jeho moderátory s žádostí o změnu, ve které zároveň uvede návrh nového uživatelského jména a důvod jeho změny.

Pravidla zde jsou hlavně od toho, aby na fóru byly informace co nejsrozumitelnější a byly nalezitelné.
Prohřešky proti pravidlům jsou moderátory posuzovány jednotlivě a podle závažnosti může být uděleno varování. Varování se automaticky smaže po 180ti dnech. V případě udělení třetího varování je zároveň zváženo udělení BANu na 1-30 dní (dle závažnosti). V případě dalšího porušování pravidel může následovat BAN navždy.
Právě (22.11.2023) se snažím AF opravit a dát ho do up-to-date stavu.
Pokud vám AndroidForum pomohlo, tak jej prosím sdílejte a lajkute na FB a dalších sociálních sítích. A nebo ho třeba i podpořte vypnutím adbloku a nebo pošlete donation ..viz pravý sloupec. AF to potřebuje. Díík
Zamčeno

Zpět na „Aplikace“