Android OSProblém se SMS - Označí se jako přečtená

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
HAD87
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000 Dual SIM Android 5.0.2

Problém se SMS - Označí se jako přečtená

Příspěvek od HAD87 » pon 01. srp 2011 8:30:01

Ahoj, potřeboval bych radu ohledně SMS. Mám HTC Desire S, launcher GO Launcher Ex. Když mi přijde SMS, ohlásí se její příchod, ve stavové liště se zobrazí že přišla, ale asi během vteřiny se hned označí jako přečtená, takže když zrovna nejsem u telefonu, vůbec nevím, že se něco stalo. Ze začátku to fungovalo v pohodě. Pak jsem nainstaloval Handcent SMS a v pohodě. Potom se provedla aktualizace Handcentu a začalo mi to ve stavové liště ukazovat novou zprávu od Handcentu i od původní SMS aplikace. Tak jsem to v tý původní vypnul a zase to bylo v pohodě. Pak jsem zkusil nainstalovat GO SMS Pro a někdy potom to všechno začalo. Nevím, jestli je to opravdu tím, ale takovej byl sled událostí. Nastavil jsem tedy GO SMS tak, aby do ničeho nekecal, aby nepotlačoval žádný jiný aplikace. Nepomohlo. Pak jsem Go SMS i Handcent SMS odinstaloval, restartoval telefon a mám tam jen čistě tu default SMS aplikaci a pořád to nefunguje. Má někdo tušení, kde by mohl být zakopanej pes?

EDIT:
Takže po velkým bádání jsem udělal hard reset a začal znovu

Lenovo A6000 Dual SIM

ZeKe
Androiďák!
Reputace: 2
Typ mobilu / ROM: Honor 20 Pro / AOS 10 stock

Re: Problém se SMS - Označí se jako přečtená -v Handcent SMS

Příspěvek od ZeKe » pon 08. srp 2011 22:09:08

Ahoj, obávám se, že já jsem na tom velmi podobně..

MMS mi Handcent oznamuje OK, SMS notifikace z lišty zmizí po asi 3 vteřinách. A je úplně jedno jestli se mi nová zpráva v Handcentu otevírá v popup okně nebo nikoli, ikona sprostě zmizí :-(
Netuším zda to je tím GO SMS Pro, ale také já jsem si zkusil před pár dny cvične nainstalovat GO SMS, abych zjistil zda není lepší než dle některých názorů težkopádný Handcent, ale tak nějak mi nesedí, s Handcentem už jsem asi přespříliš svázázán a na GO bych si musel asi dost zvykat. Stejně tak mi úplně nesednula ani ChompSMS. Zkusil jsem v Handcentu popřepínat kde co, bez úspěchu.
Pokud se to stane ještě někomu, kdo by případně byl úspěšnější v bádání, co se kde podrbalo, byl bych moc rád. Já bych se do Wipe pokud možno hrnout nechtěl..

----

update:
Zajimavé zjištění bylo, když jsem si s tím včera v noci ještě hrál, že ty SMS notifikace se začali chovat mravně v okamžiku kdy v přístroji byli obě aplikace, Handcent i GOSMS a v GO bylo ZATRŽENO že notifikace v ostatních programech má blokovat! V tom okamžiku fungovali v Handcentu MMS i SMS notifikace jak mají. Jakmile jsem GO odinstaloval, a nezáleželo zda v čase uninstalu byla zmíněná volba zapnutá nebo vypnutá, SMS notifikace v Handcentu byli nefunkční..

Tak jsem si říkal, že mne ten wipe časem stejně nemine, a začal jsem se k němu blížit tím, že odinstaluji některé nepotřebné a málo používané aplikace. Bylo jich mezi 12-15 a voilá, po jejich odinstalování to, jak se zdá, zase chodí korektně. Takže bohužel nevím, co přesně to mohlo způsobovat, nicméně částečně zhoubný vliv na to má jistě GO SMS (neboť to výše popisované chování není určitě správné..)a pak něco dalšího, což bohužel netuším, co bylo. Nebo nejspíše kombinace Go SMS Pro a něčeho dalšího způsobila takové podezřelé chování..

Autor tohoto vlákna
HAD87
Nové Androidě
Reputace: 0
Typ mobilu / ROM: Lenovo A6000 Dual SIM Android 5.0.2

Re: Problém se SMS - Označí se jako přečtená

Příspěvek od HAD87 » stř 10. srp 2011 20:02:52

Škoda, že jsem byl tak netrpělivej. Po obnově továrního nastavení se to sice opravilo, ale zase mi nefunguje nastavení defaultního launcheru. Vždycky se ten default po čase odstraní. Ale na to jsem založil jiný téma, tady jsem se chtěl jen vybrečet :-)
Lenovo A6000 Dual SIM

Odpovědět

Zpět na „Android OS“