Android OSMiracast vs. Cromecast - problem MOTO G5+ vs. SONY 55XE7077

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Claudius
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia L - C2105

Miracast vs. Cromecast - problem MOTO G5+ vs. SONY 55XE7077

Příspěvek od Claudius » úte 05. lis 2019 15:46:42

Mám mobil MOTO G5+, který údajně umí jen ChromeCast a televizi SONY 55XE7077, která umí jen MiraCast. Nemůžu tedy najít způsob, jak zrcadlit mobil na obrazovku TV. Jde mi hlavně o rychlé prohlížení fotek na velké obrazovce. Přístroje si ale asi nerozumí. Co je mi divné, že v aplikaci YouTube je ikonka k odeslání videa do TV a ta funguje a video se do TV odešle. Prosím ty zkušenější, je odeslání videa z YouTube do TV funkce zrcadlení obrazovky prostřednictvím MiraCast nebo je to řešeno úplně jinak? A když to funguje z YouTube, existuje nějaký způsob, jak odeslat fotky na TV bez ohledu na MiraCast nebo ChromeCast?

Syn má mobil SONY XPERIA a z jeho galerie fotky do TV odesílá a má tam tu ikonku. Já na MOTO žádnou ikonku nemám a už jsem zkusil všechny galerie co existují. Jo a v Nastavení -> Připojená zařízení -> Odesílání se mi TV neukáže kdybych se na hlavu stavěl.

LivArt
Terminátor
Reputace: 248
Typ mobilu / ROM: Xiaomi MI5 HavocOS
Mobil 2 / ROM: SGS4 + SGS6
Twitter: https://twitter.com/CZmisak
Tablet: SGTab4
Kontaktovat uživatele:

Re: Miracast vs. Cromecast - problem MOTO G5+ vs. SONY 55XE7077

Příspěvek od LivArt » úte 05. lis 2019 19:54:30

Existuje, Chromecast.
Youtube funguje tak, že to aplikaci v TV řekne, že chceš z telefonu přehrát tohle video, tak ho aplikace v TV přehraje.

Co toto? Případně opačně, jestli to je chytrá televize, může existovat Chromecast receiver pro tu TV.
lenovo - Je to ještě mnohem horší, než to vypadá.
Zpomalený nebo sekající se telefon - jak postovat
Nejobsáhlejší Doctor Who CZ & SK Fanweb | Sleduj mě na #twitteru.
Soukromé zprávy mi pište, pokud máte nějaký konkrétní dotaz na mě. Na ostatní dotazy je tu fórum.

Autor tohoto vlákna
Claudius
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: SONY Xperia L - C2105

Příspěvek od Claudius » stř 06. lis 2019 10:49:31

Bohužel tato apka nefunguje, protože mobil vůbec nevidí televizi. Už jsem to zprovoznil přes DLNA. Není to sice tak pohodlné na 1 tlačítko, ale funguje to. To je poučení, že ta "chytrá" TV od SONY je blbá jako tágo. Když jsem jí kupoval, neznal jsem rozdíly mezi chytrými TV a zaměřil jsem se jen na obraz. Ten je perfektní, ale chytrá se jí fakt říkat nedá. Ještě mám k TV připojené Raspberry a to je opravdu chytré. Když to píšu, tak mi napadá, že by bylo jednodušší zrcadlit obraz na Raspberry, tam bude možností víc :-)

Papooch
Androiďák!
Reputace: 24
Typ mobilu / ROM: Samsung S5 Neo (Stock + Root)

Příspěvek od Papooch » čtv 07. lis 2019 11:41:57

Jakákoliv aplikace na miracast bude fungovat jenom v případě, že samotný telefon miracast podporuje. Televize chytrá je, jen bohužel se v poslední době u mobilů upouští od miracastu, protože google tlačí dopředu chromecast... Řešením je koupit za ticku chromecast dongle a píchnout ho do volného hdmi v televizi.
Na poděkování slouží palec u příspěvku

netineti
Robot
Reputace: 14

Příspěvek od netineti » sob 09. lis 2019 20:07:13

Mal som moto x4, moto one, moto G5 a zrkadlenie na TV, ktoré bolo priamo v menu mobilu nefungovalo...

Odpovědět

Zpět na „Android OS“