Android OSJak přesvědčit Android, že je na síti...

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
krabon
Nové Androidě
Reputace: 0

Jak přesvědčit Android, že je na síti...

Příspěvek od krabon » pát 30. zář 2011 9:22:17

Dobrý den/Ahoj,

chtěl bych se zeptat jestli je možné přesvědčit Androida, že je připojen k netu ikdyž tomu tak není (pode něj). Pokud není na wlan nebo 3g a spustí se nějaká aplikace, takto řve, že není připojen... Já bych ale potřeboval, aby neřval a prostě se tam zkusil připojit...

Jde o to, že on na netu je přes USB (připojeno k PC, kde je maškaráda), jen ty aplikačky si myslí že ne, páč nejede ani wlan ani 3g.. ale pokud z emulátoru terminálu pingnu někam, tak to jde, páč na netu je..

Předpokládám, že to bude nějaká systémová proměnná (getprop/setprop), jen se mi nepodařilo příjít na to která...

Pokud by někdo věděl, budu rád.
Díky.

ramon.dexter
Moderátor
Reputace: 46
Typ mobilu / ROM: xiaomi mi 9/stock ROM
Tablet: huawei mediapad 8.3 - stock

Re: Jak přesvědčit Android, že je na síti...

Příspěvek od ramon.dexter » pát 30. zář 2011 9:29:45

Nepleť si dojmy a pojmy. Android defaultně připojení na net po USB neumí. Po kabelu to umí jenom nový htc přes htc sync.

Takže nám taky napiš, jakej máš telefon, abysme ti mohli nějak smysluplně radit. Kolonka "telefon" by se měla vyplňovat. A ne, číslo tam opravdu nepatří.
...jestli budete práskat práskací kuličky...to si taky zapráskám!!!
---------------------------------------------------------------------
obchoduji s chlupatou kapustou ;)

Autor tohoto vlákna
krabon
Nové Androidě
Reputace: 0

Re: Jak přesvědčit Android, že je na síti...

Příspěvek od krabon » pát 30. zář 2011 10:36:10

Je to HTC Desire Z.. Ale ono o to asi nejde..

Je rootnutý a přes ifconfig v něm v terminálu nastavuji IP adresu a masku pro interface usb0. Mám to připojené přes USB k Linuxu, kde se rovněž po nahrání modulu rndis_host do jádra vytvoří síťový interface usb0. PC a HTC jsou mám tedy spojeny v subnetu 192.168.1.0/24. Na Linuxu mám nastavenou NAT maškarádu, takže telefon se normálně dostane pomocí PC na net.

Pokud spustím na telefonu prohlížeč, tak sice řve, že není na netu (neběží ani wlan ani 3g), ale po odkliknutí se ta stránka normálně načte a nevadí mu to.. Jenže třeba synchronizace pošty nejde, protože ohlásí že na netu není a synchronizaci zařízne. Totéž platí pro Android Market a podobně.

Má prostě někde příznak "nejsem online" a nezkoumá, jestli to tak je nebo není. A ten příznak bych potřeboval někde přepsat...

:-)

Odpovědět

Zpět na „Android OS“