Android OSOdeslání polohy wifi sítí do Google - jak to funguje?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Atlantis
Stálý androiďák
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Odeslání polohy wifi sítí do Google - jak to funguje?

Příspěvek od Atlantis » ned 16. led 2011 19:02:11

Ve zkratce úvodem:

Kód: Vybrat vše

http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/najdete-se-i-bez-gps/sc-3-a-1315155
Podle tohoto článku mobily s androidem posílají polohu do googlu. To vím, mám to už vyzkoušený, svoji wifi mi to najde až s moc velkou přesností, ale o tom jindy...

Co bych ale potřeboval, tak jestli nemáte info kdy a za jakých podmínek to odesílá?
- Jen když jede nějaká google aplikace typu mapy/earth?
- Vždycky když je zaplá wifi a nějaká aplikace využívá GPS (a je fixlá) - symbol satelitku
- Kdykoliv kdy mám povolenou GPS a wifi zároveň? (to by zase žralo moc baterky ne?)
- Jak to dělá, když sice wifi a GPS jedou, ale nejsou data? uloží si to tabulku někam do paměti a pak to naráz odešle?

Pokud někdo máte nějaký pozorování ohledně tady tohoto fenoménu, prosím napište

PS: ještě by mě zajímalo, proč google earth a maps (aplikace) zobrazujou každej jinou polohu...když vypnu wifinu, tak se zaměří podle BTS oboje na stejný místo(a občas přeskakujou, jak se mění BTS). když wifi zapnu, tak eath zůstane na svý poloze a jen přeskakuje podle BTS, ale maps se změní na tu od wifiny...

matoman
Stálý androiďák

Re: Odeslání polohy wifi sítí do Google - jak to funguje?

Příspěvek od matoman » ned 16. led 2011 22:10:25

Posiela sa to pravdepodovne vzdy v pozadi ak je dostupny gps signal a wifi bez spustenych map (v nejakych rozumnych intervaloch tak to nezerie baterku)

o tom cachovani pri nedostupnosti dat netusim, ale napriklad (ipod touch pravdepodobnie cachuje najdene wifi a potom pri pripojeni na net doda k nim suradnice a naopak) tak je velmi pravdepodobne ze to funguje nejak rovnako (na posielanie polohy) ale z mojho pozorovania to nefunguje na ziskanie (teda s datami som presiel okolo nejakej wifi a zistil som polohu, ked tadial idem bez dat uz polohu nezisti - ipod to vie, ale ja mozno nieco robim zle)

Btw na co to presne potrebujes vediet? Ono by mozno slo nainstalovat nejaky logger odchodzich spojeni/(na mobil, router) a zistit ako to je presne

Autor tohoto vlákna
Atlantis
Stálý androiďák
Typ mobilu / ROM: Nexus 5

Re: Odeslání polohy wifi sítí do Google - jak to funguje?

Příspěvek od Atlantis » úte 18. led 2011 14:04:43

No že to nedokáže lokalizovat bez dat je celkem logický - ono to musí poslat dotaz googlu a ten odpoví...no a ten mobil si asi nepamatuje, že na tyhle wifiny se už ptal. Ale jinak díky za pozorování. No potřebuju to protože jsem zvědavej a je to taková nepopsaná funkce, tak mě zajímá, jak to funguje a kdy tu polohu posílám a kdy ne.

Taky by mě zajímala změna té polohy - měl jsem jedno AP chvíli zaplý ve škole a už když dám lokalizovat, tak mi to ukazuje adresu školy :-D tak by mě zajímalo, kdy se to změní na současnou polohu...jestli až bude XY odeslání nové polohy nebo jak?

Odpovědět

Zpět na „Android OS“