Android OSFactory Reset - co můžu čekat

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S9000

Factory Reset - co můžu čekat

Příspěvek od Cybert » úte 08. bře 2011 19:43:46

Mám dotaz, galaxy S jsou koupil s verzí 2.1, pak mi ji v obchodě flešli na 2.2.1. Teď kdybych udělal factory setting reset vráti se mi na 2.1 nebo zůstane 2.2.1 akrát bez uživatelských dat?

sethxp
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Omate TrueSmart Watch
Kontaktovat uživatele:

Re: Factory Reset - co můžu čekat

Příspěvek od sethxp » úte 08. bře 2011 19:55:08

Smazou se jen uzivatelska data a nastaveni.
http://www.seth.cz/ - odblokování , S-OFF , servis
Odblokování, SW, oprava brick přes JTAG, záchrana dat ze všech MTK = i mrtvých, odblokování gesta, pinu... bez ztráty dat, odstranění Google reset FRP ochrany..

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » úte 08. bře 2011 19:58:09

určitě? na nějakým emerickým helpdesku tvrdili, že to půjde zpátky na 2.1

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » stř 09. bře 2011 8:57:52

Tak jo, šlo to zpátky na 2.2.1, což je fajn, ale problém je, že to můj prroblém moc nevyřešilo. Je nějakej ještě zásadnější reset?

sethxp
Androiďák!
Typ mobilu / ROM: Omate TrueSmart Watch
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sethxp » stř 09. bře 2011 9:03:00

Jelikoz ani nevime co je za problem tak ne.
http://www.seth.cz/ - odblokování , S-OFF , servis
Odblokování, SW, oprava brick přes JTAG, záchrana dat ze všech MTK = i mrtvých, odblokování gesta, pinu... bez ztráty dat, odstranění Google reset FRP ochrany..

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » stř 09. bře 2011 10:44:48

Jde o tohle: V pondělí jsem instaloval aplikce ACClenaer a Apps 2 SD. Po jejich spošutění ale skoro všechny aplikace přestaly fungovat. Obnovil jsem tedy telefon ze zálohy (Backup Everything) a přeinstaloval problémové aplikace. Ukázalo se, ale, že tím se problém nevyřešil - mnohé aplikace, zejména widgety se po reset (soft-reset) vracely do původního nastavení nebo se aplikace se službou odlogovávaly během spuštění. Další aplikace se při ikaždém spuštění chovaly, jako by byly spuštěny poprvé (úvodní obrazovky, prohlášení o právech, různé varovací screeny atp.) Widgety na počasí (Beautiful widget) dokonce nedokázal po resetu udržet nastavenou lokaci. Zkusil jsem tedy obnovit tovární nastavení (původní 2.1. mi v lednu flešli v servisu na 2.2.1), což nejprve pomohlo. Ještě jsem pro jistotu přeformátoval vnitřní kartu. Podařilo se mi obnovit všechny předtím naistalované aplikace včetně widgetů. Několikrát jsem telefon zkusmo resetoval, abych viděl jestli je vše ok. Nejprve to bylo vše ok, ale včera v noci, když jsem doinstaloval beautiful widgets a purgrid calendar a provedl reset, tak se problém vrátil. Bezprostředně po nabootování se objevil úvodní tutorial a pak se začaly objevovat hlášky o padajících službách (především smart keyboard), bylo ji nutné odinstalovat, aby se s telefonem dalo vůbec něco dělat. Problémové aplikace se pak začaly chovat stejně chybově jako před tím. Znova jsem tedy provedl obnovení továrního nastavení a aplikace začel přeintstalovávat konzervativněji. Pár jich nahodím a zkusím softreset, jestli to funguje, zatím ano. Ale ty dva poslední widgety jsem doinstalovat nezkoušel. Nejsem v těchchle věech moc zkušený, takže nevím co dál. Reklamace, oprava, přeherání firmwaru nebo je to jen nějaká prkotina. Takže uvítám každou radu... díky.

PL113
Droid
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy S

Příspěvek od PL113 » stř 09. bře 2011 11:38:59

chybu bych asi viděl v tom apps 2 sd (to sis tam proboha nainstaloval proč, když sgs má asi 1,5gb vyhrazené na aplikace, aby odpadla nutnost karty? to je spíš pro htc, které mají minimální paměť na aplikace!)
poté jsi zformátoval kartu a obnovil ze zálohy -> což znamená, že ty data aplikací, které jsi přesunul na sd a následně ji zformátoval, tam jaksi nejsou a tudíž se ty aplikace nemůžou chovat korektně...

Když už děláš hard reset, tak instaluj pro jistotu přímo z marketu a ne ze zálohy...

možná někdo přijde s něčím rozumnějším, ale tohle mě teď v rychlosti napadlo

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » stř 09. bře 2011 11:51:09

po hard resetu jsem všechno instaloval z marketu. ze zálohy to bylo jen poprvé po použití app2SD. Tu jsem instaloval protože jsem myslel že se to přesune na externí kartu (kde mám hodně místa a ne na interní, kde ho mám málo). Ale vzhledem k tomu, že jsem udělal factory reset a pak instaloval všechno originálně z marketu a na telefon, tak nechápu, proč se ten problém vrátil. Nemůže jít o něco jiného? Pokud se ten problém vyskytne, tak vždycky po softresetu.

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » pon 14. bře 2011 20:59:36

Takzeten muj problem se porad nejak vraci. Udelam factory reset, vsechno preinstaluju, chvili to funguje, ale pak to po nejakym reseu zase zacne zlobit. Nejprve spadnou vsechny widgety, klavesnice a tak. Uz nevim co s tim. Je nejakej reset, kterej smaze UPlne vsechno? Nejaky preformatovani? Nebo dat uplne novej firmware? :help:

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » úte 15. bře 2011 13:02:42

Nikdo mi tedy nepomuze?

POBI
Stálý androiďák

Příspěvek od POBI » úte 15. bře 2011 14:23:21

Bude to nějakou aplikací.

Musíš testovat a postupně je odinstalovávat, dokud problem nezmizí.

Klidně je sem vypiš, můžem ti dát typy, který by to mohly dělat :)
SAMSUNG GALAXY S, rooted, speedmod-k13a.500hz, Darky 9,3

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » úte 15. bře 2011 15:28:32

Jenze jakmile ten problem nastane, tak vsechny aplikace padaj s hlaskou ze cinnost xy byla neocekavane ukoncena. Musi se preinstalovat aby alespon trochu chodily ale pak si nepatujou svou konfiguraci. Po factory resetu je chvili vse ok ale pak se to vrati. Je to samsung galaxy is9000 na 2.2.1

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » úte 15. bře 2011 15:32:00

Jinak tam mam smart keyboard, elixir, battery life, pure grid calendar, springpad,moon phase, a dalsi, ty jsou Asi ok.

POBI
Stálý androiďák

Příspěvek od POBI » úte 15. bře 2011 20:49:33

Tak zkus vše odinstalovat a pak je tam postupně dávat zpět. Až se vyskytne problem, tak ta aplikace to dělá.

Mám nainstalovanou Moon Phase pro,takže v tý to asi nebude ;) Ty ostatní neznám
SAMSUNG GALAXY S, rooted, speedmod-k13a.500hz, Darky 9,3

Autor tohoto vlákna
Cybert
Nové Androidě

Příspěvek od Cybert » úte 15. bře 2011 22:40:04

vsechno to fungovalo bez problemu, vsechny ty aplikace a podelalo se to az po nejakym treba desatym resetu. Ted mi spis jde o to jestli je to chyba telefonu nebo jestli by pomohlo prehrani firmwaru.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“