Android OSBlokování datových přenosů s výjimkami

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
svartursaudur
Nové Androidě
Reputace: 0

Blokování datových přenosů s výjimkami

Příspěvek od svartursaudur » pát 19. srp 2011 12:19:10

Dobrý den. Uvažuji o koupi nějakého Androida. Chtěl bych se zeptat, jestli je možné provozovat telefon s Androidem bez datového tarifu. Je možné nějak datové přenosy zakázat, aby mi přes operátora nějaká aplikace nebo systém sám něco třeba neaktualizoval na pozadí a nepřenášel při tom velké množství dat, ale při tom několik mnou definovaných aplikací (např. ICQ, Opera Mini, Oskárek nebo něco podobného) by přistupovat k internetu mohlo (i kdybych jim to měl vždycky ručně potvrdit/dovolit)?

Jde mi o to, že většinou využívám wi-fi a přes operátora přenesu měsíčně kolem 100 kB dat. Kvůli tomu nechci platit za neomezený datový tarif.

Určitě mi řeknete, že bez internetu je Android poloviční. Ale já chci telefon, který bude umět kvalitně prohlížet office dokumenty, prezentace (na to stačí např. aplikace Smart Office), bude mít kvalitní fotoaparát s automatickým ostřením, wi-fi, bude ho možné použít jako MP3 přehrávač, půjdou na něm prohlížet fotografie atd...
Na nic z toho nepotřebuji neomezený internet, ale telefon s OS ano.

Autor tohoto vlákna
svartursaudur
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Blokování datových přenosů s výjimkami

Příspěvek od svartursaudur » pát 19. srp 2011 13:18:36

Neřekl jsem, že mě stovka měsíčně položí, ale zeptal jsem se, jestli jde přenos dat zakázat s udělením výjimek několika aplikacím, u kterých chci, aby přístup k netu měly.
Zná někdo prosím odpověď na tuto otázku? Odpověď Vivaga je příliš zcestná.

Tak asi jsem si našel odpověď sám. To, co jsem popsal, je vlastně firewall s white listem, kde se dají nastavit aplikace, které budou mít přístup k internetu přes wi-fi a které i přes GSM. To umí např. DroidWall
http://www.androidzoom.com/android_appl ... _oalh.html
Ten vyžaduje root telefonu. Obdobný program, který root nevyžaduje asi existovat nemůže? Je to tak?

JirkaH76
Robot
Reputace: 8
Typ mobilu / ROM: Samsung Galaxy A40
Mobil 2 / ROM: HUAWEI Y3 II
Tablet: Sencor Element 10.1
Tablet 2 / ROM: Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560
Rom: stock

Re: Blokování datových přenosů s výjimkami

Příspěvek od JirkaH76 » úte 30. srp 2011 14:48:18

DIKY!!!! Snad jsi vyresil muj problem... Uz jsi app zkousel?

EDIT: Tak jsem to zkusil a vypada to moc dobre :yes:
jeste jednou diky.

Odpovědět

Zpět na „Android OS“