Android OSAutomatické zapínání BT, Wifi

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Automatické zapínání BT, Wifi

Příspěvek od Japhy » pon 14. úno 2011 12:11:25

Ahoj,
asi mne odkážete na aplikaci typu Locale nebo Profiles, ale nejspíš řeším trochu něco jiného než poskytují tyto aplikace. Je možné mít trvale vypnutý BT, zapínat ho pouze pokud se objeví v dosahu některé ze spárovaných zařízení a vypínat pokud se vzdálím z dosahu BT zařízení? Typické použití například HF v autě. Tedy mít trvale vypnutý BT, jednou za daný interval (řekněme 15 min) zapnout BT, zjistit jestli je v okolí něco spárovatelného a pokud ne, BT zase vypnout.
Totéž pro wifi - jednou za stanovený čas zapnout, zjistit jestli se nacházím v dosahu sítě s SSID z listu a pokud ano, vypnout datové přenosy GSM a zapnout wifi. Při vzdálení z dosahu wifi vypnout a zapnout zase datové přenosy.
Předpokládám že Locale tohle neřeší, protože aby byla provedená změna profilu například podle přítomnosti signálu dané wifi sítě, musí být wifi zapnuté.

Dále bych se chtěl zeptat jak je to s funkcí GPS. Když zapnu v Nastavení->Umístění->Použít satelity GPS, znamená to že GPS čip je tak jako tak vypnutý a zapíná se teprve tehdy pokud nějaká aplikace přes API požádá o aktuální polohu?

A poslední věc, co byste mi doporučili za zdroj informací kdybych chtěl proniknout trochu více do adresářové struktury Andoidu, architektury systému a ukládání dat například UI Sense? Nejlépe něco jako "Android for former WM tweaker".

Předem díky za info.

Autor tohoto vlákna
Japhy
Nové Androidě
Příspěvky: 20
Registrován: pon 14. úno 2011 11:58:55
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: HTC Desire

Re: Automatické zapínání BT, Wifi

Příspěvek od Japhy » pon 14. úno 2011 13:31:08

Tak pro tu první část dotazu už jsem něco našel - Wireless Sentry Pro, zdá se že dělá opravdu co má. A za 2$ to umí i zapínat/vypínat podle toho jestli je telefon na nabíječce.
http://market.android.com/details?id=co ... ssentrypro

Uživatelský avatar

PL113
Droid
Příspěvky: 1539
Registrován: stř 04. lis 2009 9:06:04
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Re: Automatické zapínání BT, Wifi

Příspěvek od PL113 » pon 14. úno 2011 13:49:47

zkus apk Setting Profiles - nastavíš si taky jak často chceš aby se to připojovalo ;) včetně podmínek jaké mají nastat - nabíječka, headset apod. Mnohem lepší, než locale apod.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 1 host