Android OSnahrátí kernelu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
sxstream
Nové Androidě
Reputace: 0

nahrátí kernelu

Příspěvek od sxstream » čtv 19. kvě 2011 22:52:01

ahoj:)... budu za tupce, jsem s androidem a linuxem obecně začátečník. Když nahrávám kernel, zasahuju do ROM že? ... při přehrání kernelu (update.zip) přijdu o stávající rom?

jde mi o to, že mám oxygen 2.0 RC7 a chtěl bych vyzkoušet USB host, ovšem patch je jen pro kernel 2.6.32 a všude vidím hromady odkazů na "froyo - kernel 2.6.32", ale já bych rád zachoval gingerbread. Jak to tedy je? mužu na stávající oxygen nahrát update s kernelem 2.6.32 a čekat, že telefon bude fungovat?:) ... a pokud ano, musim si kernel kompilovat sám? nikde nemužu sehnat již hotový update.zip. Sám doma linux nainstalovaný nemám, a i kdybych měl, pochybuju, že bych si ho dokázal zkompilovat. Díky moc za jakýkoliv odpovědi. a doufám, že mě nepošlete na FAQ, protože celý den jen googlim a projíždim FAQ různých for a nikde jsem nenašel kompletní snužku informací pro nooba jako já :)

Notouchme
Droid
Reputace: 32
Typ mobilu / ROM: OnePlus 6
Twitter: https://twitter.com/oONotouchOo

Re: nahrátí kernelu

Příspěvek od Notouchme » pát 20. kvě 2011 8:24:01

Nepřijdeš o stávající rom btw: když kouknes na xda tak vyšel novej kernel franco kernel 2.6.39
:palec: Na děkování tu máme reputaci :palec:

Autor tohoto vlákna
sxstream
Nové Androidě

Příspěvek od sxstream » pát 20. kvě 2011 8:38:19

díky, to mě potěšilo:)

já mám tedka 2.6.37, ale když jsem aplikoval patch na USB host mode, tak telefon nenaběhnul (po boot obrazovce HTC se napůl rozsvítili tlačítka a nic víc). Ten patch (jestli to dobře chápu) je pro kernel 2.6.32, proto ta chyba... takže se stačí naučit kompilovat kernel, že?:D nějaký snadší způsob (že už někdo kernel kompiloval) asi není že?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=702742 tady je topic o tom usb hostu. Nebo je duležitý abych měl i tu romku DeFroST 0.9b ? nebo je to lautr jedno? :)

Autor tohoto vlákna
sxstream
Nové Androidě

Příspěvek od sxstream » sob 21. kvě 2011 20:10:12

omlouvám se za double post, ale upadlo to do zapomění, copak tu není nikdo, kdo by chtěl zkusit USB host na Desire? :) zní to moc zajímavě, mám i zdrojáky, kdybych uměl zkompilovat kernel, určitě bych se pokusil o nějakou dobrou integraci do systemu s možností přepínat režimy USB host a slave... zkusil bych to aspon:)

xcookx
Nové Androidě

Příspěvek od xcookx » ned 15. led 2012 12:11:12

Ja bych to chtel taky vyzkouset mam MIUI rom a i kabel na usb host ze samsungu.Co je treba pro to udelat aby to slo ;)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“