Android OSHacknutý účet FB a messenger

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
lucin86
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Huawei

Hacknutý účet FB a messenger

Příspěvek od lucin86 » ned 06. zář 2020 14:44:43

Zdravím, moc bych prosil o radu. Mám telefon Huawei P 30 lite. Je možné, aby se mi někdo "naboural" v telefonu do FB a messenger účtu? Už se totiž několikrát stalo, že někdo pořídil screen komunikace v messengeru a poslal to mojí přítelkyni do messengeru. Totéž se stalo i účtem na FB. Zřejmě nějaký zhrzený milenec. Svědomí mám čistý, ale vysvětlujte to ženský... Telefon mám kupovaný jako nový u T mobile, aplikace nestahuju, telefon nikomu nepůjčuji. Mám ho chráněn otiskem, takže ani přítelkyně se do něj nedostane a bezpečnostní kód nezná. Přítelkyně mi sdělila, že ty screeny ji někdo posílá z anonymního profilu. Je třeba možný, že by se mi mohl do telefonu dostat zaměstnanec operátora? Jinak u všech účtu jsem si změnil heslo na dost složitý a nastavil dvojitý ověření. Díky za rady

dvzd
Kyborg
Reputace: 23
Typ mobilu / ROM: UF2

Re: Hacknutý účet FB a messenger

Příspěvek od dvzd » ned 06. zář 2020 18:10:45

Všechno je možné, ale může se do tvých účtů na fcb apod. dostat i ze svého telefonu, pokud zná heslo a dělat si screeny tam. A myslím, že změna hesla nepomůže, dokud se ve svém telefonu sám neodhlásí.

bandit707
Droid
Reputace: 41
Typ mobilu / ROM: SGN10h
Mobil 2 / ROM: SGS7
Tablet: SGN 10.1 (2014)

Příspěvek od bandit707 » ned 06. zář 2020 19:04:59

Ved predsa si vieš, pozrieť, z akých zariadení si prihlásený na FB a messenger
A môžeš neznáme zariadenia odpojiť a teda aj heslo si zmeniť, a nastavit dvojfaktorove overovanie
all no root --> Samsung Galaxy Note 10plus , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy Note 10.1 (2014), Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S3 mini

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 10. zář 2020 7:05:44

dvzd píše:...A myslím, že změna hesla nepomůže, dokud se ve svém telefonu sám neodhlásí.
Pomůže, jeho přihlášení ztratí platnost a server už s ním nebude komunikovat. Uvidí maximálně už jen to, co tam měl zobrazené do té doby, ale nic nového už se mu nezobrazí.
LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

ludekbrno
Terminátor
Reputace: 204
Typ mobilu / ROM: Xiaomi Redmi Note 4X global

Příspěvek od ludekbrno » čtv 10. zář 2020 7:09:15

Lucin86:
Ne, operátor s tím nemá nic společného, nemá žádný přístup do tvého telefonu a komunikace se serverem FB/Messenger jde přes operátora v šifrované podobě. Jediná možnost je, že ten útočník zná tvé přihlašovací údaje. To vyřešíš snadno změnou hesla a aktivací dvoufaktorového ověřování. Nicméně jako v naprosté většině těchto případů, obvykle za tím nestojí žádný hacker nebo jiný způsob prolomení zabezpečení, ale je v tom spíš lidský faktor, že to dělá člověk, který má k zařízení přístup a od kterého bys to nečekal. V tomto případě ta přítelkyně ;-) Odkoukat bezpečnostní kód je to nejjednodušší ;-)

LG L 9II se stock ROM 4.1.2 + root. Vzhledem k parádní vyladěnosti stock ROM nebudu s velkou provděpodobností uvažovat o jakékoliv custom ROM.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“